Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଗଞ୍ଜାମ ଦିଗପହଣ୍ଡିରେ ଅପରାଧୀର ଛୁରା ମାଡରେ ଅପରାଧୀ ମୃତ
  • ||
  • ବାଙ୍କୀରେ ପୂର୍ବ ଶତ୍ରୁତାକୁ କେନ୍ଦ୍ର କରି ବୋମାମାଡରେ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର ନୟାକୋଟରେ ସ୍ତ୍ରୀକୁ ଟାଙ୍ଗିଆରେ ହାଣିଲା ସ୍ବାମୀ
  • ||
  • ଗୁଜୁରାଟରେ ସ୍ତ୍ରୀକୁ ହତ୍ୟା ପରେ ଦୁଇ ସନ୍ତାନ ସହ ନିଜ ଦେହରେ ପେଟ୍ରୋଲ ଢାଳି ନିଆଁ ଲଗାଇଦେଲେ ଯୁବକ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୫ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୬୯୫ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ଆସୁଛି ଆଉ ଏକ ଲଘୁଚାପ ! ନଭେମ୍ବର ପହିଲାରୁ ପୁଣି ବର୍ଷାର ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ଆମେରିକୀୟ ନୌସେନା ବିମାନ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ, ଦୁଇ ପାଇଲଟଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଭୁଆସୁଣୀ ଛକରେ ସିରିଜ୍ ଦୁର୍ଘଟଣା, ୨ ଗୁରୁତର
  • ||

ରୋହିତଙ୍କ ନଜରରେ କିଏ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ୫ ଭାରତୀୟ ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନ? ତାଲିକାରୁ ବାଦ ପଡିଲେ ଏହି ମହାନ ଖେଳାଳି

25/04/2020 at 3:56 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୨୫|୦୪:  ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ ଦଳର ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟରେ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନଙ୍କ କଥା କହିଲେ ପ୍ରଥମେ ବିରାଟ କୋହଲି ଓ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ନାଁ ଆସିଥାଏ ।ଉଭୟ ଦିନିକିଆ ଓ ଟି୨୦ ଏପରିକି ଟେଷ୍ଟ୍ ମ୍ୟାଚରେ ମଧ୍ୟ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରି ଆସୁଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ ଇତିହାସରେ ସର୍ବଶ୍ରେଷ୍ଟ ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନଙ୍କ କଥା ଆଲୋଚନା କଲେ ଏହି ମୁକାବିଲା କଡା ହୋଇପାରେ । କାରଣ ସମସ୍ତଙ୍କର ପସନ୍ଦ ଭିନ୍ନ ଅଟେ ।

ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମ ଚାଟରେ ହରଭଜନ ସିଂ ବିସ୍ଫୋରକ ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କୁ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ ଇତିହାସରେ ଶ୍ରେଷ୍ଠ  ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନଙ୍କ କଥା ପଚାରିଥିଲେ । ଏହାର ଜବାବରେ ରୋହିତ ୫ଜଣ ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନଙ୍କ ନାମ ନେଇଥିଲେ । ଯେଉଁ ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନଙ୍କ ସହ ରୋହିତ ଖେଳି ସାରିଛନ୍ତି । ତେଣୁ ଏହି ତାଲିକାରୁ ସୁନିଲ ଗାଭାସ୍କର ବାଦ ପଡିଥିଲେ । ସେ ସଚିନ ତେନ୍ଦୁଲକର, ରାହୁଲ ଦ୍ରାବିଡ, ବିରେନ୍ଦ୍ର ସେହ୍ୱାଗ, ସୌରଭ ଗାଙ୍ଗୁଲି ଓ ଭିଭିଏସ ଲକ୍ଷ୍ଣଣଙ୍କ ନାମ ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ ।

ସେ କହିଥିଲେ ଯେ, ଯୁବାବସ୍ଥାରେ ସଚିନଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ଆଉ କାହାକୁ ଦେଖି ନଥିଲେ । ପରେ ସେ ଅନ୍ୟ କ୍ରିକେଟରଙ୍କୁ ଫଲୋ କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ । ସେ ୨୦୦୨ରେ ରାହୁଲ ଦ୍ରାବିଡଙ୍କୁ ଇଂଲଣ୍ଡ ସିରିଜରେ ଶତକ ଲଗାଇଥିବା ଦେଖିଥିଲେ । ଏହି ସିରିଜରେ ଦ୍ରାବିଡ ଅନେକ ଭଲ ଇନିଂସ ଖେଳିଥିଲେ । ଆଗମୀ ତିନୋଟି ବିଶ୍ୱକପ ଜିତିବା ତାଙ୍କର ଲକ୍ଷ୍ୟ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି ।

ରୋହିତଙ୍କ ତାଲିକାରୁ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନୀ ଓ ବିରାଟ କୋହଲି ବାଦ ପଡିଛନ୍ତି । ଏବେ ବିରାଟ ବିଶ୍ୱର ସର୍ବଶ୍ରେଷ୍ଠ ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନ । ଧୋନୀଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଭାରତ ୨୦୦୭ ଟି୨୦ ବିଶ୍ୱକପ, ୨୦୧୧ ଦିନିକିଆ ବିଶ୍ୱକପ ବିଜୟୀ ହୋଇଥିଲା । କିନ୍ତୁ ବିରାଟଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଦଳ ସେମିଫାଇନାଲରେ ପରାସ୍ତ ହୋଇଥିଲା ।

   Related Posts