Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୯୦୦ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୮୩ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମିତ, ୩୩୩୩୧୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଦେଶରେ କମୁଛି କୋଭିଡ଼ ସଂକ୍ରମଣ, ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୧୫,୧୪୪ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଜୟପୁର : ଚଳନ୍ତା ବସ୍‌ରେ ଲାଗିଲା ବିଦ୍ୟୁତ ତାର ; ୬ ମୃତ , ୧୭ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଅପରେସନ ଗ୍ରୀନ କ୍ଲିନ, ପ୍ରାୟ ୧୨ କୋଟି ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଚାଷ ନଷ୍ଟ
  • ||
  • ଦିଲ୍ଲୀ: କରୋନା ଟିକା ନେବା ପରେ ୫୧ ଜଣଙ୍କ ଠାରେ ଦେଖାଗଲା ପାର୍ଶ୍ବ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା
  • ||

ଆଜିଠୁ ସାମାନ୍ୟ କମିବ ଶୀତ, ବଢିବ ତାପମାତ୍ରା

26/12/2020 at 8:18 AM

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୬/୧୨: ରାଜ୍ୟରେ ଶନିବାରଠାରୁ ତାପମାତ୍ରା ବଢ଼ିବ । ଫଳରେ ଥଣ୍ଡାର ପ୍ରକୋପ ସାମାନ୍ୟ କମିବ । ଶୁକ୍ରବାର ମଧ୍ୟ ରାଜ୍ୟରେ ଥଣ୍ଡା ସାମାନ୍ୟ କମିଥିଲା। ତଥାପି ୧୦ ଡିଗ୍ରୀ ସେଲସିୟସ୍‌ ତଳେ ରାଜ୍ୟର ୭ଟି ସହରର ସର୍ବନିମ୍ନ ତାପମାତ୍ରା ଥିଲା । କନ୍ଧମାଳ ଜିଲ୍ଲାର ଫୁଲବାଣୀ ଓ ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ିରେ ସର୍ବନିମ୍ନ ତାପମାତ୍ରା ୬ ଡିଗ୍ରୀ ସେଲସିୟସ୍‌ ରହିଥିଲା । ତେବେ ତୁଳନାରେ ଉଭୟ ଫୁଲବାଣୀ ଓ ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ିରେ ସର୍ବନିମ୍ନ ତାପମାତ୍ରା ଗୁରୁବାର ଅପେକ୍ଷା ବଢ଼ିଥିବା କହିଛି ଆଞ୍ଚଳିକ ପାଣିପାଗ କେନ୍ଦ୍ର ।

ଏତତ୍ ବ୍ୟତୀତ, କୃଷି ପାଣିପାଗ ବିଶେଷଜ୍ଞ ପ୍ରଫେସର ସୁରେନ୍ଦ୍ରନାଥ ପଶୁପାଳକକହିଛନ୍ତି ଯେ, ଶନିବାର ରାତିରୁ ଥଣ୍ଡା କମିବ । ଶୁକ୍ରବାର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରାଜ୍ୟକୁ ଉତ୍ତର ପବନ ବୋହୁଥିବାରୁ ଥଣ୍ଡାର ପ୍ରକୋପ ଅଧିକ ରହିଥିଲା । କିନ୍ତୁ ଗୁରୁଚାପ ବଳୟର ସ୍ଥାନ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହେତୁ ଶନିବାର ରାତିରୁ ଥଣ୍ଡା ପବନ ଆସିବାରେ ବାଧା ହେବା ସହ ତାପମାତ୍ରା ବଢିବ । ଆସନ୍ତା ୩ଦିନ ଭିତରେ ଦକ୍ଷିଣ ଓଡ଼ିଶାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି କ୍ରମଶଃ ସର୍ବନିମ୍ନ ତାପମାତ୍ରା ବଢ଼ିବ। ଆଭ୍ୟନ୍ତରୀଣ ଦକ୍ଷିଣ ଓ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଓଡ଼ିଶାରେ ୨୬ ରାତିରୁ ୨୮ ତାରିଖ ରାତି ମଧ୍ୟରେ ସର୍ବନିମ୍ନ ତାପମାତ୍ରା ପ୍ରାୟ ୩ ଡିଗ୍ରୀ ସେଲସିୟସ୍‌ ବଢ଼ିବ । ଏପରିକି ଜାନୁଆରୀ ୨ ତାରିଖରେ ପୁଣି ତାପମାତ୍ରା ବଢ଼ିବା ଯୋଗୁଁ ଥଣ୍ଡା ଆହୁରି କମିବ ବୋଲି ସେ ପୂର୍ବାନୁମାନ କରିଛନ୍ତି ।

ଆହୁରି ମଧ୍ୟ, ସୋଆ ଜଳବାୟୁ ଓ ପାଣିପାଗ କେନ୍ଦ୍ର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଡ. ଶରତ ଚନ୍ଦ୍ର ସାହୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଆସନ୍ତା ୨୯ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରାଜ୍ୟରେ ଥଣ୍ଡା ଜାରି ରହିବ । କାଁ ଭାଁ କିଛି ସ୍ଥାନରେ .୫ରୁ .୧ ଡିଗ୍ରୀ ସେଲସିୟସ୍‌ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ତାପମାତ୍ରା ବଢ଼ିପାରେ । ୩୦ ତାରିଖରୁ ରାଜ୍ୟରେ ୨ରୁ ୩ ଡିଗ୍ରୀ ସେଲସିୟସ୍‌ ସର୍ବନିମ୍ନ ତାପମାତ୍ରା ବଢ଼ିବ । ତେଣୁ ଥଣ୍ଡା କମିବ । ସେହି ସମୟରେ ରାଜ୍ୟରେ କୁହୁଡି ଦେଖାଦେବ ବୋଲି ଡ. ସାହୁ ପୂର୍ବାନୁମାନ କରିଛନ୍ତି ।

   Related Posts