Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ହରିୟାଣାର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରୀ କୋରୋନା ପଜିଟିଭ୍‌ ଚିହ୍ନଟ, ‘କୋଭାକ୍ସିନ୍‌’ର ପରୀକ୍ଷାମୂଳକ ଟିକା ନେଇଥିଲେ ଅନିଲ ଭିଜ୍‌
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୫ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୭୬୫ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୪୦୯ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୩୨୦୮୦୩ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଯାଜପୁର : ରାସ୍ତା ନିର୍ମାଣକୁ କେନ୍ଦ୍ର କରି ଗୋଷ୍ଠୀ ସଂଘର୍ଷ, ୭ ଆହତ
  • ||
  • ବୁର୍ଲା ଭୀମସାରରେ ଅଘଟଣ, ବିଦ୍ୟୁତ ତାର ଛିଣ୍ଡି ପୋଡିଗଲା ରକ୍ତ ଭଣ୍ଡାର ଓ ପ୍ଲାଜମା ବ୍ୟାଙ୍କର ୫ଟି ଫ୍ରିଜର
  • ||

ଓଡିଶାରେ ଏବେ ଖୋଲିବନି ମଦ ଦୋକାନ

5/05/2020 at 11:48 AM

ଭୁବନେଶ୍ବର ୫।୫: ଓଡିଶାରେ ଏବେ ଖୋଲିବ ନାହିଁ ମଦ ଦୋକାନ । ରାଜ୍ୟରେ କୌଣସି ଅଞ୍ଚଳରେ ମଦ ଦୋକାନ ଖୋଲିବ ନାହିଁ ବୋଲି ଅବକାରୀ ବିଭାଗ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି । ବାହାର ରାଜ୍ୟରେ ମଦ ଦୋକାନ ଖୋଲିବା ପରେ ସ୍ଥିତି ଯେଉଁଭଳି ଅସମ୍ଭାଳ ହୋଇଥିଲା ତା ଉପରେ ନଜର ନଜର ରଖାଯାଇଛି । ସାମାଜିକ ଦୂରତ୍ବ ଉପରେ ମଧ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ନଜର ରହିଛି । ତେବେ ଏଭଳି ସ୍ଥିତିରେ ମଦ ଦୋକାନ ଖୋଲିବ କି ନାହିଁ ଦିନେ ଦୁଇ ଦିନ ଭିତରେ ତାର ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯିବ । ଅବକାରୀ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଏହାକୁ ନେଇ ଖୁବଶୀଘ୍ର ନିର୍ଦ୍ଦେଶନାମା ଜାରି ହେବ । ଏନେଇ ଅବକାରୀ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତି ଅନୁସାରେ କେବଳ ଗ୍ରୀନ୍ ଜୋନ୍‌ରେ ମଦ ଦୋକାନ ଖୋଲିବା ନେଇ ଗତକାଲି ରାଜ୍ୟ ସରକାର ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲେ । ଗ୍ରୀନ୍ ଜୋନ୍ ଥିବା କିଛି ଜିଲ୍ଲାରେ ମଦ ଦୋକାନ ଖୋଲିଥିଲା । ମଦ ଦୋକାନ ଖୋଲାଯିବା ପରେ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଦୋକାନ ଆଗରେ ଭିଡ ପରିଲକ୍ଷିତ ହୋଇଥିଲା । ମଦ ବ୍ୟବସାୟୀ ସଂଘ ମଦ ଦୋକାନ ଖୋଲିବାକୁ ନେଇ ବାରଣ କରିଥିଲା । ଏହା ସତ୍ତ୍ବେ ଗ୍ରୀନ୍ ଜୋନ୍‌ରେ ମଦ ଦୋକାନ ଖୋଲିଥିଲା । ତେବେ ଏବେ ସରକାରଙ୍କ ଆଗାମୀ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରାଜ୍ୟରେ ସମସ୍ତ ମଦ ଦୋକାନ ବନ୍ଦ ରହିବ ବୋଲି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି ।

   Related Posts