Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୯୦୪କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଚିତ୍ରକୋଣ୍ଡାରେ BSF ଜବାନଙ୍କ କମ୍ବିଂ ଅପରେସନ, ଟିଫିନ୍ ବୋମା ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଶ୍ରୀଜଗନ୍ନାଥ ଷ୍ଟାଡିୟମ ନିକଟରେ ଉଚ୍ଛେଦ କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ, ୨ ଫ୍ଲାଟୁନ ଫୋର୍ସ ମୃତୟନ
  • ||
  • ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଜନସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ-୨ ସହକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ଯନ୍ତ୍ରୀ, ଏକକାଳୀନ ୬ଟି ସ୍ଥାନରେ ରେଡ୍
  • ||
  • ନୟାଗଡ଼ : ପୋଲିସ କବ୍‌ଜାରେ ୪ ଆନ୍ତଃ ଜିଲ୍ଲା ଡକାୟତ
  • ||

ରୋଜଗାରରେ ପତିଙ୍କୁ ପଛରେ ପକାଇ ଦେଇଛନ୍ତି ଏହି ୫ କୋରିୟଗ୍ରାଫରଙ୍କ ପତ୍ନୀ

11/11/2019 at 8:40 AM

ମୁମ୍ବାଇ୧୧|୧୧: ଭାରତୀୟ ସିନେମା ବା ବଲିଉଡ୍‌ରେ ଗୀତ ଓ ନୃତ୍ୟରେ ବେଶ୍‌ ଚାହିଦା ରହିଛି । ଏଥିପାଇଁ କୋରିୟଗ୍ରାଫର ପା ନୃତ୍ୟଗୁରୁଙ୍କୁର ଆବଶ୍ୟକତା ରହିଛି । ବଲିଉଡ୍‌ରେ କୋରିୟଗ୍ରାଫରଙ୍କ  ରୋଜଗାର ବି ବେଶ୍‌ ଭଲ ।

ବଲିଉଡର କୋରିୟୋଗ୍ରାଫର ମଧ୍ୟ ଫିଲ୍ମ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ ବେଶ ପରିଚିତ ଓ ଲୋକପ୍ରିୟ । ରେମୋ ଡିସୁଜା ଓ ଗଣେଶ ହେଗଡେ ଭଳି ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଡାନ୍ସର ତଥା କରିୟୋଗ୍ରାଫରଙ୍କ ପାର୍ଟନରଙ୍କୁ ଅଧିକାଂଶ ଲୋକେ ଦେଖି ନ ଥିବେ କିମ୍ବା ତାଙ୍କ ବିଷୟରେ ଜାଣି ନଥିବେ। ତେବେ ଫିଲ୍ମ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ ନାମି ଦାମୀ କରିୟୋଗ୍ରାଫରଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କ ବିଷୟରେ ଜାଣନ୍ତୁ ଏହି ଖାସ ତଥ୍ୟ।

ଡାନ୍ସର ଗଣେଶ ବଲିଉଡ ଫିଲ୍ମ ଲଗାନରେ କୋରିୟୋଗ୍ରାଫର  କରି  ଓସ୍କାର ପାଇଁ ମନେନୀତ ହୋଇଥିଲେ। ଅନେକ ଷ୍ଟେଜ ଶୋ ଓ ରିୟାଲିଟି ଶୋରେ ମଧ୍ୟ କୋରିୟୋଗ୍ରାଫି କରିଛନ୍ତି ଗଣେଶ ହେଗଡେ। ୨୦୧୧ ମସିହାରେ ଗଣେଶ ସୁନୟନାଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ। ସୁନୟନା ନିଜେ ଜଣେ ଷ୍ଟାଇଲିସ୍‌ ଡିଜାଇନର ।

ବଲିଉଡର ସବୁଠୁ ସଫଳ କରିୟୋଗ୍ରାଫରଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ ହେଉଛନ୍ତି ରେମୋ ଡିସୁଜା। ରେମୋ ଲିଜେଲ ନାମକ ଜଣେ ଫ୍ୟାସନ ଡିଜାଇନରଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଛନ୍ତି। ଅଧିକାଂଶ ଶୋ ପାଇଁ ଲିଜେଲ ସ୍ବାମୀ ରେମୋଙ୍କ ପାଇଁ ଆଉଟ୍‌ଫିଟ ଡିଜାଇନ କରନ୍ତି।

ମିଷ୍ଟର ଇଣ୍ଡିଆ ଫିଲ୍ମରେ ଶିଶୁ କଳାକାର ଭାବେ ନଜର ଆସିଥିବା କରିୟୋଗ୍ରାଫର ଅହମଦ ଖାନ ମଡେଲ ସାୟରା ଖାନଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଛନ୍ତି। ଅହମଦ ଜଣେ ପରିଚିତ ଅଭିନେତା, ପ୍ରଯୋଜକ ଓ ଦାମୀ କରିୟୋଗ୍ରାଫର । ପତ୍ନୀ ସାୟରା ମଧ୍ୟ ଜମେ ସଫଳ ପ୍ରଯୋଜକ।

ବଲିଉଡର ପ୍ରତିଷ୍ଠିତ କୋରିୟୋଗ୍ରାଫର ଗଣେଶ ଆଚାର୍ଯ୍ୟଙ୍କ ପତ୍ନୀ ବିଧି ଆଚାର୍ଯ୍ୟଙ୍କ ବିଷୟରେ ଅଧିକାଂଶ ଲୋକେ ଜାଣିନାହାନ୍ତି। ଗଣେଶ ବଲିଉଡର ଅନେକ ଫେମସ ଗୀତରେ କୋରିୟୋଗ୍ରାଫର କରିଛନ୍ତି। ପଦ୍ମାବତ ଫିଲ୍ମର ଖଲିବଲି ଗୀତର କୋରିୟୋଗ୍ରାଫର କରିଛନ୍ତି ଗଣେଶ। ଗଣେଶ ବଲିଉଡ ଅଭିନେତା ଗୋବିନ୍ଦାଙ୍କର ଅନେକ ଗୀତର ମଧ୍ୟ କୋରିୟୋଗ୍ରାଫର କରିଛନ୍ତି।

ଜୟ ହୋ ଓ ବଡିଗାର୍ଡ ଫିଲ୍ମର ଡାନ୍ସର କୋରିୟୋଗ୍ରାଫର କରିଥିବା ମୁଦ୍ଦସର ଖାନ ଅଭିଶ୍ରୀ ସେନଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଛନ୍ତି। ଅଭଶ୍ରୀ ମଧ୍ୟ ଜଣେ ସଫଳ କୋରିୟୋଗ୍ରାଫର।

 

  

   Related Posts