Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଗସ୍ତ ପାଇଁ ୧୮ ଜଣିଆ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଘୋଷିତ, ଜାଣନ୍ତୁ କେଉଁ କେଉଁ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ମିଳିଲା ସ୍ଥାନ
  • ||
  • ରୋହିତ ଶର୍ମା ହେଲେ ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆର ନୂତନ ଦିନିକିଆ ଅଧିନାୟକ, ବିରାଟଙ୍କୁ କେବଳ ଟେଷ୍ଟ ଦାୟିତ୍ଵ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଗତ ଦୁଇ ବର୍ଷରେ ମାପ ଓ ଓଜନ ନିୟମ ଉଲଂଘନକାରୀଙ୍କଠୁ ଆଦାୟ ହୋଇଛି ୨ କୋଟି ୮୩ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା : ମନ୍ତ୍ରୀ ରଣେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରତାପ ସ୍ବାଇଁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଡିସେମ୍ବର ୯ରେ ବିଧାନସଭା ଘେରାଉ କରିବ ବିଜେପି ଯୁବମୋର୍ଚ୍ଚା : ଇରାଶିଷ୍ ଆଚାର୍ଯ୍ୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଡ୍ରଗ୍ସ ମାଫିଆ ଶେଖ୍ ଆଜବାହାର ବାଲେଶ୍ଵର କୋର୍ଟରେ ହାଜର, ରାଜ୍ୟ ବାହାରେ ସମ୍ପତ୍ତି ଥିବା ନେଇ ମିଳିଛି ପ୍ରମାଣ
  • ||
  • ଅନୁଗୋଳ : ଆଖୁ ଖାଇବାକୁ ଆସି କୂଅରେ ଖସିପଡିଲା ଭାଲୁ, ବନ ବିଭାଗ କଲା ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ଏସଟିଏଫ୍‌ ଟାର୍ଗେଟ୍‌ରେ ବନ୍ୟପ୍ରାଣୀ ମାଫିଆ, ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଲା ମୋଷ୍ଟ ୱାଣ୍ଟେଡ ତାଲିକା
  • ||
  • ଚେନ୍ନାଇ : ତାମିଲନାଡୁ କୁନ୍ନୁରରେ ସିଡିଏସ୍ ବିପିନ ରାଓ୍ବତଙ୍କ ହେଲିକପ୍ଟର କ୍ରାସ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କୃଷି ଋଣ ଛାଡ ସହ ଫସଲ କ୍ଷୟକ୍ଷତି ଲାଗି ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ପ୍ୟାକେଜ ଦାବି କଲା କଂଗ୍ରେସ
  • ||
  • ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନାର ବଢିବ ଶକ୍ତି, ଚାନ୍ଦୀପୁର ଘାଟିରୁ ‘ବ୍ରହ୍ମୋସ’ର ସଫଳ ପରୀକ୍ଷଣ
  • ||

ନୋବେଲ ବିଜେତା ମଲାଲା ୟୁସୁଫଜାଇଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିବା ଅସର ମଲିକ କିଏ ?

10/11/2021 at 5:30 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୦/୧୧ : ଝିଅମାନଙ୍କ ଶିକ୍ଷା ପାଇଁ ଲଢ଼ିଥିବା ଓ ନୋବେଲ ପୁରସ୍କାର ବିଜେତା ମଲାଲା ୟୁସୁଫଜାଇ ନଭେମ୍ବର ୯ ତାରିଖ ରାତିରେ ଟ୍ୱିଟ କରି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଅସର ମଲିକଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଛନ୍ତି। ଏହା ତାଙ୍କ ଜୀବନର ଅମୁଲ୍ୟ ଦିନ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି। ମଲାଲା ବାର୍ମିଘଂମ ସ୍ଥିତ ନିଜ ଘରେ ନିକାହ କରିଛନ୍ତି। ତେବେ ମଲାଲା ବିବାହ କରିଥିବା ଅସର ମଲିକ କିଏ ? 

ଅସର ମଲିକଙ୍କ ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆ ପ୍ରୋଫାଇଲ ଅନୁଯାୟୀ ସେ ଇଣ୍ଟରପ୍ରେନ୍ୟୋର। ବର୍ତ୍ତମାନ ସେ ପାକିସ୍ତାନ କ୍ରିକେଟ ବୋର୍ଡର ଜେନେରାଲ ମ୍ୟାନେଜର। କ୍ରିକେଟ ପ୍ରତି ତାଙ୍କର ଆଗ୍ରହ କେତେ ଅଛି ତାହା ତାଙ୍କ ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆ ପୋଷ୍ଟରୁ ଜାଣିହୁଏ। ଅସର କ୍ରିକେଟ ସହ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଅଛନ୍ତି। ସେ ପାକିସ୍ତାନ ଟି-୨୦ ଲିଗରେ ମୁଲତାନ ସୁଲତାନ ଟିମ ପାଇଁ ପ୍ଲେୟାର ଡେଭେଲପମେଣ୍ଟ ପ୍ରୋଗ୍ରାମ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଥିଲେ। ଅସର ୨୦୨୦ ରୁ ପାକିସ୍ତାନ କ୍ରିକେଟ ବୋର୍ଡ ସହ କାମ କରୁଛନ୍ତି। ପାକିସ୍ତାନୀ ଗଣମାଧ୍ୟମ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ ଗଲି କ୍ରିକେଟ ପ୍ରତି ଅସରଙ୍କ ବହୁତ ଆଗ୍ରହ। ସେ ଗଲି କ୍ରିକେଟରୁ ଟ୍ୟାଲେଣ୍ଟ ଖୋଜି ବାହାର କରନ୍ତି।

ଅସର ଲାହୋରରୁ ସ୍କୁଲ ଶିକ୍ଷା ପୁରା କରିଛନ୍ତି। ତାପରେ ସେ ଲାହୋର ଆଇଚିନ୍ସନ୍ କଲେଜରୁ ପଢ଼ିଛନ୍ତି। ସେ ଲାହୋର ୟୁନିଭର୍ସିଟି ଅଫ ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟ ସାଇନ୍ସରେ ସ୍ନାତକ କରିଛନ୍ତି।

ମଲାଲା ସାରା ଦୁନିଆର ଝିଅମାନଙ୍କ ଶିକ୍ଷା ପାଇଁ ଓକିଲାତି କରିଥିଲେ। ତାଲିବାନୀ ଆତଙ୍କବାଦୀ ୧୧ ବର୍ଷ ବୟସରେ ତାଙ୍କୁ ହମଲା କରିଥିଲେ। ସେ ସ୍କୁଲରୁ ଫେରୁଥିବା ସମୟରେ ତାଙ୍କୁ ହମଲା କରାଯାଇଥିଲା। ବହୁ ଦିନ ଧରି ତାଙ୍କର ଚିକିତ୍ସା ହୋଇଥିଲା। ତାପରେ ସେ ସୁସ୍ଥ ହୋଇଥିଲେ। ଝିଅମାନଙ୍କ ଶିକ୍ଷା ଓ ଅଧିକାର ପାଇଁ ଲଢ଼ିଥିବା ମଲାଲାଙ୍କୁ ଆତଙ୍କବାଦୀମାନେ ଟାର୍ଗେଟ କରିଥିଲେ।

   Related Posts