Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

କାହିଁକି ହାରୁଛି ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର୍ କିଙ୍ଗସ୍ ? ଏହା ହେଉଛି ୫ ବଡ କାରଣ

26/09/2020 at 3:41 PM

ଦୁବାଇ, ୨୬|୦୯ :  ଆଇପିଏଲର ସପ୍ତମ ମ୍ୟାଚରେ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର୍ କିଙ୍ଗସକୁ ୪୪ ରନ୍‌ରେ ପରାସ୍ତ କରିଛି ଦିଲ୍ଲୀ କ୍ୟାପିଟାଲ୍ସ । ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ଦିଲ୍ଲୀ ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ୧୭୫ ରନ୍ କରିଥିଲା । ଜବାବରେ ଚେନ୍ନାଇ ୧୩୧ ରନ୍‌ରେ ଅଟକି ଯାଇଥିଲା ।ଏହା ଚଳିତ ଆଇପିଏଲରେ ଚେନ୍ନାଇର ଲଗାତର ଦ୍ୱିତୀୟ ପରାଜୟ । ତେବେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠୁଛି ଯେ, କାହିଁକି ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନୀଙ୍କ ଟିମ୍ ଲାଗାତର ଦୁଇଟି ମ୍ୟାଚରେ ପରାସ୍ତ ହୋଇଛି । ଆସନ୍ତୁ ନଜର ପକାଇବା ୫ଟି ବଡ କାରଣ ଉପରେ ।

୧ ଚେନ୍ନାଇର ଓପନିଂ ଚଳିତ ଆଇପିଏଲରେ ସବୁଠାରୁ ଦୁର୍ବଳ ନଜର ଆସିଛି । ସେନ୍ ଓ୍ୱାଟସନ୍ ଏବଂ ମୁରଲୀ ବିଜୟ ଫର୍ମରେ ନାହାଁନ୍ତି । ଓ୍ୱାଟସନ୍ ଗତ ଦୁଇ ବର୍ଷ ଧରି ଲିଗ୍ ମ୍ୟାଚରେ ଖରାପ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରୁଛନ୍ତି । ମୁରଲୀ ବିଜୟ ଅନେକ ଦିନ ପରେ ଆଇପିଏଲରେ ଓପନିଂ କରୁଛନ୍ତି । ଦିଲ୍ଲୀ କ୍ୟାପିଟାଲ ବିପକ୍ଷରେ ଓ୍ୱାଟସନ୍ ୧୬ ବଲରୁ ୧୪ ଓ ମୁରଲି ବିଜୟ ୧୫ ବଲରୁ ୧୦ ରନ୍ କରିଛନ୍ତି ।

୨ ଟପ୍ ଅର୍ଡର ଫେଲ୍ ହେବା ପରେ ଚେନ୍ନାଇ ମିଡିଲ ଅର୍ଡର ଉପରେ ଚାପ ରହୁଛି । ସୁରେଶ ରାଇନା ଓ ଅମ୍ବତି ରାୟଡୁଙ୍କ ଅନୁପସ୍ଥିତି ଦଳ ଉପରେ ପ୍ରଭାବ ପକାଉଛି ।  କେଦାର ଯାଦବ ବହୁତ ଧିମା ବ୍ୟାଟିଂ କରିଥାନ୍ତି । ଧୋନୀ ନିଜେ ବିଳମ୍ବରେ କ୍ରିଜକୁ ଆସିଥାନ୍ତି  ।

୩ ଚେନ୍ନାଇର ବୋଲିଂ ମଧ୍ୟ ଦୁର୍ବଳ ନଜର ଆସିଛି । ପାଓ୍ୱାର ପ୍ଲେରେ ଦଳକୁ ସଫଳତା ମିଳୁନାହିଁ । ରବୀନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା ଅଧିକ ରନ୍ ବ୍ୟୟ କରିଛନ୍ତି । ପିୟୁଷ ଚାଓ୍ୱଲାଙ୍କ ପ୍ରଦର୍ଶନ ମଧ୍ୟ ଆଖିଦୃଶିଆ ହୋଇନାହିଁ ।

୪ ଧୋନୀଙ୍କ ରଣନୀତି ଫେଲ୍ ହେଉଛି । ସେ ବିଳମ୍ବରେ ବ୍ୟାଟିଂ ପାଇଁ ଆସୁଛନ୍ତି । ଦିଲ୍ଲୀ ବିପକ୍ଷରେ ଯେବେ ଧୋନୀ କ୍ରିଜକୁ ଆସିଲେ ସେତେବେଳେ ମାତ୍ର ୨୬ଟି ବଲ୍ ବାକିଥିଲା । ଧୋନୀଙ୍କ ଦଳର ଏକମାତ୍ର ଅନୁଭବୀ ଖେଳାଳି ।

୫ ଦଳରେ କୌଣସି ବରିଷ୍ଠ ଖେଳାଳି ନାହାଁନ୍ତି । ହରଭଜନ ସିଂ, ରାଇନା ଆଇପିଏଲ ଖେଳୁ ନାହାଁନ୍ତି । ରାୟଡୁ ଓ ବ୍ରୋଭୋ ଅନଫିଟ୍ ଅଛନ୍ତି । ଏହି ୪ ଖେଳାଳି ଚେନ୍ନାଇକୁ ଭଲ ସ୍କୋର ଦେଉଥିଲେ ।

   Related Posts