Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୫୩୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ବିଜେପି ନେତା ଫଡନାଭୀସଙ୍କ ଶରଣରେ କଂଗ୍ରେସ ନେତା, କହିଲେ- ‘ଆମ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ଜିତିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କର’
  • ||
  • ଆସୁଛି ବଡ ବର୍ଷା : ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଲଘୁଚାପରେ ପରିଣତ ହେବ ଘୂର୍ଣ୍ଣିବଳୟ
  • ||
  • ଉପରମୁଣ୍ଡରେ ବର୍ଷା, ବଢୁଛି ହୀରାକୁଦର ଜଳସ୍ତର
  • ||
  • ମହାନଦୀରେ ଭାସିଗଲେ ହାତୀପଲ : ମୁଣ୍ଡଳି ବ୍ରିଜରେ ଲାଖି ରହିଛି ହାତୀ ଛୁଆ
  • ||

କାହିଁକି ଵାଲାକୋଟରେ ହିଁ ଆକ୍ରମଣ କଲା ଭାରତ ଜାଣନ୍ତୁ

26/02/2019 at 3:50 PM

ଦିଲ୍ଲୀ ୨୬/୨ : ପୁଲୱାମା ଆତଙ୍କୀ ହମଲାରେ ୪୨ ଜଣ ଭାରତୀୟ ଯବାନ ସହିଦ ହୋଇଥିବା ଘଟଣାର ପ୍ରତିଶୋଧ ନେଇଛି ଭାରତ | ଜୈସ ସଂଗଠନର ଶିବିରକୁ ଆକ୍ରମଣ କରି ଧୂଳିସାତ କରିଦେଇଛନ୍ତି ଭାରତୀୟ ସେନା | ବାୟୁସେନାରେ ଆକ୍ରମଣରେ ଆତଙ୍କୀ ସଂଗଠନର ପ୍ରଶିକ୍ଷକ, କମାଣ୍ଡର, ମୁଖ୍ୟ କମାଣ୍ଡର, ସଂଚାଳ ସମେତ ୩୦୦ ଆତଙ୍କବାଦୀ ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି | ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନାର ମୁଖ୍ୟ ବି.ଏସ.ଧନୋଆ ଏୟାର ଷ୍ଟ୍ରାଇକ ବାବଦରେ ସୁରକ୍ଷା ବିଶେଷଜ୍ଞ ଅଜିତ ଡୋଭଲଙ୍କୁ ସୂଚନା ଦେଇଥିଲେ |


ପୁଲୱାମା ହମଲାର ପରଦିନ ୧୫ ତାରିଖରେ ବି.ଏସ.ଧନୋଆ ଆତଙ୍କୀ ସଂଗଠନ ଶିବିର ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ ଯୋଜନା ସମ୍ପର୍କରେ କହିଥିଲେ | ଆକ୍ରମଣ ପାଇଁ ଵାଲାକୋଟକୁ ବଛା ଯାଇଥିଲା | ଆକ୍ରମଣ ପାଇଁ କାହିଁକି ଵାଲାକୋଟକୁ ବଛାଯାଇଥିଲା ତାହା ମଧ୍ୟ ସେ କହିଛନ୍ତି |


ପୁଲୱାମାରେ ସିଆରପିଏଫ ଯବାନଙ୍କ ଉପରେ ଆତଙ୍କୀ ଆକ୍ରମଣର ଯୋଜନା ପାକିସ୍ତାନର ଵାଲାକୋଟରେ ହିଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଇଥିଲା | ଏହାର ଆଉ ଏକ କାରଣ ହେଲା, ପାକିସ୍ତାନ ସେନା ସାଧାରଣତଃ ଏହି ଅଂଚଳରେ ହିଁ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ଟ୍ରେନିଂ ଦେଇଥାଏ | ବର୍ଡ଼ର ଏକ୍ସନ ଟିମ ଏବଂ ପାକିସ୍ତାନର ସେନା ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ରେଖା ପାର କରିବା ପାଇଁ ଵାଲାକୋଟରେ ଟ୍ରେନିଂ ଦେଇଥାଏ |


ବାୟୁସେନାର ଆକ୍ରମଣ ପରେ ପାକିସ୍ତାନର କେତେ କ୍ଷତି ହୋଇଛି ତାହା ଏବେ ଯାଏଁ ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇନାହିଁ | ଗୁଇନ୍ଦା ସଂସ୍ଥା ଏହା ଜାଣିବାକୁ ଉଦ୍ୟମ କରୁଛି | ଭାରତ ପାକିସ୍ତାନ ସୀମାରେ ଏବେ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପାକିସ୍ତାନୀ ସେନାର କୌଣସି ଗତିବିଧି ପରିଲକ୍ଷିତ ହୋଇନାହିଁ |

   Related Posts