Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୦ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୬୦କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୫୦୫୭ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୨୩୬୨୨୬ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ପାକିସ୍ତାନ: ବଲୁଚିସ୍ତାନ ଚେକ୍ ପୋଷ୍ଟ ଉପରେ ଆତଙ୍କୀ ହମଲା, ୧୦ ସୈନିକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଲ୍ୟାମ୍ପ୍ସ ଏମ୍‌ଡି, ଆୟ ବହିର୍ଭୂତ ସମ୍ପତ୍ତି ଠୁଳ ଅଭିଯୋଗରେ ଚଢାଉ
  • ||
  • ଭି. ଅନନ୍ତ ନାଗେଶ୍ୱରନ ହେବେ ଭାରତର ଆଗାମୀ ମୁଖ୍ୟ ଆର୍ଥିକ ପରାମର୍ଶଦାତା, ଅତିଶୀଘ୍ର ଘୋଷଣା କରିପାରନ୍ତି ସରକାର
  • ||
  • ସୋର : ଦେଶୀ ମଦ ଦୋକାନରେ ପଶି କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ କଟୁରୀରେ ହାଣିଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ, ଛଡାଇନେଲେ ୭୦ହଜାର ଟଙ୍କା
  • ||
  • କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜି : ଚାଲାଣ ବେଳେ ୧୪ ଶ୍ରମିକ ଉଦ୍ଧାର, ଷ୍ଟେସନ ଯିବା ବାଟରେ ଧରିଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୩ ଦିନ ଯାଏଁ ହାଡଭଙ୍ଗା ଶୀତ, ୬ ଜିଲ୍ଲା ବେଶୀ ଥରିବ
  • ||

ଷ୍ଟାଣ୍ଡ ବଦଳାଇଲେ କି ନବୀନ? ସମ ଦୂରତା ଛାଡି ଏବେ ଓଡିଶାପାଇଁ ଯିଏ ବେଟର କରିବ ତା ସହ ରହିବୁ କହିଲେଣି…

15/04/2019 at 5:42 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର୧୫|୪: କୁଆଡେ ଯିବେ ନବୀନ । ଉପାର ହେବେ ନା ଏନଡିଏର। ପ୍ରତିଦିନ ଦିନ ବିଭିନ୍ନ ଚ୍ୟାନେଲକୁ ନୂଆ ନୂଆ କଥା କହି  ଏଭଳି ଗୁମରାହ କରୁଛନ୍ତି ଯେ ସେ କଂଗ୍ରେସ ସହ ରହିବେ ନା ବିଜେପି ସହ ତାହା ଠଉରେଇ ହେଉନି। ଏବେ କହିଛନ୍ତି ବିଜେପି ଲେଡ ଏନଡିଏ ହେଉ କି କଂଗ୍ରେସ ଲେଡ ୟୁପିଏ,  ଯିଏ ଓଡିଶା ପାଇଁ ବେଟର ଡିଲ କରିବ ତାହା ସହିତ ରହିବ ବିଜେଡି । ତାକୁ ନେଇ ରାଜ୍ୟରାଜନୀତିରେ ଚାହା କପରେ ଝଡ…

ବଦଳୁଛି ନବୀନଙ୍କ ମିଜାଜ।   ନିର୍ବାଚନ ଋତୁରେ ନବୀନ ବି​‌ଜେପି ଓ କଂଗ୍ରେସ କାହା ସହ ଯିବେ ତାକୁ ନେଇ ବିଜେଡି ସୁପ୍ରିମୋ ପ୍ରତିଦିନ ନୂଆ ନୂଆ କଥା ସମ୍ନାକୁ ଆଣୁଛନ୍ତି।  ଯାହାକୁ ନେଇ ରାଜ୍ୟ ରାଜନୀତିରେ ହଇଚଇ। ଏକ ଜାତୀୟ ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ ପ୍ରଥମେ ଇଣ୍ଟରଭିୟୁ ନବୀନ କହିଥିଲେ ବିଜେପି ଓ କଂଗ୍ରେସ ଠାରୁ ସମଦୂରତା ବଜାଇ ରଖିଛି। ଯେହେତୁ ଏହି ଦୁଇ ଜାତୀୟ ଦଳ ବହୁମତ ପାଇବେନି ତେଣୁ ଆଞ୍ଚଳିକ ଦଳ ସରକାର ଗଠନରେ ପ୍ରମୁଖ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିବେ। କହିଥିଲେ ଏନଡିଏ ବିଜେଡି ପାଇଁ ବଡ ବିପଦ। ହେଲେ ତାର କେଇ ଦିନ ପରେ ଆଉ ଏକ ଜାତୀୟ ଗଣ ମାଧ୍ୟମକୁ କହିଲେ ମୋଦି ଦ୍ବିତୀୟ ଥର ପ୍ରଧାନ ମନ୍ତ୍ରୀ ହେବାକୁ ଅନଫିଟ। ବାଜପେୟୀ ବେଷ୍ଟ ପ୍ରାଇମିନିଷ୍ଟର ଥିଲେ। ଏବେ ପୁଣି ଏକ ଜାତୀୟ ଗଣ ମାଧ୍ୟମକୁ ସ୍ପଷ୍ଟ ଭାବେ ନୀବନ କହିଛନ୍ତି  ଯିଏ ଆମ ରାଜ୍ୟର ଦାବି ପୂରଣ କରିବ  ଆମେ ତାହା ସହ ଡିଲ କରିବୁ ।ସେ ଏନଡିଏ ହେଉ କି ୟୁପିଏ।

ଅବଶ୍ୟ ନବୀନ ସବୁବେଳେ କହିଆସୁଥିଲେ ଯେ ଆମେ କେନ୍ଦ୍ରରେ ତାକୁ ସମର୍ଥନ ଦେବୁ ଯିଏ ଓଡିଶା କଥା ଶୁଣିବ। କିନ୍ତୁ ମୋଦି ଦ୍ବିତୀୟ ଥର ପାଇଁ ପ୍ରାଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ହେବା ପାଇଁ ଯୋଗ୍ୟ ନୁହଁନ୍ତି ଏବଂ ଏନଡିଏ ବିଜେଡିର ବଡ ଶତ୍ରୁ କଥା ଶୁଣିବା ପରେ ଲାଗୁଥିଲା ନବୀନ କେନ୍ଦ୍ରରେ ବିଜେପି ସରକାରକୁ ସମର୍ଥନ କରି ନପାରନ୍ତି। ଏବେ ଯିଏ ବେଟର ଡିଲ କରିବ ତାଙ୍କୁ  ସମର୍ଥନ ମିଳିବ ବୋଲି ନବୀନ କହିବା ପରେ ବିରୋଧୀ ପାଲଟା ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି। ବିଜେପି କହିଛି ନବୀନ ବୁଝିଲେଣି ରାଜନୈତିକ ପାଣିପାଗ କୁଆଡେ ଯାଉଛି। ୧୯ ବର୍ଷ କ୍ଷମତାରେ ରହି ନବୀନ କଣ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ୫ବର୍ଷରେ ବିଜେପି କଣ କରିଛି ସେ ନେଇ ବିର୍ତକ ପାଇଁ ଆସନ୍ତୁ। କଂଗ୍ରେସ କହିଛି ଦେଶର ଶାସନ ଭାର ଲୋକେ କାହା ହାତରେ ଦେବେ ତାହା ନବୀନ କହି ପାରିବେ ନାହିଁ।

୨୦୧୯ ନିର୍ବାଚନ ଫଳାଫଳ କାହା ସପକ୍ଷରେ ଯିବ ତାହା ଏବେ ଆକଳନ କରିହେଉନି। ଯଦି ଝୁଲା ଲୋକସଭା​‌ ହୁଏ ତାହହେଲେ ନବୀନ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବେ ବଡ ଡିଲ କରିବାକୁ ସୁଯୋଗ ପାଇବେ। ଆଉ ଯଦି କେଉଁ ଦଳ ଏକକ ସଂଖ୍ୟା ଗରିଷ୍ଠତା ପାଏ ତାହେଲେ ବିଜେଡି କେବଳ କେନ୍ଦ୍ର ଅବହେଳା ନାରା ନେଇ ବଞ୍ଚିବ।

   Related Posts