Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସାଲେପୁର : ମକର ଯାତ୍ରାରୁ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଟେକି ନେଇ ନଦୀପଠାରେ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ, ଥାନାରେ ଏତଲା, ଭାଇରାଲ୍ ଭିଡିଓ ନେଇ ପୋଲିସର ଛାନଭିନ୍
  • ||
  • କେନ୍ଦ୍ରାପଡା : ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାରୁ ରୋଗୀ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ, ସିଡିଏମ୍‌ଓଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଆଗରେ ମୃତଦେହ ରଖି ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ଧାରଣା
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ATMରୁ ବାହାରିଲା କାଗଜ ପେଷ୍ଟ ଥିବା ୨୦ଟି ୫ଶହ ଟଙ୍କିଆ ନୋଟ୍, ଫେରସ୍ତ ନେବାକୁ ମନାକଲା ବ୍ୟାଙ୍କ୍ !
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ବୁଧବାରଠୁ ପୁଣି ଟିକାକରଣ, ଟିକା ନେବେ ବଳକା ୧ ଲକ୍ଷ ୭୩ ହଜାର ୬୩୬ ଜଣ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟକର୍ମୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : କିନ୍ନରଙ୍କଠାରୁ ୩ବର୍ଷର ଶିଶୁ କନ୍ୟାକୁ ଉଦ୍ଧାର କଲା ଚାଇଲ୍ଡ ଲାଇନ୍, ଚୋରି ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : STF ପଞ୍ଝାରେ ଧଳା ଜହର ବେପାରୀ, କୋଟିଏରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ
  • ||
  • ନବରଙ୍ଗପୁର : ଚଳନ୍ତା କାର୍‌ରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ହାତୀ ପୁଣି ନେଲା ଆଉ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇଥିବା କଚାଡି ମାରିଲା ଦନ୍ତା
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ବିଚାରାଧୀନ କଏଦୀ ମୃତ, ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ଥିଲେ ଅଭିଯୁକ୍ତ
  • ||
  • ଶହେ ତଳକୁ ଖସିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୯୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍‌, ୩୩୪୫୨୯ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ହ୍ବାଟସଆପ୍ ଆରମ୍ଭ କଲା ଡାର୍କ ମୋଡ : ଜାଣନ୍ତୁ କ’ଣ ରହିଛି ଏହାର ଫିଚର

4/03/2020 at 1:03 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୪/୩: ଇନଷ୍ଟାଣ୍ଟ ମେସେଜିଙ୍ଗ୍ ଆପ୍ ହ୍ବାଟସଆପ୍ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ପରେ ନିଜର ଆଣ୍ଡ୍ରଏଡ ଏବଂ ଆଇଓଏସ୍ ୟୁଜରଙ୍କ ପାଇଁ ଡାର୍କ ମୋଡ ଜାରି କରିଛି। ଏହି ମୋଡ ଆକ୍ଟିଭେଟ୍ ହୋଇଯିବା ପରେ ୟୁଜର୍ସଙ୍କ ଆଖି ଉପରେ ପ୍ରଭାବ ପଡ଼ିବ ନାହିଁ ଏବଂ ଏହା ସହିତ ଫୋନର ଚାର୍ଜ ମଧ୍ୟ ଅଧିକ ସମୟ ଯାଏଁ ରହିବ। ଏହି ମୋଡ କେବଳ କେତେକ ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ୟୁଜର୍ସଙ୍କୁ ମିଳିଛି। କମ୍ପାନୀ ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ଏହାକୁ ଅନ୍ୟ ୟୁଜର୍ସଙ୍କ ପାଇଁ ଛାଡ଼ିବ। ହ୍ବାଟସଆପ୍ ଏହା ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ ଅନେକ ଫିଚର ଲଞ୍ଚ କରିଥିଲା,ଯେଉଁଗୁଡ଼ିକୁ ୟୁଜର୍ସମାନେ ବହୁତ ପସନ୍ଦ କରିଥିଲେ। ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ହ୍ବାଟସଆପର ଲାଟେଷ୍ଟ ଡାର୍କ ମୋଡ ବିଷୟରେ..

ଏହି ଲାଟେଷ୍ଟ ମୋଡରେ ଡାର୍କ ଗ୍ରେ ବ୍ୟାକଗ୍ରାଉଣ୍ଡ ଏବଂ ଅଫ-ହ୍ବାଇଟ୍ କଲରର ଟେକ୍ସଟ ଦିଆଯାଇଛି ଯାହା ଫଳରେ ୟୁଜର୍ସଙ୍କ ଆଖି ଉପରେ କୌଣସି ଧରଣର ପ୍ରଭାବ ପଡ଼ିବ ନାହିଁ ଏବଂ ବ୍ୟାଟେରୀର ଚାର୍ଜ ମଧ୍ୟ ଅଧିକ ସମୟ ଯାଏଁ ଯିବ। କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ ଡାର୍କ ମୋଡ ଦ୍ବାରା ୟୁଜର୍ସଙ୍କୁ ଚାଟିଂ କରିବାର ଅନୁଭବ ଭଲ ରହିବ।

ଆଣ୍ଡ୍ରଏଡ ୧୦ ଏବଂ ଆଇଓଏସ ୧୩ୟୁଜର୍ସ ହ୍ବାଟସଆପର ଡାର୍କ ମୋଡକୁ ସିଧା ସିଷ୍ଟମ୍ ସେଟିଙ୍ଗରେ ଯାଇ ଆକ୍ଟିଭେଟ କରି ପାରିବେ। ଅନ୍ୟ ପଟେ ଆଣ୍ଡ୍ରଏଡ ୯ ଏବଂ ପୁରୁଣା ଆଇଓଏସ୍ ୟୁଜର୍ସଙ୍କୁ ଆପର ସେଟିଂରେ ଯାଇ ଥିମର ବିକଳ୍ପରେ କ୍ଲିକ୍ କରିବାକୁ ପଡ଼ିବ। ଏଠାରେ ଡାର୍କ ଫ୍ରମ୍ ଲାଇଟ୍,ଡାର୍କ କିମ୍ବା ସିଷ୍ଟମ୍ ଓ୍ବାଇଡ ଅପସନକୁ ସିଲେକ୍ଟ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ଏହା ପରେ ଡାର୍କ ମୋଡ ଆକ୍ଟିଭେଟ ହୋଇଯିବ। ଆପଣଙ୍କୁ ଡାର୍କ ମୋଡ ପାଇଁ ଲାଟେଷ୍ଟ ହ୍ବାଟସଆପ୍ ଭର୍ସନ ଡାଉନଲୋଡ କରିବାକୁ ପଡ଼ିବ।

ହ୍ବାଟସଆପ୍ ୟୁଜର୍ସ ଡାର୍କକୁ ନିଜ ସୁବିଧା ହିସାବରେ ବ୍ୟବହାର କରି ପାରିବେ। ଏହା ପୂର୍ବରୁ ୟୁଜର୍ସଙ୍କୁ ହ୍ବାଟସଆପରେ ହ୍ବାଇଟ୍ ବ୍ୟାକଗ୍ରାଉଣ୍ଡ ଏବଂ ଡାର୍କ କଲରର ଟେକ୍ସଟର ସୁବିଧା ମିଳୁଥିଲା। ଏବେ କମ୍ପାନୀ ଏହି ମୋଡରେ ଡାର୍କ ଗ୍ରେ ବ୍ୟାକଗ୍ରାଉଣ୍ଡ ଏବଂ ଅଫ-ହ୍ବାଇଟ୍ କଲର ଟେକ୍ସଟ୍ ଦେଇଛି। ଏହି ମୋଡ ଜରିଆରେ ୟୁଜର୍ସ ରାତିରେ ସହଜରେ ଚ୍ୟାଟିଂ କରି ପାରିବେ।

   Related Posts