Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପଳାତକ ବିଜୟ ମାଲ୍ୟାକୁ ଦେବାଳିଆ ଘୋଷଣା କଲେ ଲଣ୍ଡନ ହାଇକୋର୍ଟ
  • ||
  • ଅକ୍ଟୋବର ୩ରେ JEE ଆଡଭାନ୍ସଡ୍‌ ପରୀକ୍ଷା, କେନ୍ଦ୍ର ଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନଙ୍କ ଘୋଷଣା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବରରୁ ଦିନକରେ ୨୮୬ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ, ୨୩୧ ସୁସ୍ଥ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ସୁସ୍ଥ ହେଲେ ଆଉ ୨୨୦୪ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୪୮୯ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ପେଗାସସ ତାଲିକାରେ ଇଡି ଅଫିସର, ବିଏସଏଫର ପୂର୍ବତନ ଡିଜି ଓ କେଜ୍ରିଓ୍ଵାଲଙ୍କ ସହଯୋଗୀଙ୍କ ନାମ
  • ||
  • ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ରଙ୍କୁ କର୍ଣ୍ଣାଟକ ପର୍ଯ୍ୟବେକ୍ଷକ ଦାୟିତ୍ଵ, ଦୂର କରିବେ ଅସ୍ଥିରତା !
  • ||
  • ପୁରୀ : ପୁରୀ ବଳିଆପଣ୍ଡାରେ ‘ଡ୍ରିଙ୍କ୍‌ ଫ୍ରମ୍‌ ଟ୍ୟାପ୍‌ ମିଶନ୍’ ଆରମ୍ଭ
  • ||
  • ସାଲେପୁର : ପ୍ରଲୋଭନ ଦେଖାଇ ନାବାଳିକାଙ୍କ ସହ ଶାରିରୀକ ସମ୍ପର୍କ, ବିବାହ ପାଇଁ କହିବାରୁ ଅନ୍ତରଙ୍ଗ ମୁହୂର୍ତ୍ତର ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ୍ କଲେ ଯୁବକ !
  • ||
  • ସାଲେପୁର : ବାଇକ୍‌କୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ଟ୍ରକ୍, ଦମ୍ପତ୍ତି ଗୁରୁତର
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ହୀରାକୁଦ ଜଳଭଣ୍ଡାରର ୧୦ଟି ଗେଟ୍ ଦେଇ ଜଳ ନିଷ୍କାସିତ, ଜଳସ୍ତର ୬୦୯.୯୩ ଫୁଟ
  • ||

‘ସଚିନ କ୍ରିକେଟର ଭଗବାନ, ତାଙ୍କୁ ନିଶ୍ଚୟ ଆଉଟ କରିବି’, ମାଷ୍ଟର ବ୍ଲାଷ୍ଟରଙ୍କୁ ପ୍ରଥମେ ଦେଖି କିଛି ଏପରି ଭାବିଥିଲେ ଅଖତାର

2/08/2020 at 2:58 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୦୨|୦୮: ମାଷ୍ଟର ବ୍ଲାଷ୍ଟର ସଚିନ ତେନ୍ଦୁଲକର ବିଶ୍ୱର ମହାନ ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଅନ୍ୟତମ । ସେ ସୋଏବ ଅଖତାରଙ୍କ ଭଳି ଅନେକ ଦୁର୍ଦ୍ଦଶ ବୋଲରଙ୍କୁ ସାମ୍ନା କରିଛନ୍ତି । କ୍ରିକେଟ କ୍ୟାରିଅରରେ ସଚିନ ଅନେକ ଥର ଅଖତାରଙ୍କୁ ସାମ୍ନା କରିଛନ୍ତି । ନିକଟରେ ରାଉଲପିଣ୍ଡି ଏକ୍ସପ୍ରେସ ଭାବେ ପରିଚିତ ଅଖାତର ସଚିନଙ୍କ ସହ ପ୍ରଥମ ମୁହାଁମୁହିଁ ବେଳର ଅନୁଭବ ସେୟାର କରିଛନ୍ତି ।

ସଚିନ ତେନ୍ଦୁଲକର ସେତେବେଳେ କ୍ରିକେଟର ଭଗବାନ ଭାବେ ପରିଚିତ ଥିଲେ । ସାରା ବିଶ୍ୱରେ ତାଙ୍କ ଫ୍ୟାନ୍ ରହିଥିଲେ ।୧୯୯୯ରେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଉଭୟ ସଚିନ ଓ ଅଖତାର ମୁହାଁମୁହିଁ ହୋଇଥିଲେ । କୋଲକାତାରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ଏହି ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚରେ ସଚିନ ନିଜର ଆଟିଚ୍ୟୁଡରେ ଥିଲେ । ଅଖତାରଙ୍କୁ ଖାତିର କରିନଥିଲେ । ଏପରିକି ଅଖତାର ମଧ୍ୟ ସଚିନଙ୍କୁ ବୋଲିଂ କରିବା ବେଲେ ଭୟ କରିନଥିଲେ ।

ଅଖତାର କହିଛନ୍ତି ଯେ, ସଚିନ ସେତେବେଳେ ବ୍ୟାଟିଂର ହିରୋ ଥିଲେ ।ଏପରିକି ତାଙ୍କୁ କେହି ଭଗବାନ ଆଖ୍ୟା ଦିଆଯାଇଥିଲା । ନା ସେ ସଚିନଙ୍କୁ ଜାଣିଥିଲେ ନା ସଚିନ୍ ତାଙ୍କୁ । ସଚିନଙ୍କୁ ଆଉଟ୍ କରିବେ ବୋଲି ସେ ମନସ୍ଥ କରିସାରିଥିଲେ । ସେ ସଚିନଙ୍କୁ ପ୍ରଥମ ବଲ୍‌ରେ ଆଉଟ୍ କରିବାକୁ ଚାହିଁଥିଲେ ଓ ତାହା ହିଁ ହୋଇଥିଲା । ସଚିନ ପ୍ରଥମ ବଲରେ ବୋଲ୍ଡ ହୋଇଥିଲେ ।

ଏହି ଟେଷ୍ଟରେ ଅଖତାର ସଚିନଙ୍କ ସମେତ ଭିଭିଏସ ଲକ୍ଷ୍ମଣ, ରାହୁଲ ଦ୍ରାବିଡ ଓ ଭେଙ୍କଟେଶଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଆଉଟ କରିଥିଲେ । ପ୍ରଥମ ଇନିଂସରେ ସେ ୭୧ ରନ୍‌ରେ ୪ଟି ଓ୍ୱିକେଟ ନେଇଥିଲେ । ପାକିସ୍ତାନ ଏହି ଟେଷ୍ଟ ୪୬ ରନ୍‌ରେ ବିଜୟ ହାସଲ କରିଥିଲା ।

   Related Posts