Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପରଲୋକରେ ଦିବଙ୍ଗତ ଅଭିନେତା ବିଜୟ ମହାନ୍ତିଙ୍କ ମାଆ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ପହଞ୍ଚିଲା ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ କୋଭିସିଲ୍ଡ ଟିକା, ୧୮ ବର୍ଷରୁ ୪୪ ବର୍ଷ ବୟସ୍କଙ୍କୁ ଦିଆଯିବ
  • ||
  • କୁକୁର ଆକ୍ରମଣରେ ହରିଣ ଗୁରୁତର, ଉଦ୍ଧାର କଲେ ଗାଁ ଲୋକେ…
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ଘର ବାହାରେ ଶୋଇଥିବା ବେଳେ ମାଡିଗଲା ଟ୍ରକ୍, ସ୍ତ୍ରୀ ମୃତ, ସ୍ବାମୀ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ସାନଖେମୁଣ୍ଡି : କୋଭିଡ୍ କଟକଣା ଉଲଂଘନ କରି ଗାଁରେ ଚାଲିଥିଲା ବାହାଘର ଭୋଜିଭାତ, ବନ୍ଦ କଲା ପ୍ରଶାସନ
  • ||
  • ଚୋରି କରୁଥିଲା ବିଦ୍ୟୁତ ଖୁଣ୍ଟ, ଗାଁ ଲୋକଙ୍କ ହାତରେ ଧରାପଡିଲା ଚୋର
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ନେଲା ଆଉ ୨୧ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ୨୧୬୧ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ୧୧ ହଜାର ଉପରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ, ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୧୧,୮୦୭ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • କମିଲା ତାତି : ଆଜି ଏହି ସବୁ ଜିଲ୍ଲାରେ ବଜ୍ରପାତ ସହ କୁଆପଥର ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ସଂକ୍ରମଣ ରୋକିବାକୁ ରାଜ୍ୟରେ ସାପ୍ତାହିକ ସଟ୍‌ଡାଉନ୍, ଜରୁରୀ ସେବାକୁ ଛାଡ଼ିଦେଲେ ସବୁ ବନ୍ଦ
  • ||

କରଓ୍ବାଚୌଥ ଦିନ ସ୍ବାମୀକୁ ଜୀବନ୍ତ ଜାଳିଦେଲା ସ୍ତ୍ରୀ : ବିବାହର ୮ବର୍ଷ ପରେ ମଧ୍ୟ ନଥିଲା ସନ୍ତାନ,ସେହି କଳିରୁ ସଂସାର ଶେଷ

6/11/2020 at 2:45 PM

ଭୋପାଳ ୬/୧୧: କରଓ୍ବାଚୌଥ ଅବସରରେ ଦେଶ-ବିଦେଶରେ ମହିଳାମାନେ ନିଜ ସ୍ବାମୀଙ୍କ ଦୀର୍ଘାୟୁ ପାଇଁ ବ୍ରତ ରଖିଥିଲେ। ସେପଟେ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶରେ ଏହି ଦିନ ଜଣେ ମହିଳା ନିଜ ସ୍ବାମୀଙ୍କୁ ଜୀବନ୍ତ ଜାଳିଦେବାର ସଙ୍ଗୀନ ଅଭିଯୋଗ ଆସିଛି। ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ ସ୍ତ୍ରୀ ପିଲାଛୁଆ ନହେବାରୁ ହୋଇଥିବା ଝଗଡ଼ାକୁ ନେଇ ସ୍ବାମୀଙ୍କ ଉପରେ କିରୋସିନି ଢ଼ାଳି ଜୀବନ୍ତ ଜାଳି ଦେଇଛି।

ଏହି ଘଟଣା ଗନ୍ଧଓ୍ବାନିର ବୋରଡାବରା ଗାଁରେ ଘଟିଛି। ରାତି ପାଖାପାଖି ଦେଢ଼ଟାରେ ଝଗଡ଼ା ପରେ ମହିଳା ନିଜ ସ୍ବାମୀଙ୍କୁ ଜୀବନ୍ତ ଜାଳିଦେବାକୁ ଉଦ୍ୟମ କରିଥିଲେ। ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ତାଙ୍କୁ ହସ୍ପିଟାଲକୁ ନିଆଯାଇଥିଲା ଯେଉଁଠାରେ ତାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଯାଇଥିଲା। ପୋଲିସ୍ ଅଭିଯୁକ୍ତ ମହିଳାକୁ ଗିରଫ କରିଛି।

ପୋଲିସର କହିବା ଅନୁସାରେ ଝଗଡ଼ା ହେବାର ମୁଖ୍ୟ କାରଣ ହେଉଛି ବିବାହର ୮ବର୍ଷ ପରେ ମଧ୍ୟ ସେମାନଙ୍କ ପିଲାଛୁଆ ହେଉନଥିଲା।ଫଳରେ ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସବୁବେଳେ ଝଗଡ଼ା ହେଉଥିଲା। ସେହି ଦିନ ଝଗଡ଼ା ଏତେ ବଢ଼ିଯାଇଥିଲା ଯେ ହିରଲବାଈ ନାମ୍ନୀ ମହିଳା ନିଜ ଉପରେ କିରୋସିନି ଢ଼ାଳି ସ୍ବାମୀ ତୋପ ସିଂହଙ୍କୁ ନିଆଁ ଲଗାଇ ଦେଇଥିଲେ।

ତୋପ ସିଂହଙ୍କ ଚିତ୍କାର ଶୁଣି ଆଖପାଖର ଲୋକେ ତାଙ୍କ ଘରକୁ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ ଏବଂ ପାଣି ପକାଇ ନିଆଁ ଲିଭାଇବାକୁ ଉଦ୍ୟମ କରିଥିଲେ କିନ୍ତୁ ସେତେବେଳ ସୁଦ୍ଧା ତାଙ୍କ ଶରୀର ଶତ ପ୍ରତିଶତ ଜଳି ଯାଇଥିଲା। ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ତାଙ୍କୁ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା। ସେଠାରେ ଡାକ୍ତର ତାଙ୍କୁ ମୃତ ଘୋଷିତ କରି ଦେଇଥିଲେ।

ସ୍ବାମୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ଧାରା ୩୦୨ ଅନୁସାରେ ମାମଲା ରୁଜୁ କରି ପୋଲିସ୍ ଅଭିଯୁକ୍ତ ମହିଳାକୁ ଗିରଫ କରିଥିଲା।ମୃତ୍ୟୁ ପୂର୍ବରୁ ସ୍ବାମୀଙ୍କ ବୟାନ ନିଆଯାଇଥିଲା ଏବଂ ବୟାନ ଆଧାରରେ ମହିଳାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଥିଲା।
ଗାଁଲୋକଙ୍କ କହିବା ଅନୁସାରେ ଘଟଣା ସମୟରେ ତୋପ ସିଂହଙ୍କ ସାନ ଭଉଣୀ ଘରେ ଥିଲେ ଏବଂ ସେ ଖଇ ସାରି ଶୋଇବାକୁ ଚାଲି ଯାଇଥିଲେ। ତୋପ ସିଂହ ୧୧ଟାରେ ଘରକୁ ଫେରିବାରୁ ପିଲାଛୁଆ କଥାକୁ ନେଇ ଉଭୟଙ୍କ ଝଗଡ଼ା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଥିଲା। ଦୁହେଁ ପରସ୍ପର ଦ୍ବିତୀୟ ବିବାହ କରିବା କଥା କହୁଥିବାରୁ ଝଗଡ଼ା​‌ ଅଧିକ ବଢ଼ି ଯାଇଥିଲା।

   Related Posts