Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଅଗସ୍ତି ନୂଆଗାଁ ଓ ଚମାଖଣ୍ଡି ପଞ୍ଚାୟତର ସରପଞ୍ଚ ଏବଂ ସମିତି ସଭ୍ୟ ପ୍ରାର୍ଥୀ ନିର୍ଦ୍ବନ୍ଦରେ ନିର୍ବାଚିତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ବୁଧବାର ସୁସ୍ଥହେଲେ ଆଉ ୧୦ହଜାର ୭୮ଜଣ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୨୮୭୩ ଜଣ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ପାଟ୍ରୋଲିଂ ଗାଡିକୁ ଚକ୍‌ମା ଦେଇ ଖସିଯିବା ବେଳେ ଗୋଡାଇ ଗୋଡାଇ କାବୁ କଲା ପୋଲିସ: ଅଟୋରୁ ବିପୁଳ ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ, ୫ ଗିରଫ
  • ||
  • ମାତ୍ର ୬୦ ସେକେଣ୍ଡରେ ଜଣାପଡିବ ଶରୀରର ରକ୍ତ ସର୍କରା, ଛୁଞ୍ଚିର ଭୟ ରହିବନି… ଆସିଗଲା ନୂଆ ମେସିନ୍
  • ||
  • ଖଲ୍ଲିକୋଟ : ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲାର ଚୂଡାନ୍ତ ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା ପ୍ରକାଶ, ମୈଦାନରେ ୧୩ ହଜାର ୬୭୫ ପ୍ରାର୍ଥୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଭୀମସାର ଡାକ୍ତରୀ ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ, ଗୋଡ ଭାଙ୍ଗିବା ସହ ଶରୀରରେ ଲାଗିଛି ଆଘାତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଜାଲ୍‌ ପ୍ରମାଣପତ୍ର ଦେଇ ୩କୋଟି ୬୮ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗ, ପିଏନବି ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟ ପରିଚାଳକ ସମେତ ୩ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କୋଭିଡ୍‌ର କେବେ ବି ଅନ୍ତ ହେବନାହିଁ : ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ କମିବା ନେଇ ମିଳିଲାଣି ସଂକେତ : SRC
  • ||
  • ପୁରୀ : ମହିଳାଙ୍କ ଅଶ୍ଳୀଳ ଫଟୋ ଓ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ୍ ପଡିଲା ମହଙ୍ଗା, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ
  • ||

କାହିଁକି ନାରୀଙ୍କୁ ଜନ୍ମ ଦେଲେ ଭଗବାନ : ଜାଣନ୍ତୁ

12/04/2019 at 2:32 PM

ନାରୀ ଜାତିକୁ ସୃଷ୍ଟି କରିବା ପୂର୍ବରୁ ଭଗବାନ ନିଜ ଦେବଦୂତଙ୍କୁ ପଚାରିଥିଲେ ଯେ ନାରୀଙ୍କଠାରେ ଏପରି କେଉଁ ଗୁଣ ରହିବା ଉଚିତ ଯାହା ପୁରୁଷଙ୍କଠୁ ଭିନ୍ନ ହେବ। ଏଥିପାଇଁ ଉଭୟେ ମିଶି ଏକ ସାରଣୀ/ତାଲିକା କରିଥିଲେ। ନାରୀଙ୍କୁ ଏପରି ଗୁଣ ଦିଆଯାଇଥିଲା ଯେ ଏମାନେ ବଡ଼ ବଡ଼ ସଙ୍କଟରେ ମଧ୍ୟ ନିଜ ପରିବାରକୁ ହସି ହସି ସମ୍ଭାଳି ପାରିବେ। ନାରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଆତ୍ମବିଶ୍ବାସ ଦିଆଯାଇଥିଲା। ନାରୀଜାତିଙ୍କୁ ମମତା ଗୁଣ ମଧ୍ୟ ଦିଆଯାଇଥିଲା ଯାହା ଫଳରେ ସେମାନେ ନିଜ ପିଲାଙ୍କ ଯତ୍ନ ଭଲ ଭାବେ ନେଇପାରିବେ। ନାରୀଙ୍କୁ ପତିବ୍ରତା ଗୁଣ ଦିଆଯାଇଥିଲା। ଯାହା ଦ୍ବାରା ସେମାନେ ତାଙ୍କ ସ୍ବାମୀଙ୍କୁ ଖୁସିରେ ରଖିପାରିବେ।

ଯେତେବେଳେ ନାରୀର ଶରୀର ଗଠିତ ହେଲା ସେତେବେଳେ ଦେବଦୂତ ତାଙ୍କୁ ଛୁଇଁ ଦେଖିଥିଲେ ଏବଂ ଭଗବାନଙ୍କୁ କହିଥିଲେ ଯେ ଏହା ଅତ୍ୟନ୍ତ କୋମଳ। ଏହି କଥା ଶୁଣି ଭଗବାନ କହିଥିଲେ ଯେ ନାରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ  ଏତେ ମାତ୍ରାରେ ଶକ୍ତି ଉପାର୍ଜିତ ହୋଇ ରହିଛି ଯେ ଯେତେବେଳେ ଜଣେ ନାରୀ ତା’ର ପ୍ରକୃତ ରୂପରେ ଆସିବ ପୂରା ବ୍ରହ୍ମାଣ୍ଡକୁ ଦୋହଲାଇ ଦେବ। ଭଗବାନ ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣ ନିଜ ଭାଗବତ ଗୀତାରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ‘‘ ଯିଏ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ତିରସ୍କାର କରିଥାଆନ୍ତି ତାଙ୍କୁ ସହସ୍ର ବର୍ଷ ଯାଏଁ ନର୍କ ଯନ୍ତ୍ରଣା ଭୋଗିବାକୁ ପଡ଼ିଥାଏ।

କୈାଣସି ଅସହାୟ ନାରୀଙ୍କୁ ଭୁଲରେ ମଧ୍ୟ ତିରସ୍କାର କରନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଅନ୍ୟର ଅସହାୟ ଝିଅ ଏବଂ ଭଉଣୀକୁ ହଇରାଣ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ପ୍ରଥମେ ନିଜକୁ ଦେଖନ୍ତୁ।

   

   Related Posts