Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସାଲେପୁର : ମକର ଯାତ୍ରାରୁ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଟେକି ନେଇ ନଦୀପଠାରେ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ, ଥାନାରେ ଏତଲା, ଭାଇରାଲ୍ ଭିଡିଓ ନେଇ ପୋଲିସର ଛାନଭିନ୍
  • ||
  • କେନ୍ଦ୍ରାପଡା : ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାରୁ ରୋଗୀ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ, ସିଡିଏମ୍‌ଓଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଆଗରେ ମୃତଦେହ ରଖି ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ଧାରଣା
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ATMରୁ ବାହାରିଲା କାଗଜ ପେଷ୍ଟ ଥିବା ୨୦ଟି ୫ଶହ ଟଙ୍କିଆ ନୋଟ୍, ଫେରସ୍ତ ନେବାକୁ ମନାକଲା ବ୍ୟାଙ୍କ୍ !
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ବୁଧବାରଠୁ ପୁଣି ଟିକାକରଣ, ଟିକା ନେବେ ବଳକା ୧ ଲକ୍ଷ ୭୩ ହଜାର ୬୩୬ ଜଣ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟକର୍ମୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : କିନ୍ନରଙ୍କଠାରୁ ୩ବର୍ଷର ଶିଶୁ କନ୍ୟାକୁ ଉଦ୍ଧାର କଲା ଚାଇଲ୍ଡ ଲାଇନ୍, ଚୋରି ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : STF ପଞ୍ଝାରେ ଧଳା ଜହର ବେପାରୀ, କୋଟିଏରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ
  • ||
  • ନବରଙ୍ଗପୁର : ଚଳନ୍ତା କାର୍‌ରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ହାତୀ ପୁଣି ନେଲା ଆଉ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇଥିବା କଚାଡି ମାରିଲା ଦନ୍ତା
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ବିଚାରାଧୀନ କଏଦୀ ମୃତ, ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ଥିଲେ ଅଭିଯୁକ୍ତ
  • ||
  • ଶହେ ତଳକୁ ଖସିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୯୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍‌, ୩୩୪୫୨୯ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||

WHOର ଚେତାବନୀ : କରୋନାରୁ ସୁସ୍ଥ ହୋଇଥିବା ଲୋକ ପୁଣି ଥରେ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇପାରିବେନି ତାର କୌଣସି ପ୍ରମାଣ ନାହିଁ

26/04/2020 at 12:59 PM

ନ୍ୟୁୟର୍କ ୨୬।୪: କରୋନା ଭାଇରସ୍ ସାରା ବିଶ୍ବରେ ଆତଙ୍କ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି । ସାରା ବିଶ୍ବରେ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୨ଲକ୍ଷ ଅତିକ୍ରମ କରିଛି । ଭାଇରସ୍ ର ପ୍ରକୋପ କେବେ ଶେଷ ହେବ ସେ ବିଷୟରେ କାହା ପାଖରେ କୌଣସି ଉତ୍ତର ନାହିଁ । ଏଥି ସହିତ ବିଶ୍ବ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ସଂଗଠନ (WHO) ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ଭାଇରସ୍ ସମ୍ବନ୍ଧରେ ସତର୍କ ସୂଚନା ଜାରି କରିଛି । WHO ଏକ ନୂଆ ଦାବି କରିଛି ଯେ ସୁସ୍ଥ ହୋଇଥିବା ଲୋକମାନେ ପୁନର୍ବାର ଅସୁସ୍ଥ ହୋଇପାରିବେ ନାହିଁ ବୋଲି କୌଣସି ପ୍ରମାଣ ନାହିଁ । ଅର୍ଥାତ୍, ଏହା କୁହାଯାଇପାରିବ ନାହିଁ ଯେ କରୋନା ସୁସ୍ଥ ହୋଇଥିବା ଲୋକମାନଙ୍କ ନିକଟକୁ ପୁଣି ଫେରିବ ନାହିଁ ବୋଲି ।

ବିଶ୍ବରେ ଏବେ ପ୍ରାୟ ୬ ଲକ୍ଷ ଲୋକ କରୋନା ଦ୍ବାର ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଥିବା ବେଳେ WHOର ଏହି ଦାବି ନିହାତି ଚିନ୍ତାଜନକ । WHO ଟ୍ବିଟ୍ କରି କହିଛି ଯେ ଏହାର କୌଣସି ପ୍ରମାଣ ନାହିଁ ଯେ, କୋଭିଡ-୧୯ରୁ ସୁସ୍ଥ ହୋଇଥିବା ଏବଂ ଶରୀରରେ ଆଣ୍ଟିବଡି ଥିବା ଲୋକମାନେ ଦ୍ବିତୀୟ ଥର ସଂକ୍ରମିତ ହେବେ ନାହିଁ ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ପୂର୍ବରୁ WHO ମୁଖ୍ୟ ଦାବି କରିଥିଲେ ଯେ କରୋନା ଏବେ ତାର ଭୟଙ୍କର ରୂପ ଦେଖାଇବାକୁ ଯାଉଛି । ଏହା ଆମ ସହିତ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି ରହିବ । କିଛି ଦେଶରେ ଲକ୍ ଡାଉନ୍ କୁ କୋହଳ କରିବାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି WHO ମୁଖ୍ୟ ଏହା କହିଥିଲେ । WHO ସାରା ବିଶ୍ବର ସରକାରମାନଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଚେତାବନୀ ଦେଇଛି ଯେ ସୁସ୍ଥ ହୋଇଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ଇମ୍ୟୁନିଟି ପାସପୋର୍ଟ ଏବଂ ବିପଦମୁକ୍ତ ସାର୍ଟିଫିକେଟ୍ ବାଣ୍ଟିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ । କାରଣ ସେମାନେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସୁରକ୍ଷିତ ଅଛନ୍ତି ଏହାର କୌଣସି ଭରସା ନାହିଁ ।

   Related Posts