Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁଶୁଡିଯିବ ଘାଘରା ପୋଲ ! ବିପଦରେ ଶହଶହ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୬ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୨୦କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଖସୁଛି ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୮୫୨୦ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୨୦୪୬୬୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜଧାନୀରେ କରୋନା ବେଲଗାମ୍ : ଆଉ ୧୩ ଅଞ୍ଚଳ ମାଇକ୍ରୋ କଣ୍ଟେନମେଣ୍ଟ୍ ଜୋନ୍
  • ||
  • ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ବଡପୋଖରୀଆ ପଞ୍ଚାୟତ : ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା ହେଲାନି, ନିର୍ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱରେ ଚୟନ ହେଲେ ସରପଞ୍ଚ ଏବଂ ଓ୍ୱାର୍ଡ ମେମ୍ବର
  • ||
  • ରବିବାରଠୁ ବଢିବ ବର୍ଷା, ଏହି ସବୁ ଜିଲ୍ଲାକୁ ୟେଲୋ ଓ୍ୱାର୍ଣ୍ଣିଂ
  • ||
  • ପରିବା ମାର୍କେଟରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ଜଳିଗଲା ସବୁ ଦୋକାନ
  • ||

ରୋହିତଙ୍କ ନଜରରେ କିଏ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ୫ ଭାରତୀୟ ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନ? ତାଲିକାରୁ ବାଦ ପଡିଲେ ଏହି ମହାନ ଖେଳାଳି

25/04/2020 at 3:56 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୨୫|୦୪:  ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ ଦଳର ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟରେ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନଙ୍କ କଥା କହିଲେ ପ୍ରଥମେ ବିରାଟ କୋହଲି ଓ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ନାଁ ଆସିଥାଏ ।ଉଭୟ ଦିନିକିଆ ଓ ଟି୨୦ ଏପରିକି ଟେଷ୍ଟ୍ ମ୍ୟାଚରେ ମଧ୍ୟ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରି ଆସୁଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ ଇତିହାସରେ ସର୍ବଶ୍ରେଷ୍ଟ ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନଙ୍କ କଥା ଆଲୋଚନା କଲେ ଏହି ମୁକାବିଲା କଡା ହୋଇପାରେ । କାରଣ ସମସ୍ତଙ୍କର ପସନ୍ଦ ଭିନ୍ନ ଅଟେ ।

ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମ ଚାଟରେ ହରଭଜନ ସିଂ ବିସ୍ଫୋରକ ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କୁ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ ଇତିହାସରେ ଶ୍ରେଷ୍ଠ  ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନଙ୍କ କଥା ପଚାରିଥିଲେ । ଏହାର ଜବାବରେ ରୋହିତ ୫ଜଣ ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନଙ୍କ ନାମ ନେଇଥିଲେ । ଯେଉଁ ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନଙ୍କ ସହ ରୋହିତ ଖେଳି ସାରିଛନ୍ତି । ତେଣୁ ଏହି ତାଲିକାରୁ ସୁନିଲ ଗାଭାସ୍କର ବାଦ ପଡିଥିଲେ । ସେ ସଚିନ ତେନ୍ଦୁଲକର, ରାହୁଲ ଦ୍ରାବିଡ, ବିରେନ୍ଦ୍ର ସେହ୍ୱାଗ, ସୌରଭ ଗାଙ୍ଗୁଲି ଓ ଭିଭିଏସ ଲକ୍ଷ୍ଣଣଙ୍କ ନାମ ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ ।

ସେ କହିଥିଲେ ଯେ, ଯୁବାବସ୍ଥାରେ ସଚିନଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ଆଉ କାହାକୁ ଦେଖି ନଥିଲେ । ପରେ ସେ ଅନ୍ୟ କ୍ରିକେଟରଙ୍କୁ ଫଲୋ କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ । ସେ ୨୦୦୨ରେ ରାହୁଲ ଦ୍ରାବିଡଙ୍କୁ ଇଂଲଣ୍ଡ ସିରିଜରେ ଶତକ ଲଗାଇଥିବା ଦେଖିଥିଲେ । ଏହି ସିରିଜରେ ଦ୍ରାବିଡ ଅନେକ ଭଲ ଇନିଂସ ଖେଳିଥିଲେ । ଆଗମୀ ତିନୋଟି ବିଶ୍ୱକପ ଜିତିବା ତାଙ୍କର ଲକ୍ଷ୍ୟ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି ।

ରୋହିତଙ୍କ ତାଲିକାରୁ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନୀ ଓ ବିରାଟ କୋହଲି ବାଦ ପଡିଛନ୍ତି । ଏବେ ବିରାଟ ବିଶ୍ୱର ସର୍ବଶ୍ରେଷ୍ଠ ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନ । ଧୋନୀଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଭାରତ ୨୦୦୭ ଟି୨୦ ବିଶ୍ୱକପ, ୨୦୧୧ ଦିନିକିଆ ବିଶ୍ୱକପ ବିଜୟୀ ହୋଇଥିଲା । କିନ୍ତୁ ବିରାଟଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଦଳ ସେମିଫାଇନାଲରେ ପରାସ୍ତ ହୋଇଥିଲା ।

   Related Posts