Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୨ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୮୪୨୬କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ୪ ଦିନିଆ ରିମାଣ୍ଡରେ ଯିବେ ୨ କଣ୍ଟ୍ରାକ୍ଟ କିଲର, ଏସଡିଜେଏମ୍ କୋର୍ଟ ଦେଲେ ଅନୁମତି
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୧୯୫ ମୃତ
  • ||
  • ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୨୫୫ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୧୦୫୦୭୬୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ : ସ୍ୱାମୀ ସାଜିଲା ସୈତାନ୍, କୁରାଢି ଚୋଟରେ ନେଇଗଲା ସ୍ତ୍ରୀର ଜୀବନ
  • ||
  • ୬ ଦିନିଆ ରିମାଣ୍ଡରେ ଆସିବ ଠକ ପ୍ରଜ୍ଞା, ଅନୁମତି ଦେଲେ ଭୁବନେଶ୍ୱର ଏସ୍‌ଡିଜେଏମ୍‌ କୋର୍ଟ
  • ||
  • ଘୋଷଣା ହେଲା ଜ୍ଞାନପୀଠ ପୁରସ୍କାର : ୨୦୨୧ ପାଇଁ ନୀଳମଣି ଫୁକନ, ୨୦୨୨ ପାଇଁ କୌଙ୍କଣୀ ସାହିତ୍ୟିକ ଦାମୋଦେର ମୌଜଙ୍କୁ ସମ୍ମାନ
  • ||

କାର୍‌ରୁ ଆପତ୍ତିଜନକ ଅବସ୍ଥାରେ ଧରାପଡିଲେ ପୋଲିସ ଅଫିସର ଏବଂ ପୂର୍ବତନ ଫୁଟବଲ ଖେଳାଳିଙ୍କ ପତ୍ନୀ

19/01/2020 at 9:45 AM

ସ୍କଟଲାଣ୍ଡ ୧୯।୧: ବିବାହିତ ସିନିୟର ପୋଲିସ ଅଫିସର ପାର୍କିଂରେ ଛିଡା ହୋଇଥିବା କାର୍ ରେ ଜଣେ ଫୁଟବଲ ଖେଳାଳିଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କ ସହ ଶାରିରୀକ ସଂପର୍କ ରଖିଛନ୍ତି । ଏଭଳି ଘଟଣା ପ୍ରଘଟ ହେବା ପରେ ୪୯ ବର୍ଷ ବୟସ୍କ ପୋଲିସ ଅଫିସର ଗରେଥ ବ୍ଲେୟରଙ୍କୁ ସସପେଣ୍ଡ କରାଯାଇଛି । ଏଭଳି ଘଟଣା ବ୍ରିଟେନ୍ ଏଡିନବର୍ଗ ହର୍ସିଷ୍ଟନରେ ଘଟିଛି । ଏଡିନବର୍ଗ କୋର୍ଟରେ ଏହି ମାମଲାର ଶୁଣାଣି ଚାଲିଛି । ଅଫିସରଙ୍କୁ ଦଣ୍ଡ ମଧ୍ୟ ଦିଆଯାଇପାରେ ।

ସରକାରୀ ଓକିଲଙ୍କ କହିବା ଅନୁସାରେ ପୋଲିସ ଅଫିସର ଏବଂ ସଂପୃକ୍ତ ମହିଳା ଆପତ୍ତିଜନକ ଅବସ୍ଥାରେ ଧରାପଡିଥିଲେ । ସଂପୃକ୍ତ ମହିଳା ହେଉଛନ୍ତି ଇଂଲଣ୍ଡର ପୂର୍ବତନ ଫୁଟବଲ ଖେଳାଳି ଲି ମକେଲଙ୍କ ପତ୍ନୀ କ୍ଲେୟର ମକେଲ । ତାଙ୍କ ବୟସ ୪୧ ବର୍ଷ । ସଂପୃକ୍ତ ପୋଲିସ ଅଫିସରଙ୍କ ବିରୋଧରେ ସର୍ବସାଧାରଣ ସ୍ଥାନରେ ଶାରିରୀକ ସଂପର୍କ ରଖିବା ଅଭିଯୋଗ ଲଗାଯାଇଛି । ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ ସଂପୃକ୍ତ ଅଫିସରଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଦୁଇ ଦୁଇ ଥର ସର୍ବସାଧାରଣ ସ୍ଥାନରେ ଅଶ୍ଳୀଳ ଆଚରଣ କରିବାର ଅଭିଯୋଗ କହିଛି । ସ୍କଟଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଏଲିଟ କ୍ରାଇମ୍ ସ୍କ୍ବାର୍ଡ ମୁଖ୍ୟ ଥିଲେ ।

ସଂପୃକ୍ତ ମହିଳା ତାଙ୍କ ସ୍ବାମୀ ଲି ମକେଲଙ୍କଠାରୁ ଅଲଗା ହୋଇଯାଇଥିଲେ । ସଂପୃକ୍ତ ପୋଲିସ ଅଫିସରଙ୍କ ସହ ସଂପର୍କ ରଖୁଥିଲେ । ଘଟଣା ପରେ ମହିଳାଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ପୋଲିସ ଗିରଫ କରିଛି । ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମଧ୍ୟ ମାମଲା ରୁଜୁ କରିଛି । କୋର୍ଟ ଏହି ମାମଲାରେ ପୋଲିସ ଇନଭେସଟିଗେସନ ଆଣ୍ଡ୍ ରିଭ୍ୟୁ କମିଶନରଙ୍କୁ ଅଫିସରଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଆସିଥିବା ଅଭିଯୋଗର ଯାଞ୍ଚ କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି । ସିନିୟର ପୋଲିସ ଅଫିସରଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଏଭଳି ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିବାରୁ ତାଙ୍କୁ ବିରୋଧରେ ଦୃଢ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନେବା ପାଇଁ ଦାବି ହୋଇଛି ।

   Related Posts