Wednesday, March 20, 2019

News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ଝୁମ୍ମା ..ଚୁମ୍ମା ଦେ ଦେ …ର ହିରୋଇନ କାହିଁକି ହଜିଗଲେ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରୀରୁ ,ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା

ମୁମ୍ଵାଇ୧୨/୧୨-ଅନେକ ଖୁବସୁରତ ହିରୋଇନ ଅନେକ ହିଟ୍ ସିନେମାଦେବା ପରେ ବି ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରୀରୁ ବେଳେବେଳେ ଉଭାନ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି । ଏହାର କାରଣ ଖୋଜିବା ସବୁବେଳେ ସମ୍ଭବହୋଇ ନ ଥାଏ । କିଏ କିଏ ସିନେମା ଭିତରକୁ ପୁଣି ଲେଉଟିଆସନ୍ତି ତ କିଏ କିଏ ସବୁଦିନ ପାଇଁ ପରଦାରେସ୍ମୃତି ହୋଇ ରହିଯାଇଥାନ୍ତି । ସିନେମା ଜଗତରେ ଅନେକ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଅନେକ ସମୟରେ ହଠାତ ଉଭାନହୋଇଯିବା ଦର୍ଶକଙ୍କୁ ନିରାଶ  ମଧ୍ୟ କରିଛି । ସେମିତିଜଣେ ଅଭିନେତ୍ରୀଙ୍କ ବାବଦରେ ଆଲୋଚନା କରିବା ଯିଏ ବିଗ ବି ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନଙ୍କ ସହ ଅଭିନୟ କରି ବଡ଼କ୍ରେଜ ବି ବଲିଓଡ଼ରେ ରଖିଯାଇଛନ୍ତି ।

ଆପଣଙ୍କ ମନେଥାଇପାରେ ଝୁମ୍ମା ଚୁମ୍ମା.. ଦେ ଦେ ..ଗୀତରମୁଖୁଡ଼ା । କିଛି ନ ହେଲେ ବି ଆପଣ କେବେ କେବେ ଲିଜର ସମୟରେ କେବେକେବେ ଗାଇଦେଉଥିବେ । ମନେ ଅଛି ତ?

ହଁ ,ମନେପଡ଼ିଲା । ଅଭିନେତ୍ରୀ  କିମୋ କାଟକର । ନବେ ଦଶକରେ ଆସିଥିବା ହିନ୍ଦୀ ସିନେମା“ହମ”ରେ ଅମିତାଭଙ୍କ ବିପକ୍ଷରେ ନାୟିକା ଭାବେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ । ଏହି ସିନେମାଟି ସେତେବେଳେ ଏତେହିଟ ଦେଇଥିଲା, କାଟକର ସେତେବେଳେ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ହୋଇଯାଇଥିଲେ । ଆଗଧାଡ଼ି ଅଭିନେତ୍ରୀ ହିସାବରେ କାଟତିମଧ୍ୟ ବଢ଼ିଯାଇଥିଲା । ଏହା ପରେ ୨/୩ଟି ସିନେମା କରି ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରୀରୁ ହଠାତ ଉଭାନ ହୋଇଗଲେ ।

୧୯୬୫ରେ ଜନ୍ମ ଗ୍ରହଣ କରିଥିବା ଏହି ଅଭିନେତ୍ରୀ ସେତେବେଳେଅନେକ ସିନେମାର ବୋଲ୍ଡ଼ ସିନ୍ ଦେଇ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ରହିଥିଲେ । ସେ ଅଭିନୟ କରିଥିବା ସିନେମା ଗୁଡ଼ିକ ହେଲା–ଟାର୍ଜନ,ପଥର ଦିଲ୍ ,ମଇ ଯୁବା ,ମେରେ ଦିଲ,ଜୁଲମ କି ହୁକୁମତ ,ଦରିଆ ଦିଲ ଆହୁରି ଅନେକ । ୧୯୮୫ରେପଥର ଦିଲ ସିନେମାରେ ପାର୍ଶ୍ଵ ଅଭିନେତା ଭାବେ କ୍ୟାରିୟର ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ ।

ଫଟୋଗ୍ରାଫର  ଓ ପ୍ରଡ଼୍ୟୁସର ଶାନ୍ତନୁ ଖେରଙ୍କ ସହ ବିବାହ ହେବା ପରେ ସେ ସିନେମା ଦୁନିଆରୁ ଦୂରେଇଯାଇଥିଲେ ।  ଅନେକ ସିନେମାର ଅଫର ତାଙ୍କୁ ମିଳିଥିଲେ ସେ  ଅଭିନୟ କରିବାକୁ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ମନାକରାଦେଇଥିଲେ । ସେ ସ୍ଵାମୀଙ୍କ ସହ ଅନେକ ଦିନ ଲଣ୍ଡନରେ ରହିବା ପରେ ଏବେ ଭାରତ ଫେରିଆସିଛନ୍ତି । ଦେଖାଯାଉ ଆଉ ସିନେମାରେ କ୍ୟାରିଅର କରୁଛନ୍ତି କି ନାହିଁ ।

1186 Views

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର