Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସାଲେପୁର : ଷଣ୍ଢକୁ ଧକ୍କା ଦେବା ପରେ ହୁତୁ ହୁତୁ ହୋଇ ଜଳିଲା କାର୍, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ୪ ଜଣ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ‘ପରୀ’ ହତ୍ୟାକାରୀକୁ ଧରାଇଦେଲେ ମିଳିବ ଲକ୍ଷେ ଟଙ୍କା
  • ||
  • ନୟାଗଡ : ଘର ବାଡିପଟୁ ମିଳିଲା ବୃଦ୍ଧଙ୍କ ମୃତଦେହ, ମୁଣ୍ଡ ଏବଂ ମୁହଁରେ ରହିଛି କ୍ଷତଚିହ୍ନ, ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଯାଜପୁର : ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ୧୨ ବଖରା ଘର ସହ ଜଳିଗଲା ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ସୁନା ଗହଣା
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ବାଇକ୍‌କୁ ଧକ୍କା ଦେଲା କାର୍, ଆରୋହୀ ପିଟିହେଲେ ଟ୍ରକ୍‌ରେ, ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||
  • ନିଆଳି : ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ନାଳକୁ ଖସିପଡିଲା ଟ୍ରକ୍ : ଜଣେ ମୃତ, ଦୁଇ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ମୁନିଗୁଡା : ଅପରେସନ୍ ଗ୍ରୀନ୍ କ୍ଲିନ୍, ୫ କୋଟି ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଚାଷ ନଷ୍ଟ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ଚାଷୀଙ୍କୁ କଚାଡି ମାରିଲା ଦନ୍ତା, କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବିରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକଙ୍କ ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ
  • ||
  • ହରିୟାଣାର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରୀ କୋରୋନା ପଜିଟିଭ୍‌ ଚିହ୍ନଟ, ‘କୋଭାକ୍ସିନ୍‌’ର ପରୀକ୍ଷାମୂଳକ ଟିକା ନେଇଥିଲେ ଅନିଲ ଭିଜ୍‌
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୫ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୭୬୫ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ମଦ୍ୟପ ସ୍ବାମୀ ବିରୋଧରେ ଯୁବକସଂଘ ନିକଟରେ ସ୍ତ୍ରୀର ଅଭିଯୋଗ: ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ପୁରସ୍କାର ଓ ସ୍ବାମୀଙ୍କୁ ଗଣିବାକୁ ହେଲା ତଣ୍ଡ, ଜାଣନ୍ତୁ ପୂରା ଘଟଣା…

7/09/2019 at 4:18 PM

କେନ୍ଦ୍ରାପଡା୭|୯: ମଦ୍ୟପ ସ୍ବାମୀ ବିରୋଧରେ ସ୍ତ୍ରୀର ଅଭିଯୋଗ । ସ୍ବାମୀର ବଦଭ୍ୟାସ ଛଡେଇବା  ପାଇଁ ଆଗକୁ ଆସିଛନ୍ତି କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ପୁରୁଷୋତମପୁର ଗାଁର ସସ୍ମିତା ଜେନା । ଗାଁ ଯୁବକ ସଂଘ ପୁରୁଷୋତ୍ତମପୁରକୁ ମଦମୁକ୍ତ ଗାଁ ଭାବେ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ ।ହେଲେ  ସସ୍ମିତାଙ୍କ ସ୍ବାମୀ ମଦପାନ କରୁଥିବାରୁ ସେ ଏନେଇ ସଂଘ ନିକଟରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ ।  ଯୁବକ ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ସସ୍ମିତାଙ୍କୁ ଆର୍ଥିକ ପୁରସ୍କାର ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି ଏହା ସହ ମଦ୍ୟପ ସ୍ବାମୀଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ତଣ୍ଡ ଗଣିବାକୁ ପଡିଛି ।

କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ପୁରୁଷୋତ୍ତମପୁର  ଗାଁରେ  ମଦ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ନିଷେଧ  ।  ଗଁ।ର ଯୁବକ ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ୨୦୧୪ରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ଏହି ମଦ ବିରୋଧୀ ଅଭିଯାନ । ଗଁ।ରେ ମଦ ବିକ୍ରି କଲେ ଅଥବା ପିଇଲେ ୫ହଜାର ଟଙ୍କା ଜରିମାନା ଦେବାକୁ ହେବ । ଗାଁକୁ ମଦମୁକ୍ତ କରିବାକୁ  ୧୮ଟି ମହିଳା ମଣ୍ଡଳର ସଭ୍ୟାମାନେ ମଧ୍ୟ ସହଯୋଗର ହାତ ବଢାଇଛନ୍ତି ।

ଗଁ।ରେ ମଦର ପ୍ରଚାର ପ୍ରସାର କରି ଯେଉମାନେ ଉତ୍ପାତ କରୁଥିଲେ ସେମାନେ ଏବେ ପୂରାପୂରି ସାବାଡ୍।ଲୋକଙ୍କୁ ସଚେତନ କରିବା ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ  ଗଁ।ର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ନିୟମିତ ପୋଷ୍ଟର ଲଗାଉଛନ୍ତି ଯୁବକମାନେ । ଘର ଘର ବୁଲି ଲୋକମାନଙ୍କୁ ନିଶାର କୁପ୍ରଭାବ ସମ୍ପର୍କରେ ବୁଝାଇବା ସହିତ ଗଁ।କୁ କରି ପାରିଛନ୍ତି  ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ମଦ ମୁକ୍ତ ଗାଁ ଗଁ।ରେ ମଦର ପ୍ରଚାର ପ୍ରସାର କରୁଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଧରେଇ ଦେଲେ  ପୁରସ୍କାର ବ୍ୟବସ୍ଥା  ମଧ୍ୟ ରହିଛି  । ମଦ୍ୟପମାନଙ୍କ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଉପଯୁକ୍ତ ପ୍ରମାଣ ସହିତ ଅଭିଯୋଗ କଲେ ଏକ ହଜାର ଟଙ୍କା ଆର୍ଥିକ ପୁରସ୍କାର ଦେଉଛି ଗଁ।ର ଯୁବକ ସଂଘ ।

ମଦ୍ୟପ ସ୍ବାମୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଅଭିଯୋଗ କରି ହଜାରେ ଟଙ୍କା ପୁରସ୍କାର ରାଶି ପାଇଛନ୍ତି ସସ୍ମିତା ଜେନା । ବର୍ଷବର୍ଷ ଧରି ନିଶାଡି ସ୍ବାମୀଙ୍କ ଅତ୍ୟାଚାର ସହି ଶେଷରେ ସସ୍ମିତା ଗଁ। ଯୁବକ ସଂଘ କାନରେ କଥା ପକାଇଥିଲେ । ସଂଘର ଉଦ୍ୟମରେ ସସ୍ମିତାଙ୍କ ସ୍ବାମୀ ଉମେଶ ଏବେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ନିଶା ଛାଡ଼ିଦେଇଛନ୍ତି ।  

   Related Posts