Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମାତ୍ର ୬୦ ସେକେଣ୍ଡରେ ଜଣାପଡିବ ଶରୀରର ରକ୍ତ ସର୍କରା, ଛୁଞ୍ଚିର ଭୟ ରହିବନି… ଆସିଗଲା ନୂଆ ମେସିନ୍
  • ||
  • ଖଲ୍ଲିକୋଟ : ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲାର ଚୂଡାନ୍ତ ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା ପ୍ରକାଶ, ମୈଦାନରେ ୧୩ ହଜାର ୬୭୫ ପ୍ରାର୍ଥୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଭୀମସାର ଡାକ୍ତରୀ ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ, ଗୋଡ ଭାଙ୍ଗିବା ସହ ଶରୀରରେ ଲାଗିଛି ଆଘାତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଜାଲ୍‌ ପ୍ରମାଣପତ୍ର ଦେଇ ୩କୋଟି ୬୮ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗ, ପିଏନବି ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟ ପରିଚାଳକ ସମେତ ୩ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କୋଭିଡ୍‌ର କେବେ ବି ଅନ୍ତ ହେବନାହିଁ : ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ କମିବା ନେଇ ମିଳିଲାଣି ସଂକେତ : SRC
  • ||
  • ପୁରୀ : ମହିଳାଙ୍କ ଅଶ୍ଳୀଳ ଫଟୋ ଓ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ୍ ପଡିଲା ମହଙ୍ଗା, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୦ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୪୨କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ପୁଣି ବଢିଲା ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୭୪୨୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୨୨୫୨୬୮ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • କମିବ ତାପମାତ୍ରା, ୨୮ରୁ ବଢିବ ଶୀତ
  • ||

ସଚିନଙ୍କ ନାମରେ ଅନେକ ରେକର୍ଡ କିନ୍ତୁ ଅଧିନାୟକ ଭାବେ ଅସଫଳ, ପୂର୍ବତନ କୋଚ୍ ଏବେ କହିଲେ କାରଣ

19/06/2020 at 5:10 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୧୯|୦୬:   ଭାରତୀୟ ଦଳର ପୂର୍ବତନ ବୋଲର ଓ କୋଚ୍ ମଦନଲାଲ ସଚିନ ତେନ୍ଦୁଲକରଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱକୁ ନେଇ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ରଖିଛନ୍ତି । ସଚିନ ଜଣେ ଭଲ ଅଧିନାୟକ ଥିଲେ ବୋଲି ମଦନଲାଲ କହିଛନ୍ତି । ସଚିନ ୧୯୯୬ରୁ ୨୦୦୦ ମଧ୍ୟରେ ୭୩ଟି ଦିନିକିଆ ଓ ୨୫ଟି ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚରେ ଦଳର ନେତୃତ୍ୱ ନେଇଥିଲେ । ତାଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଦଳ ୨୩ଟି ଦିନିକିଆରେ ବିଜୟ ହାସଲ କରିଥିଲା । ସେହିପରି ୪ଟି ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚରେ ଦଳ ବିଜୟୀ ହୋଇଥିଲା । ମଦନଲାଲ ୧୯୯୬ରୁ ୯୭ ମଧ୍ୟରେ ଭାରତୀୟ ଦଳର କୋଚ୍ ଥିଲେ । ତେବେ ସଚିନ ନିଜ ବ୍ୟାଟିଂକୁ ନେଇ ବେଶୀ ଚିନ୍ତିତ ଥିଲେ ତେଣୁ ଅଧିନାୟକ ଭାବେ ସେତେଟା ସଫଳ ହୋଇନଥିଲେ ବୋଲି ମଦନଲାଲ କହିଛନ୍ତି ।

ସ୍ପୋର୍ଟସକୀଡା ସହ ଫେସବୁକ୍ ଲାଇଭରେ ମଦନଲାଲ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଅନେକ କହୁଛନ୍ତି ସଚିନ ଭଲ ଅଧିନାୟକ ନଥିଲେ । ସେ ଏଥିରେ ସହମତି ପ୍ରକାଶ କରନ୍ତି ନାହିଁ । ସେ ନିଜ ପ୍ରଦର୍ଶନକୁ ଅଧିକ ଫୋକସ କରୁଥିଲେ । ତେଣୁ ଦଳକୁ ସମୟ ଦେଇପାରୁ ନଥିଲେ ।ଜଣେ ଅଧିନାୟକ କେବଳ ନିଜ ପ୍ରଦର୍ଶନକୁ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେଇପାରେ ନାହିଁ । ଦଳର ପ୍ରଦର୍ଶନ ହିଁ ସବୁଠାରୁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ । ସେ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଭୁଲ ବାବଦରେ କହିଥାନ୍ତି  ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ନବେ ଦଶକରେ ସଚିନ ବିଶ୍ୱର ଅନେକ ବଡ ବଡ ରେକର୍ଡ ଭାଙ୍ଗିବା ସହ ନୂଆ ରେକର୍ଡ ନିଜ ନାମରେ ସ୍ଥାପନ କରିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ଅଧିନାୟକ ଭାବେ ତାଙ୍କୁ ସଙ୍ଘର୍ଷ କରିବାକୁ ପଡିଥିଲା । ଅଧିନାୟକ ଭାବେ ସେ ସଫଳ ହୋଇନଥିବା ଅନେକ କ୍ରୀଡା ବିଶେଷଜ୍ଞ କୁହନ୍ତି । ଏପରିକି ତାଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଦଳର ବିଜୟ ହାର ୩୫.୦୭ ପ୍ରତିଶତ ।  

   Related Posts