Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ କରୋନାରୁ ଆରୋଗ୍ୟ ହେଲେ ୨୦୧୦ ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ମୋଦୀ ସରକାରଙ୍କ ବଡ ନିଷ୍ପତ୍ତି: ଜାମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀରରେ ଯେ କେହି ବି ଜାଗା କିଣି ପାରିବେ, ବିଜ୍ଞପ୍ତି ଜାରି କଲା ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ୧୨୭୨ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୨୪୭ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୨୮୩୯୪୨ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : କେନାଲରୁ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇ ବୁଡିଯାଇଥିବା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ସ୍ତ୍ରୀର ଚରିତ୍ରକୁ ସନ୍ଦେହ କରି ଠେଙ୍ଗାରେ ପିଟି ପିଟି ମାରିଦେଲା, ଅଭିଯୁକ୍ତ ସ୍ବାମୀ ଫେରାର
  • ||
  • ଅନୁଗୋଳ : ଶ୍ରମିକଙ୍କ ସନ୍ଦେହଜନକ ମୃତ୍ୟୁ, ବିଷାକ୍ତ ମଦ ପିଇ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ଯୁବକଙ୍କ କ୍ଷତ ବିକ୍ଷତ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ପରିବାର ଲୋକ
  • ||
  • ଜଲାପୁଟ ଜଳ ଭଣ୍ଡାରରେ ମାଛଧରା ଡଙ୍ଗା ବୁଡି ୩ ନିଖୋଜ, ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟ ଜାରି
  • ||
  • ପାକିସ୍ତାନ : ପେଶାଓ୍ୱାରରେ ବୋମା ବିସ୍ଫୋରଣରେ ୭ ମୃତ, ୫୫ ଆହତ
  • ||

ସ୍ତ୍ରୀ ଯଦି ସ୍ୱାମୀଙ୍କୁ ଚାପୁଡ଼ା ମାରେ ତାହେଲେ ଏହା ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିବା ପାଇଁ ଉସୁକାଇବା ସଂଗେ ସମାନ ନୁହେଁ : କୋର୍ଟ

10/01/2019 at 5:44 PM

ଦିଲ୍ଲୀ ୧୦/୧ : ଦିଲ୍ଲୀ ହାଇକୋର୍ଟ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଯଦି କୌଣସି ସ୍ତ୍ରୀ ଆଉ କାହା ସାମ୍ନାରେ ସ୍ୱାମୀଙ୍କୁ ଚାପୁଡ଼ା ମରିଥାନ୍ତି ତାହେଲେ ସେହି ଘଟଣାକୁ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିବା ପାଇଁ ଉସୁକାଇବା କୁହାଯାଇପାରିବ ନାହିଁ | ସ୍ୱାମୀଙ୍କୁ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ପାଇଁ ଉସୁକାଇଥିବା ଅଭିଯୋଗରେ ଚାଲିଥିବା ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ମାମଲାରେ ରାୟ ଦେଇ ଦିଲ୍ଲୀ ହାଇକୋର୍ଟ ଏହା କହିଛନ୍ତି । ମହିଳାଙ୍କୁ କୋର୍ଟ ନିର୍ଦ୍ଦୋଷରେ ଖଲାସ କରିଛନ୍ତି ।  

ଜଷ୍ଟିସ ସଂଜୀବ ସଚଦେବା କହିଛନ୍ତି ଯେ, ସାଧାରଣ କଥାରେ ଯଦି ସ୍ତ୍ରୀ କାହା ସମ୍ମୁଖରେ ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ଉପରକୁ ହାତ ଉଠାଇଲା ତାହେଲେ କେହି ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିବା କଥା ଚିନ୍ତା କରିବନାହିଁ | ଯଦି ଚାପୁଡ଼ା ମାରିବା ଆତ୍ମହତ୍ୟା ପାଇଁ ଉସୁକାଇବା ବୋଲି କେହି ଭାବୁଛନ୍ତି ତାହେଲେ ଏହାକୁ ବିବେକହୀନ ବୋଲି କୁହାଯିବ |

କୋର୍ଟ ରାୟ ଦେଇଥିଲେ ଯେ, ମହିଳାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମକଦ୍ଦମା ଜାରି ରଖିବାର କୌଣସି ପ୍ରୟୋଜନ ନାହିଁ | ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ମାମଲାର କୌଣସି ନିଷ୍କର୍ସ ବାହାରିବନାହିଁ | ଏହି ମାମଲାରେ ମହିଳାଙ୍କୁ ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ୟ କଲେ ତାହା କେବଳ ମହିଳାଙ୍କୁ ପ୍ରତାରଣା ଦେବା ସଂଗେ ସମାନ | ହାଇକୋର୍ଟ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଟ୍ରାଏଲ କୋର୍ଟ ଦ୍ୱାରା ଆଇପିସି ଧାରା ୩୯୬ ଆଧାରରେ ମହିଳାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ପ୍ରମାଣ ଥିବା ଘଟଣା ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭିତ୍ତିହୀନ |

ଆବେଦକ ପକ୍ଷ ଅନୁସାରେ ୨୦୧୫ ମସିହା ଅଗଷ୍ଟ ୨ ତାରିଖରେ ମହିଳାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ | ତାଙ୍କୁ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା | କିନ୍ତୁ ପର ଦିନ ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଯାଇଥିଲା | ମହିଳାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ପୂର୍ବରୁ ଏକ ସୂଈସାଇଡ ନୋଟ ଲେଖିଥିଲେ | ସେହି ସୂଈସାଇଡ ନୋଟକୁ ପୋଲିସ ଜବତ କରିଥିଲା | ସୂଈସାଇଡ ନୋଟ ଆଧାରରେ ପୋଲିସ ମହିଳାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ପାଇଁ ଉସୁକାଇବା ମାମଲା ରୁଜ୍ଜୁ କରିଥିଲା | ତଦନ୍ତରୁ ଜଣାପଡିଥିଲା ଯେ, ୨୦୧୫ ମସିହା ଜୁଲାଇ ୩୧ ତାରିଖରେ ମହିଳା ନିଜ ସ୍ୱାମୀଙ୍କୁ ସମସ୍ତଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ ଚାପୁଡ଼ା ମାରିଥିଲେ | ଏହାପରେ ଅଗଷ୍ଟ ୨ ତାରିଖରେ ସ୍ବାମି ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ କରିଥିଲେ |

ମହିଳାଙ୍କ ଶ୍ୱଶୁର ବୋହୁ ବିରୋଧରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ ଯେ, ସ୍ତ୍ରୀ ପାଇଁ ତାଙ୍କ ପୁଅ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛି | ତେବେ ସମସ୍ତ ସାକ୍ଷ୍ୟ ପ୍ରମାଣ ପରେ କୋର୍ଟ କହିଥିଲେ ଯେ, ସ୍ୱାମୀ ଲେଖିଥିବା ସୂଈସାଇଡ ନୋଟରେ କେଉଁଠାରେ ହେଲେ ଲେଖା ହୋଇନାହିଁ ଯେ, ସ୍ତ୍ରୀ ଚାପୁଡ଼ା ମାରିଥିବା ଯୋଗୁଁ ସେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରୁଛନ୍ତି |

   Related Posts