Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଟିକା ପାଇଁ ଗ୍ଲୋବାଲ୍‌ ଟେଣ୍ଡର: ୧୯ ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ନେଇ ଗଠନ ହେଲା କମିଟି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ବଢୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୯୬୨ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : କରୋନାର ସାମାନ୍ୟ ଲକ୍ଷଣ ଥିବା ରୋଗୀଙ୍କ ପାଇଁ ଉପଯୋଗୀ ଆୟୁଷ-୬୪, ଏହି କେନ୍ଦ୍ରରେ ମିଳୁଛି ମାଗଣାରେ
  • ||
  • ଶାମଲୀ : ଲଜ୍ଜାଜନକ ଦୃଶ୍ୟ, ଅଳିଆ ବୁହା ଗାଡିରେ ଶ୍ମଶାନଘାଟ ଗଲା ମହିଳାଙ୍କ ମୃତଦେହ
  • ||
  • ଟିକା ପାଇଁ ହେବ ଗ୍ଲୋବାଲ୍‌ ଟେଣ୍ଡର, ରାଜ୍ୟ କ୍ୟାବିନେଟ୍ ବୈଠକରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ରାହୁଲ ଭୋରାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ପତ୍ନୀ ସେୟାର କଲେ ଯନ୍ତ୍ରଣାଦାୟକ ଭିଡିଓ… କେମିତି ଅକ୍ସିଜେନ୍ ଟିକିଏ ପାଇଁ ହେଉଥିଲେ ଛଟପଟ
  • ||
  • ମଥୁରା : କରୋନାରେ ହେମାମାଳିନୀଙ୍କ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ସଚିବଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ଟ୍ବିଟ୍ କରି ଅଭିନେତ୍ରୀ ଦେଲେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି
  • ||
  • ଭୁବନ : ଦୀର୍ଘ ୭ଘଣ୍ଟା ବନ୍ଦ ଘରେ ପଡିରହିଲା ମୃତଦେହ, କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ଆଶଙ୍କାରେ ପାଖ ମାଡିଲେନି ପରିବାର
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ରୋଗୀଙ୍କୁ ଲାଞ୍ଚ ମାଗିବା ପଡିଲା ମହଙ୍ଗା, SDMOଙ୍କୁ ସୋ-କଜ୍ ନୋଟିସ୍ ପରେ ପଠାଗଲା ଡେପୁଟେସନରେ, ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକର୍ମୀ ସସ୍‌ପେଣ୍ଡ
  • ||
  • ହାଇଦ୍ରାବାଦ : ଅକ୍ସିଜେନ୍ ଟ୍ୟାଙ୍କର ଡ୍ରାଇଭର ଭୁଲିଗଲା ହସ୍ପିଟାଲ ରାସ୍ତା, ଅକ୍ସିଜେନ୍ ଅଭାବରୁ ଚାଲିଗଲା ୭ କରୋନା ରୋଗୀଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||

ସମ୍ବଲପୁର ଜିଲ୍ଲା ରେଙ୍ଗାଲି ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳିରେ କିଏ ଟିକେଟ୍ ପାଇବ କେଉଁ ଦଳରୁ…

24/02/2019 at 6:50 PM

ସମ୍ବଲପୁର ୨୪|୨: ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନ ଘୋଷଣାକୁ ଆଉ ମାତ୍ର କିଛି ଦିନ ରହିଛି। ହେଲେ ସବୁ ରାଜନୈତିକ ଦଳରେ ଏବେ ଆଶାୟୀଙ୍କ ପ୍ରବଳ ଭିଡ। ଏ ଯେମିତି ରେଙ୍ଗାଲି ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀ। ଶିଳ୍ପବହୁଳ ରେଙ୍ଗାଲୀ ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀରେ ପୁର୍ବରୁ କଂଗ୍ରେସ ହାତରେ ଥିବା ବେଳେ, ଗତଥର ଏହା ବିଜେଡି ହାତକୁ ଯାଇଥିଲା। ହେଲେ ଏଥର ଏଠାରେ ସବୁଦଳର ଆଶାୟୀଙ୍କ ତାଲିକା ଲମ୍ବା ରହିଛି। ସମସ୍ତେ ଅପେକ୍ଷା କରିଛନ୍ତି, ଦଳ କାହାକୁ ଟିକେଟ୍‌ ଦେବ ।

ସମ୍ବଲପୁର ଜିଲ୍ଲାର ରେଙ୍ଗାଲି ବିଧାନସଭା ଆସନ । ୨୦୦୯ରେ  ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିବା ଏହି ଆସନଟି ଅନୁସୂଚିତ ଜାତିଙ୍କ ପାଇଁ ସଂରକ୍ଷିତ । ଧନକଉଡା, ରେଙ୍ଗାଲି ଓ ମାନେଶ୍ବର ବ୍ଲକର ୧୦ଟି ପଞ୍ଚାୟତକୁ ନେଇ ରେଙ୍ଗାଲି ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀ । ୨୦୦୯ରେ  ଏଠୁ କଂଗ୍ରେସର ଦୁର୍ଯୋଧନ ଗର୍ଡିଆ ବିଧାୟକ ଭାବେ ନିର୍ବାଚିତ ହୋଇଥିଲେ । ୨୦୧୪ରେ ଆସନଟି ବିଜେଡି ହାତକୁ ଚାଲିଗଲା । ବିଜେଡିର ରମେଶ ପଟୁଆ, ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀ ନାଉରୀ ନାୟକଙ୍କୁ ହରାଇ ବିଜୟୀ ହୋଇଥିଲେ । ଏଥର ବିଜେଡି ଟିକେଟ୍ ପାଇଁ ଆଶାୟୀଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବଢିଯାଇଛି । ଟିକେଟ୍ ଲବିରେ ଅଛନ୍ତି ବର୍ତ୍ତମାନର ବିଧାୟକ ରମେଶ ପଟୁଆ ଓ ଉଚ୍ଚ ଶିକ୍ଷିତ ଦିଲ୍ଳୀପ ଦୁରିଆ ।

୨୦୨୪ରେ ଅଳ୍ପ ବ୍ୟବଧାନରେ ହାରିଥିବା ବିଜେପିର ନାଉରୀ ନାୟକ ଏଥର ମଧ୍ୟ ଦଳୀୟ ପ୍ରାର୍ଥୀ ହେବାକୁ ପାଗ ଭିଡିଛନ୍ତି । ପାନୀୟ ଜଳ ଓ କୃଷି ପାଇଁ ସମସ୍ୟା ନେଇ ଲୋକଙ୍କ ପାଖକୁ ଯିବେ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ନାଉରୀ । ଅନୁରୂପ ଭାବେ କଂଗ୍ରେସ ତାଲିକାର ସବୁଠି ଆଗରେ ଅଛନ୍ତି ସଞ୍ଜୟ ଛୁରିଆ । କଂଗ୍ରେସକୁ ରେଙ୍ଗାଲି ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀର ଭୋଟର ପୁର୍ବରୁ ପସନ୍ଦ କରିଛନ୍ତି । ଗତ ୫ବର୍ଷ ହେଲା ବିଜେଡିର ରମେଶ ପଟୁଆ କୌଣସି କାମ କରିନଥିବାରୁ, ଲୋକେ ପୁଣି କଂଗ୍ରେସ ଉପରେ ଭରସା କରିବେ ବୋଲି ସଞ୍ଚୟ କହିଛନ୍ତି ।

ନିର୍ବାଚନ ଯେତିକି ପାଖଉଛି ଆଶାୟୀଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ସେତିକି ବଢିବାରେ ଲାଗିଛି ।

   Related Posts