Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ସୁସ୍ଥ ହେଲେ ଆଉ ୫୭୩ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୨୮୦ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ଡ୍ରଗ୍ସ ଲିଙ୍କ୍ ମାମଲାରେ NCBରେ ହାଜର ହେଲେ ଅନନ୍ୟା ପାଣ୍ଡେ, ଆର୍ଯ୍ୟନ ସହ ହ୍ବାଟସଆପ୍‌ ଚାଟ୍‌କୁ ନେଇ ମାରାଥନ୍‌ ଜେରା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : STF ପଞ୍ଝାରେ ବ୍ରାଉନସୁଗାର ବେପାରୀ, ୧କୋଟିରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ଧଳାଜହର ଜବତ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ମହାଲିଙ୍ଗ୍ ସନସାଇନ୍ ପବ୍ଲିକ୍ ସ୍କୁଲରେ ପ୍ରଶାସନର ତଦନ୍ତ, କାଗଜପତ୍ର ଯାଞ୍ଚ ସହ ଆୟବ୍ୟୟ ଅଟକଳର ଚାଲିଛି ଖୋଳତାଡ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୨ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୫୨୪ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଟି୨୦ ବିଶ୍ୱକପ : ସୁପର-୧୨ରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା, ୭୦ରନରେ ଆୟରଲ୍ୟାଣ୍ଡକୁ ଦେଲା ମାତ୍
  • ||
  • +୩ରେ ଲକ୍ଷେ ସିଟ୍ ଖାଲି, ଗୁରୁବାର ସ୍ପଟ୍ ଆଡମିଶନ ପାଇଁ ଆବେଦନ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଖରାଟିଆ ପାଗ, ୨୩ ସୁଦ୍ଧା ଫେରିଯିବ ମୌସୁମୀ
  • ||
  • ରାଜଧାନୀରେ ରହିବନି ମୁକୁଳା ଡ୍ରେନ୍ : ଦୁଇ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ଲାଗିବ ତାରଜାଲି, ସମ୍ପ୍ରସାରଣ ହେବ ସଙ୍କୁଚିତ ନାଳ
  • ||

ଟିକେଟ ବାଣ୍ଟିବା ନେଇ ଅଡୁଆରେ ପଡିଛନ୍ତି ତିନିଦଳ: ଜାଣନ୍ତୁ କାହିଁକି

12/03/2019 at 8:08 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର୧୨|୩: ଉଇନାବିଲିଟି ଆଧାରରେ ମିଳିବ ଟିକେଟ । ମାନେ ଯେଉଁ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ବିଜୟ ସମ୍ଭାବନା ବେଶି ସେହି ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ମିଳିବ ବିଜେଡି ଟିକେଟ । ଆଜି ଏମିତି କିଛି କହିଛନ୍ତି ବିଜେଡି ସୁପ୍ରିମୋ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ।

ତେବେ ଉଇନାବିଲିଟିର ଆଧାର କଣ ? କେଉଁ ଆଧାରରେ  ଆକଳନ ହେବ ଆଶାୟୀ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ବିଜୟ ସମ୍ଭାବନା ? ନିର୍ବାଚନ ତାରିଖ ଘୋଷଣା ପରେ ବିଭିନ୍ନ ଦଳରେ ଆଶାୟୀଙ୍କର ଲାଗିଛି ଲମ୍ବା ଲାଇନ । ନବୀନ ନିବାସରେ ବିଜେଡି ଆଶାୟୀଙ୍କ ଭିଡ଼।

ସେପଟେ  ଦିଲ୍ଲୀରେ ଡେରା ପକାଇଛନ୍ତି କଂଗ୍ରେସର ଛାମୁଆ ନେତା । ବିଜେପି କିନ୍ତୁ ସବୁକିଛି ଛାଡ଼ିଛି ପାର୍ଲାମେଣ୍ଟାରୀ କମିଟି ହାତରେ । ବିଜେଡି କଥା ଯଦି ଦେଖିବା  ଚଳିତ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ବିଜେଡିକୁ ଆସିଛନ୍ତି ସବୁଠୁ ଅଧିକ ନେତା ।

ଏପରି କ୍ଷେତ୍ରରେ ପୁରୁଣା ନେତାଙ୍କୁ ଟିକେଟ ଦେବ ବିଜେଡି ନା ନୂଆ ନେତାଙ୍କୁ ଦେବ ସୁଯୋଗ ? ଅନ୍ୟପଟେ ଉଭୟ ବିଧାନସଭା ଓ ଲୋକସଭାରେ ମହିଳାଙ୍କ ପାଇଁ ୩୩% ସଂରକ୍ଷଣ ଘୋଷଣା କରିଛି  ବିଜେଡି । ତେଣୁ ବିଜୟ ସମ୍ଭାବନା କେଉଁ ଆଧାରରେ ଆକଳନ ହେବ ତାହା ବିଜେଡି ସୁପ୍ରିମୋଙ୍କୁ ହିଁ ଜଣା ।

ସେହିପରି ଟିକେଟ ବଣ୍ଟା ମାମଲାରେ ସବୁଠୁ ଆଗରେ ଥିବା କଂଗ୍ରେସ କଥା ଯଦି ଦେଖିବା  ଟିକେଟ ପାଇଁ ଘନଘନ ବୈଠକ କରୁଛି ଦଳ । କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ସ୍କ୍ରିନିଙ୍ଗ କମିଟି ଓଡ଼ିଶା ଆସି ବୁଲିଯିବା ପରେ ଦିଲ୍ଲୀରେ ବୈଠକ ହୋଇଛି ।

ତେବେ ପୂର୍ବରୁ କଂଗ୍ରେସ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ କହିଛନ୍ତି ତିନି ଥର ହାରିଥିବା କିମ୍ବା ଅମାନତ ହରାଇଥିବା ନେତାଙ୍କୁ ମିଳିବନି ଟିକେଟ । ତେଣୁ କଂଗ୍ରେସ କାହାକୁ ଟିକେଟ କାହାକୁ ମିଳିବ ଘୋଷଣା ପରେ ହିଁ ଜଣାପଡ଼ିବ ।

୧୨୦ ପ୍ଲସ ମିଶନରେ ଥିବା ବିଜେପି କଥା ଯଦି  ଦେଖିବା ଟିକେଟ ମାମଲାରେ ଚୁପ୍‌ ରହିଛି ବିଜେପି । କିନ୍ତୁ ଯେହେତୁ ଦଳ ୧୨୦ ଆଶା ରହିଛି ତେଣୁ ବିଜେପି ମଧ୍ୟ ଉଇନାବିଲିଟି ଫର୍ମୁଲା ଫଲୋ କରିବା ଆଶା ବେଶି । ରଣନୀତି ଯାହା ହେଉନା କାହିଁକି ଏଥର ନିର୍ବାଚନରେ ୧୦୦% ସମ୍ଭାବନା ବିନା କାହାକୁ ଟିକେଟ ଦେବନି ଦଳ । କାରଣ ଏଥର ରାଜ୍ୟରେ ହେବ ତ୍ରୀମୁଖି ଲଢ଼େଇ।

ରଣନୀତି ଭୁଲ ହେଲେ ପ୍ରତିପକ୍ଷ ଚେକ ଦେବା ହିଁ ସାର ହେବ । ତେବେ ଯେଉଁ ଦଳ ଯାହା ଅଙ୍କକଷୁ ନା କାହିଁକି ନିର୍ବାଚନ ଫଳାଫଳ ହିଁ କହିବ କାହା ଅଙ୍କ ଠିକ୍‌ ଆଉ କାହା ଅଙ୍କ ଭୁଲ୍‌…

   Related Posts