Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୦ ହଜାର ତଳକୁ ଖସିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୯୮୩୩ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୮୭୨୯୫ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଶିବାଡ ଘାଟିରେ ଓଲଟିଲା ଇସପାତ୍, ୮ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଶୁକ୍ରବାରଠୁ ଲିଭିବ ଅମର ଯବାନ ଜ୍ୟୋତି : ୫୦ ବର୍ଷ ତଳେ ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିଥିଲେ ଇନ୍ଦିରା ଗାନ୍ଧୀ
  • ||
  • ଟି୨୦ ବିଶ୍ୱକପ୍ : ଖେଳସୂଚୀ ଜାରି କଲା ଆଇସିସି, ଏହି ତାରିଖରେ ଭାରତ-ପାକିସ୍ତାନ ମହା ମୁକାବିଲା
  • ||
  • ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନିକିଆରେ କମ୍ ବ୍ୟାକ୍ କରିବ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ! ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷରେ ସିରିଜ୍ ବରାବର ଲକ୍ଷ୍ୟ
  • ||

ଆଜିଠାରୁ ଏହି ରାଜ୍ୟରେ ଖୋଲିଲା ମଦ ଦୋକାନ, ଜାରି ରହିବ ସାମାଜିକ ଦୂରତା ଓ ସ୍ୱଚ୍ଛତା

13/04/2020 at 5:36 PM

ସିଲଙ୍ଗ ୧୩/୦୪ : ରାଷ୍ଟ୍ରବ୍ୟାପୀ ଲକଡାଉନ ମଧ୍ୟରେ ମେଘାଳୟ ସରକାର ଲୋକଙ୍କ ଦାବିକୁ ଧ୍ୟାନରେ ରଖି ରାଜ୍ୟରେ ସୋମବାର ଠାରୁ ମଦ ଦୋକାନ ଖୋଲିବାକୁ ଅନୁମତି ଦେବା ପାଇଁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି | ରବିବାର ଦିନ ଅଧିକାରୀ ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ସୂଚନା ଦେଇଥିଲେ | ତେବେ ସମସ୍ତ ମଦ ଦୋକାନରେ ଗ୍ରାହକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଦୂରତା ବଜାୟ ରଖିବା ନିୟମ କଡାକଡି କରାଯିବ | ଲୋକ ସ୍ୱଚ୍ଛତା ଉପରେ ମଧ୍ୟ ଧ୍ୟାନ ଦିଆଯିବ |

ଅବକାରୀ ଆୟୋଗ ପ୍ରବୀଣ ବକ୍ସି ସମସ୍ତ ଜିଲ୍ଲା ଡେପୁଟି କମିଶନରଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖି ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ସମ୍ପର୍କରେ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି | ଜଣେ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ରାଜ୍ୟ ସରକାର ସକାଳ ୯ଟା ରୁ ସନ୍ଧ୍ୟା ୪ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମଦ ଦୋକାନ ଖୋଲିବାକୁ ମଞ୍ଜୁରୀ ଦେଇଛନ୍ତି | ତେବେ ଏହି ସମୟରେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଜାରି କରିଥିବା ସମସ୍ତ ନିୟମ ପାଳନ କରିବାକୁ ନିର୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି | ଲକଡାଉନ ଯୋଗୁଁ ରାଜ୍ୟରେ ସମସ୍ତ ମଦ ଡାକ ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୫ ତାରିଖ ବନ୍ଦ ରହିଛି |

ଦୋକାନ ସୋମବାର ଠାରୁ ପ୍ରତିଦିନ ୭ଜହଂତା ଖୋଲା ରହିବ | ଅବକାରୀ ବିଭାଗର ଅତିରିକ୍ତ କମିଶନର ଏସ.କେ.ମେଘିଙ୍କ ପାଖକୁ ଲେଖାଯାଇଥିବା ଚିଠିରେ ଲେଖାଯାଇଛି ଯେ, ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଏପ୍ରିଲ ୧୩ ତାରିଖରୁ ରାଜ୍ୟର ସମସ୍ତ ମଦ ଦୋକାନ ଖୋଲିବାକୁ ମଞ୍ଜୁରୀ ଦେଇଛନ୍ତି | ସେ ସମସ୍ତ ସମ୍ଭାବ୍ୟ ବିଭାଗ ଦ୍ୱାରା ଜାରି କରାଯାଇଥିବା ବିଭିନ୍ନ ଦିଗ ପ୍ରତି ଦିଆଯାଇଥିବା ନିର୍ଦେଶର ପାଳନ କରିବେ | ମଦ ଦୋକାନ ସହ ହୋଲସେଲ ଗୋଦାମ, ବଟଲିଂ ପ୍ଲାଣ୍ଟ ମଧ୍ୟ ସୋମବାର ଠାରୁ ଖୋଲିବାକୁ ଅନୁମତି ଦେଇଛନ୍ତି |

   Related Posts