Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଟେଷ୍ଟ ପରେ ଓ୍ବାନ୍‌ ଡେ’ ସିରିଜ୍‌ କବ୍‌ଜା କଲା ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା, ଦ୍ବିତୀୟ ଦିନିକିଆରେ ଟିମ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ ୭ ଓ୍ବିକେଟରେ ଧରାଶୟୀ, ଭାରତ ୨୮୭/୬(୫୦ ଓଭର), ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ୨୮୮/୩ (୪୮.୧ଓଭର)
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଶୁକ୍ରବାର ସୁସ୍ଥହେଲେ ୧୦,୩୯୦ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୨୬୧୦ଜଣ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ହରଭଜନ ସିଂହ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ନିଜକୁ କଲେ ଆଇସୋଲେଟ୍‌
  • ||
  • ଚୋରା ବାଲି କାରବାରରୁ ହତ୍ୟା, ଶ୍ରମିକଙ୍କ ଉପରେ ଚଢାଇଦେଲେ ଟ୍ରାକ୍ଟର !
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୦ ହଜାର ତଳକୁ ଖସିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୯୮୩୩ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୮୭୨୯୫ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଶିବାଡ ଘାଟିରେ ଓଲଟିଲା ଇସପାତ୍, ୮ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଶୁକ୍ରବାରଠୁ ଲିଭିବ ଅମର ଯବାନ ଜ୍ୟୋତି : ୫୦ ବର୍ଷ ତଳେ ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିଥିଲେ ଇନ୍ଦିରା ଗାନ୍ଧୀ
  • ||
  • ଟି୨୦ ବିଶ୍ୱକପ୍ : ଖେଳସୂଚୀ ଜାରି କଲା ଆଇସିସି, ଏହି ତାରିଖରେ ଭାରତ-ପାକିସ୍ତାନ ମହା ମୁକାବିଲା
  • ||
  • ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନିକିଆରେ କମ୍ ବ୍ୟାକ୍ କରିବ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ! ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷରେ ସିରିଜ୍ ବରାବର ଲକ୍ଷ୍ୟ
  • ||

ଧୋନୀ କେବେ ନେବେ ଅବସର ? କଣ କହିଲେ ମାହିଙ୍କୁ ଦଳରେ ସୁଯୋଗ ଦେଇଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି

11/04/2020 at 10:46 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୧୧|୦୪:  ଦୀର୍ଘଦିନ ଧରି ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ ଦଳର ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ ମହେନ୍ଦ୍ର  ସିଂ ଧୋନୀ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ମ୍ୟାଚ ଖେଳୁନାହାଁନ୍ତି । ତାଙ୍କ ଅବସରକୁ ନେଇ ମଧ୍ୟ ଚର୍ଚ୍ଚା ଜୋର ଧରିଛି । ସେ ଆଇପିଏଲ ଖେଳିବେ ବୋଲି ଫ୍ୟାନମାନେ ଆଶା କରୁଥିଲ । ଏହାପରେ ଦଳକୁ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିବା ରାସ୍ତା ସଫା ହୋଇଥାନ୍ତା । କିନ୍ତୁ କରୋନା ଭାଇରସ ପାଇଁ ଆଇପିଏଲ ସ୍ଥଗିତ ରହିଛି । ଏହା ମଧ୍ୟରେ କିରଣ ମୋରେ ଧୋନୀଙ୍କୁ ସେ ଦଳକୁ ଆଣିଥିଲେ ଓ ଏକ ସୁଯୋଗ ଦିଆଯାଉ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ।

କିରଣ ମୋରେ ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଯେତେବେଳେ ଧୋନୀ ଦଳରେ କ୍ୟାରିଅର ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ, ସେହି ସମୟରେ ସେ ଭଲଭାବେ କିପିଂ କରିପାରୁ ନଥିଲେ । ଏହାପରେ ଏଥିରେ ସୁଦ୍ଧାର ଆସିଥିଲା । ସେ କ୍ରିକେଟ ଇତିହାସରେ ଜଣେ ଭଲ ଓ୍ୱିକେଟ କିପର୍ । ମାର୍କ ବାଉଚର ଓ କୁମାର ସାଙ୍ଗକରାଙ୍କ ପରେ ଧୋନୀ ୮୨୯ଟି ଶିକାର କରି ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛନ୍ତି । ପୂର୍ବରୁ ତାଙ୍କ କିପିଂ ଶୈଳୀକୁ ନେଇ ଅନେକ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଉଥିଲେ । ଧୋନୀ ଧିରେଧିରେ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଜବାବ ଦେଇଥିଲେ । ବୋଲର କଣ ଭାବୁଛନ୍ତି ତାହା ଧୋନୀ ବୁଝିପାରୁ ଥିଲେ । ଏପରିକି ବ୍ୟଟସମ୍ୟାନ ମଧ୍ୟ କେଉଁ ଦିଗକୁ ସଟ୍ ମାରିବା ପାଇଁ ଚାହୁଁଛି ଧୋନୀ ଅନୁମାନ ଲଗାଇ ପାରୁଥିଲେ ।

ମୋରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଧୋନୀ ସୁଯୋଗ ସୃଷ୍ଟି କରିବାରେ ମାହିର । ଯେତେବେଳେ ମ୍ୟାଚରେ କିଛି ହୁଏ ନାହିଁ ସେ କିପିଂ ଓ ରନଆଉଟର ସୁଯୋଗ ବାହାର କରନ୍ତି । କେବେ ମାହି ଅବସର ନେବେ ସେ କଥା ସେ ଭଲ ଭାବେ ଜାଣନ୍ତି । ସମୟ ଆସିଲେ ସେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବେ ।

   Related Posts