Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ସୁଶାନ୍ତ ଡେଥ୍-ମିଷ୍ଟ୍ରି : ଆସିଲା ଆଉ ଏକ ନୂଆ ତଥ୍ୟ, ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ବି ଦିଶା ସାଲିୟନଙ୍କ ଫୋନକୁ ବ୍ୟବହାର କରୁଥିଲେ ଷଡ଼ଯନ୍ତ୍ରକାରୀ

24/08/2020 at 3:20 PM

ମୁମ୍ବାଇ ୨୪/୮: ବଲିଉଡ ଅଭିନେତା ସୁଶାନ୍ତ ସିଂହ ରାଜପୁତ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ମାମଲାର ତଦନ୍ତ ଜୋରସୋରରେ ଆଗକୁ ବଢ଼ୁଛି। ଏହି ମାମଲାରେ ଲଗାତାରଭାବେ ନୂଆ ଉତ୍ଥାନ-ପତନ ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି। ଏବେ ଦିଶା ସାଲିୟନଙ୍କ ସହ ଜଡ଼ିତ ଏକ ଚାଞ୍ଚଲ୍ୟକର ସୂଚନା ସାମନାକୁ ଆସିଛି ଯେ ଦିଶାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁର ଅନେକ ଦିନ ଯାଏଁ ତାଙ୍କ ସେଲଫୋନ୍ ଆକ୍ଟିଭ ଥିଲା। ଏହି ଫୋନ୍ ବ୍ୟବହାର ହେଉଛି ଏବଂ ଏଥିରେ ଫୋନ୍ କଲ୍ ମଧ୍ୟ କରାଯାଇଥିଲା।

ଦିଶା ସାଲିୟନଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁକୁ କିଛି ଦିନଠାରୁ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ସହ ଯୋଡ଼ା ଯାଉଛି। ଦିଶା ମୃତ୍ୟୁ ପୂର୍ବରୁ ପ୍ରଥମେ ସୁଶାନ୍ତ ସିଂହ ରାଜପୁତଙ୍କ ସହ କଥା ହୋଇଥିଲେ ଏବଂ ସୁଶାନ୍ତ ଏକ ପ୍ରେସ୍ କନଫରେନ୍ସ କରି କିଛି ସୂଚନା ସାମନାରେ ରଖିବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ଦିଶା-ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁରେ କୌଣସି ଲିଙ୍କ୍ ରହିଛି। ଏକଥାକୁ ଦିଶାଙ୍କ ବାପା-ମାଆ ଖାରଜ କରି କହିଥିଲେ ଯେ ତାଙ୍କ ଝିଅ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ତାଙ୍କ ନାଁ ଖରାପ କରିବାକୁ ଉଦ୍ୟମ ନ କରାଯାଉ।

ଦିଶାଙ୍କ ଫୋନ୍ ସହ ଜଡ଼ିତ ସୂଚନା ସାମନାକୁ ଆସିବା ପରେ ଏବେ ଅନେକ ନୂଆ ପ୍ରଶ୍ନବାଚୀ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି। ପ୍ରଥମ ପ୍ରଶ୍ନ ହେଉଛି ପ୍ରକୃତରେ ଦିଶାଙ୍କ ଫୋନ୍ ଫରେନସିକ୍ ଯାଞ୍ଚ ପାଇଁ କାହିଁକି ଜବତ କରାଯାଇନଥିଲା? ଦ୍ବିତୀୟ ପ୍ରଶ୍ନ ହେଉଛି ପ୍ରକୃତରେ କିଏ ଦିଶାଙ୍କ ଫୋନ୍ କିଏ ବ୍ୟବହାର କରୁଥିଲା? ତୃତୀୟ ପ୍ରଶ୍ନ ହେଉଛି ଫୋନ୍ କଲ୍ କାହାକୁ କାହାକୁ କରାଯାଇଥିଲା। ଏବଂ ଚତୁର୍ଥ ପ୍ରଶ୍ନ ହେଉଛି ଯେ ପୋଲିସ୍ କେଉଁଭଳି ତଦନ୍ତ କରୁଥିଲା ଯେ ତଦନ୍ତ ପାଇଁ ଫୋନ୍ ମଧ୍ୟ ନେଇନଥିଲା?

ଦିଶାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଜୁନ୍ ୮ତାରିଖରେ ହୋଇଥିଲା ଏବଂ ତାଙ୍କ ଫୋନ୍ ଜୁନ୍ ୧୭ତାରିଖ ଯାଏଁ ଆକ୍ଟିଭ ଥିଲା। ଦିଶାଙ୍କ ଫୋନରୁ ଇଣ୍ଟରନେଟ୍ କଲିଂ ସହ ଜଡ଼ିତ ଏବଂ ସୂଚନା ବାହାର କରିବାକୁ ଉଦ୍ୟମ ଜାରି ରହିଛି।

   Related Posts