Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପୁଣି ଫେଲ୍ ମାରିଲା ବ୍ୟାଟିଂ, ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ନିକଟରୁ ୩୧ ରନରେ ହାରିଲା ଭାରତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଏବେ ତୃତୀୟ ଲହର ଚାଲିଛି, ତଥାପି ଭୟଭୀତ ହେବାର ଆବଶ୍ୟକତା ନାହିଁ: ମୁଖ୍ୟ ସଚିବ
  • ||
  • ପୁରୀ: ପୋଲିସ କବଜାରେ ୩ ଧଳାଜହର ବେପାରୀ, ୧୭୨ ବ୍ରାଉନ ସୁଗାର ଜବତ
  • ||
  • କ୍ୟାପଟେନ୍ ପଦ ଛାଡିବା ପରେ କୋହଲିଙ୍କ ଟେଷ୍ଟ ରାଙ୍କିଙ୍ଗ୍ରେ ସୁଧାର, ଟପ୍-୧୦କୁ ଫେରିଲେ ବୁମରା
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି; ଗୋଲାମୁଣ୍ଡା ଗାଁ ପୋଖରୀରେ ବୁଡି ଜାଆଁଳା ଭାଇ ମୃତ
  • ||
  • ବିଜେପିରେ ମିଶି ପାରନ୍ତି କଂଗ୍ରେସର ପୋଷ୍ଟର ଗର୍ଲ ପ୍ରିୟଙ୍କା ମୌର୍ଯ୍ୟ, କହିଲେ- ପାର୍ଟି ମୋର ଫାଇଦା ଉଠାଇଲା
  • ||
  • ଭାରତର ଷ୍ଟାର ଟେନିସ୍ ଖେଳାଳି ସାନିଆ ମିର୍ଜାଙ୍କ ଅବସର ଘୋଷଣା, ୨୦୨୨ ହେବ ଶେଷ ସିଜିନ
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୨ ଲକ୍ଷ ୮୨ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୪୪୧ ମୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୬ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୪୯୪କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ପୁଣି ୧୧ ହଜାର ଉପରେ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୧୬୦୭ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୬୭୦୯୪ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||

କାହିଁକି ନିଜଠାରୁ ବୟସରେ ବଡ ଯୁବକଙ୍କୁ ଜୀବନସାଥି ଭାବେ ପସନ୍ଦ କରିଥାଆନ୍ତି ଯୁବତୀ

16/09/2019 at 3:25 PM

ସାଧାରଣତଃ ଯୁବତୀମାନଙ୍କର ବିବାହ ନିଜଠାରୁ ବଡ ବୟସର ପୁରୁଷଙ୍କ ସହ ହୋଇଥାଏ । ଯୁବତୀମାନେ ମଧ୍ୟ ନିଜଠାରୁ ବଡ ବୟସର ଯୁବକମାନଙ୍କୁ ଜୀବନସାଥି ଭାବେ ପାଇବାପାଇଁ ପସନ୍ଦ କରିଥାଆନ୍ତି । ଏହାର ଅନେକ ଖାସ୍‌ କାରଣ ରହିଛି ।ଏହାର କେତକ କାରଣ ନିମ୍ନର ବର୍ଣ୍ଣନା କରାଯାଇଛି ।

ଅନୁଭବ- ସମାଜରେ ମହିଳାମାନେ ଏବେ ସକ୍ଷମ । ମାତ୍ର ଅନେକ କ୍ଷେତ୍ରେର ସେମାନେ ପୁରୁଷଙ୍କ ଉପରେ ନିର୍ଭର କରିଥାଆନ୍ତି । ନିଜର ସମସ୍ୟାକୁ ସମାଧାନ ପାଇଁ ଅନୁଭବ ଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ପରାମର୍ଶ ନିଅନ୍ତି ।ଏଥିପାଇଁ ନିଜଠାରୁ ବୟସ୍କ ପୁରୁଷଙ୍କୁ ମହିଳାମାନେ ଜୀବନସାଥି ଭାବେ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି ।
ବୟସରେ ବଡ ପୁରୁଷମାନେ ସାଧାରଣତଃ ବୁଦ୍ଧିରେ ପରିପକ୍ୱତା ହାସଲ କରିଥାଆନ୍ତି । ଏମାନେ ଦୁଇଜଣଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଉତ୍ତମ ସମ୍ପର୍କ ସ୍ଥାପନ ପାଇଁ ଥିବା ବିଭିନ୍ନ ଆବଶ୍ୟକତା ବିଷୟରେ ସଚେତନ ଥାଆନ୍ତି । ବୟସରେ ବଡଙ୍କ ସହ ଅଧିକ ଲମ୍ବା ସମୟ ବିତାଯାଇ ପାରେ । ଏହା ବି ଏକ କାରଣ ।

ଭଲ ଶ୍ରୋତା – ବୟସରେ ବଡ ବ୍ୟକ୍ତି ଭଲ ଶ୍ରୋତା । ମହିଳାମାନଙ୍କୁ ତାଙ୍କ କଥାକୁ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେଉଥିବା ଓ ତାଙ୍କ କଥା ଶୁଣୁଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ବେଶ୍‌ ଭଲ ଲାଗନ୍ତି । ବୟସରେ ବଡ ପୁରୁଷ ପତ୍ନୀଙ୍କ କଥା ଅପେକ୍ଷାକୃତ ଅଧିକ ଶୁଣିଥାଆନ୍ତି ।

ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର – ମହିଳାମାନେ ଏବେ ସ୍ୱାଧୀନ ଚେତା । ସ୍ୱାଧୀନ ଭାବେ ଏବେ ଅନେକ କାମ କରୁଛନ୍ତି। ପୁରୁଷଙ୍କ ଠାରୁ କୌଣସି ଗୁଣରେ କମ୍‌ ନୁହନ୍ତି । ମାତ୍ର କୌଣସି ଏକ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବା ସମୟରେ ଅନେକଙ୍କର ପରାମର୍ଶ ନେଇଥାଆନ୍ତି । ଏଥିପାଇଁ ମହିଳାମାନେ ନିଜଠାରୁ ବୟସରେ ବଡଙ୍କ ଠାରୁ ପରାମର୍ଶ ନେବାରେ ଭରସା କରନ୍ତି।

ଆର୍ଥିକରୁପେ ଆତ୍ମ ନିର୍ଭରଶୀଳ – ଏବେ ଏକ ଭଲ ପଦବୀ କିମ୍ବା ଭଲ ରୋଜଗାର ପାଇଁ ଅନେକ ସମୟ ଦେବାକୁ ପଡୁଛି । ଏଥିପାଇଁ ପୁରୁଷମାନେ ଏକ ଭଲ ସ୍ଥାନରେ ପହଞ୍ଚିବା ପାଇଁ ସମୟ ଲାଗୁଛି। ମହିଳାମାନେ ଅନେକ ସମୟରେ ଆର୍ଥକି ଭାବେ ଆତ୍ମ ନିର୍ଭରଶୀଳ ଲୋକଙ୍କୁ ବେଶ୍‌ ପସନ୍ଦ କରୁଛନ୍ତି । ଯାହାର ନିଜର ପରିଚୟ ରହିଛି ସେପରି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ବେଶ୍‌ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି ।

ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସ – ବୟସରେ ବଡ ଯୁବକଙ୍କ ନିକଟରେ ଅଧିକ ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସ ଥାଏ । ଏମାନଙ୍କୁ ଅନେକ କଥାର ଅନୁଭବ ବି ଥାଏ ଯୁବତୀମାନେ ଏପରି ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସ ଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ପସନ୍ଦ କରିଥାଆନ୍ତି।

ଯତ୍ନଶୀଳ – ବୟସରେ ବଡ ହୋଇଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ଅଧିକ ଯତ୍ନଶୀଳ । ଏଥିପାଇଁ ଯୁବତୀମାନେ ବୟସରେ ବଡ ଯୁବକଙ୍କୁ ଜୀବନସାଥି ଭାବେ ପାଇବା ପାଇଁ ଚାହାନ୍ତି । ମାତ୍ର କେତକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଏଥିରେ ବ୍ୟତିକ୍ରମ ବି ଦେଖାଦିଏ ।

   Related Posts