Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆଜି ରାଜ୍ୟରେ ସୁସ୍ଥ ହେଲେ ଆଉ ୧୭୪୦ ଆକ୍ରାନ୍ତ
  • ||
  • ଏସ୍‌ସିବିରୁ ଗ୍ୟାଙ୍ଗଷ୍ଟର ହାଇଦର ଫେରାର ଘଟଣା : ଆଉ ୨ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କଲା ମଙ୍ଗଳାବାଗ ପୋଲିସ
  • ||
  • ନୂଆପଡା : ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଓଲଟିଲା କାର୍, ୩ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଭୁବନେଶ୍ବରର ୩ଟି ଶିକ୍ଷାନୁଷ୍ଠାନ ସିଲ୍, ଖୁଲମଖୁଲା କୋଭିଡ୍ ନିୟମର କରିଥିଲେ ଉଲଂଘନ
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ସୁରଟରୁ ଫେରୁଥିଲେ ପ୍ରବାସୀ, ଟ୍ରେନ୍‌ରେ ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||
  • ଅନୁଗୋଳ : ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଗଛରେ ପିଟିହେଲା କାର୍, ଗୋଟିଏ ପରିବାରର ଜଣେ ମୃତ, ୨ ଆହତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ‘ହାଇଦର ପାଇଁ ନଥିଲା ପୋଲିସ ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା, କିନ୍ତୁ ପାଖରେ ଥିଲେ ଯୁବତୀ’ – ଲେଖାଶ୍ରୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଆଜିଠାରୁ ୧୫ ଦିନ ସମ୍ବଲପୁର ବାର୍ ବନ୍ଦ, କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମଣକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ନିଷ୍ପତ୍ତି
  • ||
  • ସୋର : ସରିଥିଲା ନିର୍ବନ୍ଧ, ହେଲେ ପଡିପାରିଲାନି ହାତଗଣ୍ଠି, ଶେଷରେ କାହିଁକି ଝୁଲିପଡିଲେ ଯୁବତୀ ?
  • ||
  • ବାରଙ୍ଗ : ନନ୍ଦନକାନନରୁ ଇନ୍ଦୋର ଯାଉଛନ୍ତି ୧୩ ଜୀବଜନ୍ତୁ, ଧଳା ବାଘୁଣୀ ଓ କଳା ବାଘ ସାମିଲ
  • ||

ପୁରୀ ଘଟଣା ପାଇଁ ଦାୟୀ କିଏ? ତେଜିଲା ରାଜନୀତି

3/10/2018 at 5:16 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର୩|୧୦: ତେବେ ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ରରେ ଆଜି ଯାହା ଘଟିଲା ସେଥିପାଇଁ କାହାକୁ ଦାୟୀ କରାଯିବ। ଆନ୍ଦୋଳନ କରିବାକୁ ଆସିଥିବା ଲୋକେ । ନା ଏଭଳି ଏକ ପରିସ୍ଥିତି ଉପୁଜିବାକୁ ଯାଉଥିବା ନେଇ ଅଜଣା ରହିବା ପୋଲିସ। ନା ରାତାରାତି ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆଣିବାକୁ ଚାହୁଁଥିବା ପ୍ରଶାସନ। ଏନେଇ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ବିଶ୍ଳେଷଣ। ….

ଏମିତି କେବେ ଦେଖାଦେଇନଥିଲା । ଜଳିଲା ବଡ଼ଦାଣ୍ଡ। ସିଂହଦ୍ବାରରେ ଚାଲିଲା ଧସ୍ତାଧସ୍ତି। ଦୋକାନବଜାର ପ୍ରଶାସନ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଚାଲିଲା ଭଙ୍ଗାରୁଜା। ତେବେ ଏମିତି ପରିସ୍ଥିତିକୁ କେମିତି ଆକଳନ କରିପାରିଲାନି ପୋଲିସ। କଣ ଗୁଇନ୍ଦା ସୂଚନା ପାଇପାରିଲାନି ପୋଲିସ। କଣ ପରିସ୍ଥିତି ନେଇ ନଜର ଆନ୍ଦାଜ କଲା ପୋଲିସ। କଣ ପ୍ରଶାସନ ଭୃକ୍ଷେପ କଲାନି। ପୂରା ଘଟଣାକ୍ରମକୁ ଦେଖିଲେ ଏମିତି କିଛି ପ୍ରଶ୍ନ ସାମ୍ନାକୁ ଆସୁଛି।

ପୁରୀ ବନ୍ଦ ଡାକରା ଦେଇଥିଲେ କିଛି ସଂଗଠନ। ରାଜନୈତିକ ଦଳଗୁଡ଼ିକ ମଧ୍ୟ ଏଥିରେ ସାମିଲ ହୋଇଥିଲେ। ଧାଡ଼ି ଦର୍ଶନ ନେଇ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଅସନ୍ତୋଷ ମଧ୍ୟ ରହିଥିଲା। ତା ଛଡ଼ା ନିକଟରେ ମଧ୍ୟ ପୋଲିସ ଓ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ ଧସ୍ତାଧସ୍ତି ମୁହାଁମୁହିଁ ହୋଇଥିଲେ। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଆଜି ସକାଳୁ ସ୍ଥିତିକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣରେ ରଖିବା ବଦଳରେ ପୋଲିସ ଯେମିତି ଲାଠିରେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବା ମୁଡରେ ରହିଥିଲା।

ଯେତେବେଳେ ସବୁକିଛି ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ବାହାରକୁ ଚାଲିଯାଉଛି, ସେତିକିବେଳେ ବଡ଼ଦାଣ୍ଡରେ ପୋଲିସ ଫ୍ଲାଗ ମାର୍ଚ୍ଚ କରିଥିଲା। ତଥାପି ପୁରୀର ବିଭିନ୍ନ ଗଳିରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା ଟେକାପଥର ମାଡ଼। ଏହି ସମୟରେ ଶାନ୍ତି ବଜାୟ ରଖିବା ଲାଗି ଆହ୍ବାନ ଦେଇଥିଲେ କେନ୍ଦ୍ରାଞ୍ଚଳ ଆଇଜି। ଆଉ ଏତିକିବେଳେ ପୁରୀ ଏସପି କିନ୍ତୁ ଲୁହା ଶାବଳ ଭଳିଆ ଅଡ଼ି ରହିଥିଲେ।

ପୁରୀକୁ ନେଇ ସାରା ବିଶ୍ବରେ ଓଡ଼ିଶାର ପରିଚୟ। ଆଉ ଆଜି ଯାହା ଯାହା ପୁରୀରେ ଘଟୁଥିଲା ତାହାର ପ୍ରଭାବ ମଧ୍ୟ ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା। ବିରୋଧୀ ଏଥିପାଇଁ ସରକାରଙ୍କୁ ପ୍ରଶାସନକୁ ଦାୟୀ କରିଥିବା ବେଳେ ସ୍ଥିତି ଉପରେ ନଜର ରଖିଥିବା କହିଖିଲା ସରକାରୀ ଦଳ।

ଅପରିଣାମ ଦର୍ଶିତା। ପରିସ୍ଥିତିକୁ ହେୟ ଜ୍ଞାନ କରିବା, ଯୋଗୁଁ ପ୍ରଶାସନ ଓ ପେଲିସ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ବାହାରକୁ ସ୍ଥିତି ଚାଲିଲା, ତେବେ ପୂରା ନିୟମର ସମୀକ୍ଷା କରାଯିବ ବୋଲି ପ୍ରଶାସନ କହିବା ପରେ ସ୍ଥିତି ଧିରେ ଧିରେ ସ୍ବାଭାବିକ ହୋଇଥିଲା।

   Related Posts