Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଫୁଟବଲର ଡିଏଗୋ ମାରାଡୋନାଙ୍କ ପରଲୋକ, ୩ ଦିନ ପୂର୍ବେ ପାଳିଥିଲେ ୬୦ତମ ଜୟନ୍ତୀ
  • ||
  • ଦୈନିକ ଆକ୍ରାନ୍ତ ତୂଳନାରେ ଆଜି କମିଲା ସୁସ୍ଥ ସଂଖ୍ୟା, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ କରୋନାରୁ ଆରୋଗ୍ୟ ହେଲେ ୭୨୮
  • ||
  • ଯୋଡାମୁଣ୍ଡ ଶିଶୁ କାଳିଆର ମୃତ୍ୟୁ, ଏସସିବିରେ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ଥିଲେ ଚିକିତ୍ସାଧୀନ, ସୁସ୍ଥ ଅଛି ଜଗା
  • ||
  • ପରିବାର ପାଇଁ ଏତିକି ସମ୍ପତ୍ତି ଛାଡି ଯାଇଛନ୍ତି କଂଗ୍ରେସର ଚାଣକ୍ୟ ଅହମଦ ପଟେଲ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୬ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧୬୮୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୭୩୦ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୩୧୬୦୦୧ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଦ୍ୱିତୀୟ AIIMS ପ୍ରତିଷ୍ଠା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତାବ, କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସଚିବଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଲେ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ
  • ||
  • ପୁରୀ : ବାହାର ଭକ୍ତଙ୍କୁ ପୁରୀ ମନା, ନାଗାର୍ଜୁନ ବେଶ ପାଇଁ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନର କଟକଣା
  • ||
  • ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଓଡିଶା ବନୀକରଣ ଅତିରିକ୍ତ ପିସିସିଏଫ୍, ଭୁବନେଶ୍ବରର ୫ଟି ଓ ମୁମ୍ବାଇ ଏବଂ ପୁନେର ୭ଟି ସ୍ଥାନରେ ଚଢାଉ
  • ||
  • କଂଗ୍ରେସର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ଅହମଦ ପଟେଲଙ୍କ ପରଲୋକ : କରୋନାରେ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇ ଚାଲିଥିଲା ଚିକିତ୍ସା
  • ||

ପୁରୁଣା ଏଣ୍ଡ୍ରଏଡ୍‌ ଫୋନ ଓ ଆଇଫୋନ୍‌ରେ ୨୦୨୦ ମସିହା ଫେବୃଆରୀ ମାସରୁ ଚାଲିବ ନାହିଁ ହ୍ବାଟ୍ସଆପ୍

30/09/2019 at 1:12 PM

ଏଣ୍ଡ୍ରଏଡ ଓ ଆଇଓଏସ୍‌ ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍‌ରେ ହ୍ବାଟ୍ସଆପ ସପୋର୍ଟ ବନ୍ଦ କରାଯିବାର ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି। ହ୍ବାଟ୍ସଆପ ଅନୁସାରେ ପୁରୁଣା ଅପରେଟିଂ ସିଷ୍ଟମ ଫୋନ୍‌ ବ୍ୟବହାର କରୁଥିବା କିଛି ଲୋକଙ୍କୁ ଅସୁବିଧା ହେବ।

କାରଣ ଏମିତି ଫୋନ୍‌ରେ ହ୍ବାଟ୍ସଆପର ନୂଆ ଆକାଉଣ୍ଟ ଖୋଲିବ ନାହିଁ। ଏହା ସହ ପୁରୁଣା ଆକାଉଣ୍ଟ ମଧ୍ୟ ରିଭାଇଜ ହେବ ନାହିଁ। ଏହି ସୂଚନା ବିଷୟରେ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଜାଣିବା ଦରକାର କାରଣ ୨୦୨୦ ମସିହା ଫେବୃଆରୀ ମାସରୁ ଏହି ୨ଟି ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍‌ରେ ହ୍ବାଟ୍ସଆପ ଚାଲିବ ନାହିଁ। ଏଣ୍ଡ୍ରଏଡ ୨.୨.୭ ଓଏସ୍‌ରେ ଚାଲୁଥିବା ଏଣ୍ଡ୍ରଏଡ ଫୋନ୍‌ ଓ ଆଇଓଏସ ୭ରେ ଚାଲୁଥିବା ଆଇଫୋନ୍‌ରେ ହ୍ବାଟ୍ସଆପ ସପୋର୍ଟ କରିବା ବନ୍ଦ ହୋଇଯିବ।  

ହ୍ବାଟ୍ସଆପ ୱେବସାଇଟ୍‌ରେ ଦିଆଯାଇଥିବା ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ୨୦୧୯ ମସିହା ଡିସୋମ୍ବର ମାସ ୩୧ ତାରିଖରୁ କୌଣସି ୱିଣ୍ଡୋଜ୍‌ ଫୋନ୍‌ରେ ମଧ୍ୟ ହ୍ବାଟ୍ସଆପ ଚାଲିବ ନାହିଁ। ଏହା ୟୁଜରଙ୍କ ପାଇଁ ଭଲ ସୂଚନା ନହେଲେ ବି ଏହା ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ।

ଯେଉଁମାନେ ପୁରୁଣା ଭର୍ସନର ଏଣ୍ଡ୍ରଏଡ ଓ ଆଇଫୋନ ବ୍ୟବହାର କରୁଥିବେ ସେମାନେ ଏହି ଖବର ଦ୍ବାରା ଅଧିକ ଖୁସି ହେବେ ନାହିଁ। ହ୍ବାଟ୍ସଆପ ନିଜ ଏଫ୍‌ଏକ୍ୟୁ ଉପଭୋକ୍ତାଙ୍କୁ କାଇଓଏସ୍‌ ୨.୫.୧+ରେ ଚାଲୁଥିବା ଫୋନ ବ୍ୟବହାର କରିବାର ପାଇଁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛି। ଏଥିରେ ଜିଓ ଓ ଜିଓଫୋନ୨ ମଧ୍ୟ ସାମିଲ ଅଛି। ହ୍ବାଟ୍ସଆପ ଲଗାତାର ନୂଆ ଫିଚର ଲଂଚ କରୁଛି। ଏହି କାରଣରୁ କିଛି ଫିଚର ପାଇଁ ଅଧିକ ସକ୍ଷମ

ଫୋନ୍‌ର ଆବଶ୍ୟକ ହୋଇପାରେ ।କାରଣ କିଛି ଫିଚର ପୁରୁଣା ଫୋନ୍‌ରେ ସପୋର୍ଟ ନକରିପାରେ। ହ୍ବାଟ୍ସଆପ ଆଜିକାଲି ଏତେ ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ ହୋଇଯାଇଛି ଯେ, ଏହା ସମୟ ସମୟରେ ଅପଡେଟ ନକଲେ ଲୋକଙ୍କୁ ଅନେକ ସମସ୍ୟା ହେଉଛି। ସେଥିପାଇଁ ହ୍ବାଟ୍ସଆପ ନୂଆ ନୂଆ ଫିଚର ଆଣୁଛି। ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଲୋକଙ୍କୁ କୌଣସି ଅସୁବିଧାର ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡିବ ନାହିଁ।

   Related Posts