Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଫୁଟବଲର ଡିଏଗୋ ମାରାଡୋନାଙ୍କ ପରଲୋକ, ୩ ଦିନ ପୂର୍ବେ ପାଳିଥିଲେ ୬୦ତମ ଜୟନ୍ତୀ
  • ||
  • ଦୈନିକ ଆକ୍ରାନ୍ତ ତୂଳନାରେ ଆଜି କମିଲା ସୁସ୍ଥ ସଂଖ୍ୟା, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ କରୋନାରୁ ଆରୋଗ୍ୟ ହେଲେ ୭୨୮
  • ||
  • ଯୋଡାମୁଣ୍ଡ ଶିଶୁ କାଳିଆର ମୃତ୍ୟୁ, ଏସସିବିରେ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ଥିଲେ ଚିକିତ୍ସାଧୀନ, ସୁସ୍ଥ ଅଛି ଜଗା
  • ||
  • ପରିବାର ପାଇଁ ଏତିକି ସମ୍ପତ୍ତି ଛାଡି ଯାଇଛନ୍ତି କଂଗ୍ରେସର ଚାଣକ୍ୟ ଅହମଦ ପଟେଲ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୬ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧୬୮୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୭୩୦ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୩୧୬୦୦୧ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଦ୍ୱିତୀୟ AIIMS ପ୍ରତିଷ୍ଠା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତାବ, କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସଚିବଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଲେ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ
  • ||
  • ପୁରୀ : ବାହାର ଭକ୍ତଙ୍କୁ ପୁରୀ ମନା, ନାଗାର୍ଜୁନ ବେଶ ପାଇଁ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନର କଟକଣା
  • ||
  • ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଓଡିଶା ବନୀକରଣ ଅତିରିକ୍ତ ପିସିସିଏଫ୍, ଭୁବନେଶ୍ବରର ୫ଟି ଓ ମୁମ୍ବାଇ ଏବଂ ପୁନେର ୭ଟି ସ୍ଥାନରେ ଚଢାଉ
  • ||
  • କଂଗ୍ରେସର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ଅହମଦ ପଟେଲଙ୍କ ପରଲୋକ : କରୋନାରେ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇ ଚାଲିଥିଲା ଚିକିତ୍ସା
  • ||

ଲକଡାଉନ୍‌ରେ ୟୁଜର୍ସଙ୍କୁ ହ୍ୱାଟ୍ସଆପ୍‌ର ଉପହାର: ବର୍ତ୍ତମାନ ମନ ଖୋଲି ଗପି ପାରିବେ ଗୃପରେ

8/04/2020 at 8:23 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୮/୦୪ : କରୋନା ଯୋଗୁଁ ଦେଶକୁ ୨୧ ଦିନ ପାଇଁ ଲକଡାଉନ୍ କରାଯାଇଛି | ଲୋକଙ୍କୁ ଘରେ ରହିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦିଆଯାଇଛି | ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଲୋକେ ଘରେ ରହି ବୋର ହୋଇଗଲେଣି | କାମ କରୁଥିବା, ବାହାରକୁ ଯାଉଥିବା ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ୨୧ ଦିନ ଘରେ ବନ୍ଦୀ ହୋଇ ରହିବା ବଡ କଷ୍ଟକର | କିନ୍ତୁ ସୁରକ୍ଷା ଦୃଷ୍ଟିରୁ ତାହା କରିବାକୁ ପଡିବ ଏବଂ ଲୋକେ ଘରେ ରହିଛନ୍ତି ମଧ୍ୟ | ତେବେ ୟା ଭିତରେ ଲୋକଙ୍କ ମନରେ ସବୁଠାରୁ ବଡ ପ୍ରଶ୍ନ ଘରେ କଣ କରିବୁ ? ଆଜିକାଲି ଅଧିକାଂଶ ଲୋକେ ମୋବାଇଲ ଫୋନରେ ସମୟ ଅତିବାହିତ କରିଥାନ୍ତି | ତେବେ ଦିନ ସାରା ମୋବାଇଲରେ ଟାଇମ ପାସ କରି କରି ମଧ୍ୟ ଲୋକେ ବୋର ହୋଇଯାଉଛନ୍ତି | ଏହି ପରିସ୍ଥିତିରେ ହ୍ୱାଟ୍ସଆପ୍ ଏକ ନୂଆ ଫିଚର ଆଣିଛି |

ବର୍ତ୍ତମାନ ଆପଣ ଘରେ ବସି ଜଣକ ସହ ନୁହଁ ବରଂ ଏକାଥରେ ଅନେକ ଜଣଙ୍କ ସହ ଗପ କରିପାରିବେ | କେବଳ ଗପସପ ନୁହଁ ବରଂ ଭିଡିଓ କଲ ଜରିଆରେ ନିଜ ଅଫିସ କାମ ମଧ୍ୟ କରିପାରିବେ |
ଲକଡାଉନ ସମୟରେ ହ୍ୱାଟ୍ସଆପ ଲୋକଙ୍କୁ ଏହି ନୂଆ ଆପ ଲଞ୍ଚ କରି ଏକ ବଡ ଉପହାର ଦେଇଛି | କମ୍ପାନୀ ଘୋଷଣା କରିଛି ଯେ, ବର୍ତ୍ତମାନ ଯେକୌଣସି ଉପଭୋକ୍ତା ଯେକୌଣସି ହ୍ୱାଟ୍ସଆପ ଗୃପରେ ଭିଡିଓ ଚାଟ କରିପାରିବେ | ତେବେ ଥରକେ କେବଳ ୪ ଜଣ ହିଁ ସ୍କ୍ରିନରେ ଦେଖାଦେବେ | ଏନେଇ କମ୍ପାନୀ ଟ୍ୱିଟ କରିଛି |

କମ୍ପାନୀ ଅନୁଯାୟୀ, ଆପଣ ନିଜର ଯେକୌଣସି ହ୍ୱାଟ୍ସଆପ ଗୃପକୁ ଯାଇ ସେଠାରେ ଭିଡିଓ ଆଇକନକୁ ଟଚ କରିବେ | ଏହାପରେ ଗୃପର ସମସ୍ତ ସଦସ୍ୟଙ୍କ ପାଖକୁ ନୋଟିଫିକେସନ ଯିବ | ତାପରେ ଆପଣ ନିଜ ହିସାବରେ ୩ଜଣ ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ଚୟନ କରିପାରିବେ ଯାହାଙ୍କ ସହିତ ଆପଣ ଗପସପ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି | ତେବେ ଗୃପର ସମସ୍ତ ସଦସ୍ୟ ଆପଣଙ୍କ କଥା ଶୁଣିପାରିବେ | ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ହ୍ୱାଟ୍ସଆପ ସୂଚନା ଦେଇଥିଲା ଯେ, କରୋନା ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ଗୁଜବ ଏକାଧିକ ଲୋକଙ୍କୁ ପଠା ଯାଇପାରିବ ନାହିଁ | ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଯେକୌଣସି ମେସେଜକୁ ୫ ଜଣ କିମ୍ବା ୟୁଜର୍ସଙ୍କୁ ପଠାଇ ପାରୁଥିଲେ | କିନ୍ତୁ କରୋନା ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ଗୁଜବରୁ ଲୋକଙ୍କ ଚିନ୍ତା ବଢ଼ୁଥିଲା | ଏଥିରୁ ବଞ୍ଚିବା ପାଇଁ କମ୍ପାନୀ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି |

   Related Posts