Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୟୁପି ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା ଘୋଷଣାକଲା ଆପ୍‌, ତାଲିକାରେ ଅନେକ ଉଚ୍ଚ ଶିକ୍ଷିତ
  • ||
  • ଆସେସ୍‌ ସିରିଜ୍ କବଜା କଲା ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ, ଇଂଲଣ୍ଡକୁ ୪-୦ରେ ମୂଳପୋଛ କରି ଇତିହାସ ରଚିଲା କଙ୍ଗାରୁ ବାହିନୀ
  • ||
  • ରବିବାର ରାଜ୍ୟରେ ସୁସ୍ଥହେଲେ ରେକର୍ଡ ୪୪୫୨ଜଣ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୧୦୦୩ଜଣ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ମୋହନା: ଅଟୋ-ବାଇକ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା, ଜଣେ ମୃତ, ୭ ଆହତ
  • ||
  • ବଣାଇ ରେଞ୍ଜରେ ଗୋଠଛଡା ଦନ୍ତା ଆତଙ୍କ, ସନ୍ଧ୍ୟା ହେଲେ ଗାଁରେ ପଡୁଛି ତାଟିକବାଟ
  • ||
  • ଟେକ୍ସାସରେ ୪ ଜଣଙ୍କୁ ପଣବନ୍ଦୀ : ପାକିସ୍ତାନୀ ବୈଜ୍ଞାନିକଙ୍କୁ ମୁକ୍ତ କରିବାକୁ ଦାବି, ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଏଫବିଆଇ ଓ ସ୍ୱାଟ୍ ଟିମ୍
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୩ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୪୮୧କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୧ ହଜାର ଡେଇଁଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୧୧୭୭ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୩୩୯୧୨ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ନିଶାରେ ୩ ବାଇକକୁ ଧକ୍କା ଦେଲେ କାର୍ ଡ୍ରାଇଭର, ଓଲଟା ପୋଲିସକୁ କଲେ ଗାଳିଗୁଲଜ
  • ||
  • ଫାଟିଗଲା ମୋବାଇଲ ବ୍ୟାଟେରୀ, ନାବାଳକ ଗୁରୁତର : ପଥରରେ ଛେଚୁଥିବା ବେଳେ ଅଘଟଣ
  • ||

ଯାତ୍ରା ଜଗତର ଜୀବନ୍ତ କାହାଣୀ : କାହିଁକି ଅଭିନେତା ରାଗିଲେ ବାସୁ ମାଇତି, ବାସନ କୁସନ କାହିଁକି ଫଙ୍ଗିଦେଲେ ବାହାରକୁ, କଣ ଥିଲା ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କ ଦୋଷ ???

7/12/2018 at 5:19 PM

ଭଦ୍ରକ ୭|୧୨: ପ୍ରତିଷ୍ଠିତ ଓ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଯାତ୍ରା ଅଭିନେତା ବାସୁ ମାଇତି, କିରୋସିନି ଲାଇଟ ପ୍ୟାଣ୍ଡଲରୁ ଆଜିଯାଏ, ସେ ରଙ୍ଗମଂଚରେ ଅଛନ୍ତି । ଯେତେବେଳେ ଦର୍ଶକ ଶଗଡରେ ଯାତ୍ରା ଦେଖିବାକୁ ଆସୁଥିଲେ ସେତେବେଳେ ବାସୁ ମାଇତି ନାମି ଆଉ ଦାମୀ କଳାକାର । ଦଇତାରୀ ପଣ୍ଡାଙ୍କ ସମସାମୟିକ । ଦଇତାରୀ ପଣ୍ଡାଖଳ ନାୟକ ହେଉଥିଲେ ଆଉ ବାସୁ ମାଇତି ନାୟକ । ଉଛୁଳୁଥିଲା ମଂଚ ।  ଯାତ୍ରାଜଗତରେ ସେପୁରା ଲମ୍ବାଇନିଙ୍ଗସ ଖେଳୁଛନ୍ତି । ତେବେତାରିଣୀ ଗଣନାଟ୍ୟରସେହି ଚର୍ଚିତନାଟକ – ଜୀଅନ୍ତାଶବ ,  ତାଙ୍କୁଦର୍ଶକଙ୍କ ନିକଟରେ ପହଂଚାଇ ଦେଇଥିଲା । ଯେଉଁ ନାଟକରେ ଦୈତାରୀ ପଣ୍ଡା ଖଳନାୟକ ଓ ଲତା ମଣ୍ଡଳ ନାୟିକା ଥିଲେ, ସେହି ନାଟକରେ ବାସୁ ମାଇତି ଥିଲେ ନାୟକ ।

 ଜୀବନରେ ସେ ଅନେକ ସଫଳ ନାଟକରେ ଅଭିନୟ କରିଛନ୍ତି । ରକ୍ତରେ ଯେବେ ଲାଗିଛି ନିଆଁ , କୁନିମିଶ୍ର କଟକ ଯାଇଛି , ଇଶ୍ୱରଙ୍କ ଶବ ମୁଁ ଦେଖିଛି , ଭଙ୍ଗା ଆଇନା ଆଦି ନାଟକରେ ସେ ଜୀବନ୍ତ ଅଭିନୟ କରିଛନ୍ତି । ତେବେ ସେତେବେଳର ନାଟକରେ ଯେଉଁ ମାନଦଣ୍ଡ ଥିଲା,ଏବେ ସେଭଳି ନାହିଁ ବୋଲି କହନ୍ତି ବାସୁ । କେବଳ କାହାଣୀ ନୁହେଁ, ଚରିତ୍ରାଭିମୂଖୀ ଭାଷା ବି ନାହିଁ । ଆଉ ଏଥିପାଇଁ ସେ ନାଟ୍ୟକାରଙ୍କୁ ଦାୟୀ କରିଛନ୍ତି ।

ସୁନ୍ଦର ଚେହେରା,ହାଇଟ୍ ବିଭଲ ବାସୁଙ୍କର, ଅନେକ ଅଭିନେତ୍ରୀପଡିଛନ୍ତି ବାସୁଙ୍କପଛରେ । ତେବେ ସେସବୁକୁ ଆଡେଇଦେଇଛନ୍ତି ।   ଆଗରୁ ମୋବାଇଲ କି ଫୋନ୍ , କିଛି ନଥିଲା । ଗୋଟିଏ ପେଣ୍ଡେଲରେ ଦୁଇ ତିନିଦିନ ପରେ ଆଉ ଗୋଟିଏ ପ୍ୟାଣ୍ଡେଲ । ଚିଠି ପତ୍ର ଦେବା ସମ୍ଭବ ହେଉ ନଥାଏ । ନୂଆନୂଆ ବାହାଘରହୋଇଥାଏ ବାସୁମାଇତିଙ୍କର ।ଯାତ୍ରା ଛୁଟିପରେ ବାସୁବାବୁ ନିଜଗାଁକୁ ଗଲେ, ଆଉ ଘରେଯାଇ ଦେଖିବାବେଳକୁ ଘରେତାଙ୍କ ପତ୍ନୀନାହାଁନ୍ତି , ବାପଘରକୁ ପଳାଇଯାଇଛନ୍ତି । ବାସୁ ବାବୁଙ୍କ ରାଗ ପଂଚମକୁ ଚାଲିଗଲା । ଘରେ ବାସନକୁସନ ଫୋପାଡିବା ଆରମ୍ଭ କରିଦେଲେ। ଆଉ ଏବେ ଏହି କଥା ତାଙ୍କ ପଚାରିଲେ , ସେ ହସି ଦିଅନ୍ତି।

ବାସୁ କହନ୍ତି-ସେ ଯାତ୍ରାଜଗତର ଅନେକ ଗୁମର ଜାଣିଛନ୍ତି। ଯଦି ସେସବୁକୁ ସେ କହିବେ , ବିସ୍ଫୋରଣ ହୋଇଯିବ ।ତେବେ ସେସବୁ ଜଣନ୍ତି କିଛି କହିବେ ନାହିଁ ବୋଲି କହିଲେ । ଗୌରୀ ଗଣନାଟ୍ୟ ପରେ ଏବେ ସେ ରଙ୍ଗମହଲରେ ନିଜର ଅଭିନୟ ଜାରି ରଖିଛନ୍ତି ।

ରିପୋର୍ଟ: ସର୍ବେଶ୍ବର ନାଥ

   Related Posts