Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୬୧୭ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କ ନାଁରେ ୨୮ କୋଟି ଟଙ୍କାର GST ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • ଗଞ୍ଜାମ : ବୋମା ଭିଡୁଥିବା ବେଳେ ବିସ୍ଫୋରଣ, ଜଣେ ମୃତ, ଦୁଇ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ବୋମା ଭିଡୁଥିବା ବେଳେ ବିସ୍ଫୋରଣ : ଜଣେ ମୃତ, ଦୁଇ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଦେଶର ପ୍ରତ୍ୟେକ ନାଗରିକଙ୍କୁ ମିଳିବ କରୋନା ଟିକା : ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଡକାୟତି ଯୋଜନା ପଣ୍ଡ, ୪ ଡକାୟତଙ୍କୁ ବାନ୍ଧିଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ ଡିଜିପି ମିଲନ ମହାନ୍ତିଙ୍କ ପରଲୋକ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ବଢୁଛି ଶୀତର ପ୍ରକୋପ, କନ୍ଧମାଳରେ ୧୫ଡିଗ୍ରୀ ତଳକୁ ଖସିଲା ପାରଦ
  • ||
  • ଅନୁଗୋଳରେ ବିଷାକ୍ତ ମଦ ପିଇ ୪ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣାରେ ୪ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ କଲା ପୋଲିସ
  • ||

ଟିକେଟ ବାଣ୍ଟିବା ନେଇ ଅଡୁଆରେ ପଡିଛନ୍ତି ତିନିଦଳ: ଜାଣନ୍ତୁ କାହିଁକି

12/03/2019 at 8:08 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର୧୨|୩: ଉଇନାବିଲିଟି ଆଧାରରେ ମିଳିବ ଟିକେଟ । ମାନେ ଯେଉଁ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ବିଜୟ ସମ୍ଭାବନା ବେଶି ସେହି ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ମିଳିବ ବିଜେଡି ଟିକେଟ । ଆଜି ଏମିତି କିଛି କହିଛନ୍ତି ବିଜେଡି ସୁପ୍ରିମୋ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ।

ତେବେ ଉଇନାବିଲିଟିର ଆଧାର କଣ ? କେଉଁ ଆଧାରରେ  ଆକଳନ ହେବ ଆଶାୟୀ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ବିଜୟ ସମ୍ଭାବନା ? ନିର୍ବାଚନ ତାରିଖ ଘୋଷଣା ପରେ ବିଭିନ୍ନ ଦଳରେ ଆଶାୟୀଙ୍କର ଲାଗିଛି ଲମ୍ବା ଲାଇନ । ନବୀନ ନିବାସରେ ବିଜେଡି ଆଶାୟୀଙ୍କ ଭିଡ଼।

ସେପଟେ  ଦିଲ୍ଲୀରେ ଡେରା ପକାଇଛନ୍ତି କଂଗ୍ରେସର ଛାମୁଆ ନେତା । ବିଜେପି କିନ୍ତୁ ସବୁକିଛି ଛାଡ଼ିଛି ପାର୍ଲାମେଣ୍ଟାରୀ କମିଟି ହାତରେ । ବିଜେଡି କଥା ଯଦି ଦେଖିବା  ଚଳିତ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ବିଜେଡିକୁ ଆସିଛନ୍ତି ସବୁଠୁ ଅଧିକ ନେତା ।

ଏପରି କ୍ଷେତ୍ରରେ ପୁରୁଣା ନେତାଙ୍କୁ ଟିକେଟ ଦେବ ବିଜେଡି ନା ନୂଆ ନେତାଙ୍କୁ ଦେବ ସୁଯୋଗ ? ଅନ୍ୟପଟେ ଉଭୟ ବିଧାନସଭା ଓ ଲୋକସଭାରେ ମହିଳାଙ୍କ ପାଇଁ ୩୩% ସଂରକ୍ଷଣ ଘୋଷଣା କରିଛି  ବିଜେଡି । ତେଣୁ ବିଜୟ ସମ୍ଭାବନା କେଉଁ ଆଧାରରେ ଆକଳନ ହେବ ତାହା ବିଜେଡି ସୁପ୍ରିମୋଙ୍କୁ ହିଁ ଜଣା ।

ସେହିପରି ଟିକେଟ ବଣ୍ଟା ମାମଲାରେ ସବୁଠୁ ଆଗରେ ଥିବା କଂଗ୍ରେସ କଥା ଯଦି ଦେଖିବା  ଟିକେଟ ପାଇଁ ଘନଘନ ବୈଠକ କରୁଛି ଦଳ । କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ସ୍କ୍ରିନିଙ୍ଗ କମିଟି ଓଡ଼ିଶା ଆସି ବୁଲିଯିବା ପରେ ଦିଲ୍ଲୀରେ ବୈଠକ ହୋଇଛି ।

ତେବେ ପୂର୍ବରୁ କଂଗ୍ରେସ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ କହିଛନ୍ତି ତିନି ଥର ହାରିଥିବା କିମ୍ବା ଅମାନତ ହରାଇଥିବା ନେତାଙ୍କୁ ମିଳିବନି ଟିକେଟ । ତେଣୁ କଂଗ୍ରେସ କାହାକୁ ଟିକେଟ କାହାକୁ ମିଳିବ ଘୋଷଣା ପରେ ହିଁ ଜଣାପଡ଼ିବ ।

୧୨୦ ପ୍ଲସ ମିଶନରେ ଥିବା ବିଜେପି କଥା ଯଦି  ଦେଖିବା ଟିକେଟ ମାମଲାରେ ଚୁପ୍‌ ରହିଛି ବିଜେପି । କିନ୍ତୁ ଯେହେତୁ ଦଳ ୧୨୦ ଆଶା ରହିଛି ତେଣୁ ବିଜେପି ମଧ୍ୟ ଉଇନାବିଲିଟି ଫର୍ମୁଲା ଫଲୋ କରିବା ଆଶା ବେଶି । ରଣନୀତି ଯାହା ହେଉନା କାହିଁକି ଏଥର ନିର୍ବାଚନରେ ୧୦୦% ସମ୍ଭାବନା ବିନା କାହାକୁ ଟିକେଟ ଦେବନି ଦଳ । କାରଣ ଏଥର ରାଜ୍ୟରେ ହେବ ତ୍ରୀମୁଖି ଲଢ଼େଇ।

ରଣନୀତି ଭୁଲ ହେଲେ ପ୍ରତିପକ୍ଷ ଚେକ ଦେବା ହିଁ ସାର ହେବ । ତେବେ ଯେଉଁ ଦଳ ଯାହା ଅଙ୍କକଷୁ ନା କାହିଁକି ନିର୍ବାଚନ ଫଳାଫଳ ହିଁ କହିବ କାହା ଅଙ୍କ ଠିକ୍‌ ଆଉ କାହା ଅଙ୍କ ଭୁଲ୍‌…

   Related Posts