Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଜାଗର ପ୍ରସ୍ତୁତି : ବାବା ଆଖଣ୍ଡଳମଣିଙ୍କ ପୀଠରେ ଲାଗିଲା କଟକଣା, ମାର୍ଚ୍ଚ ୧୦ରୁ ୨ଦିନ ଯାଏଁ ୧୪୪ ଧାରା
  • ||
  • JEE ମେନ୍ ରେଜଲ୍ଟ ପ୍ରକାଶିତ
  • ||
  • ଦେଶର ୪ଟି ସ୍ଥାନରେ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ହେବ ଜାତୀୟ ଭୂତାଣୁ ବିଜ୍ଞାନ ସଂସ୍ଥାନ, ଭୁବନେଶ୍ଵରରେ ପ୍ରତିଷ୍ଠା କରିବାକୁ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଲେ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର
  • ||
  • ବଦଳିଲେ ପୋଲିସ କମିଶନର, ସୁଧାଂଶୁଙ୍କ ଜାଗା ନେଲେ ସୌମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରିୟଦର୍ଶୀ
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ଜମିଜମା ବିବାଦରୁ ବିଧବା ମହିଳାଙ୍କୁ ବୀଭତ୍ସ ହତ୍ୟା
  • ||
  • କଟକ : SCBରେ ମହିଳା ରୋଗୀଙ୍କ ଉପରେ ଖସିପଡିଲା ଫ୍ୟାନ୍, ଆଇସିୟୁରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ମହିଳା ଦିବସରେ ବିଜେଡିର ମହିଳା ସମାବେଶ, ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କହିଲେ ମା’ମାନେ ଆଜନ୍ମ ନେତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଗଠନ ହେଲା ୯ଜଣିଆ ଟାସ୍କ ଫୋର୍ସ, ଆୟତ୍ତ କରିବେ ନିଆଁ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗିର : ରକ୍ତ ପାଇଁ ଗଲା ଜୀବନ ! ରୋଗୀ ମୃତ୍ୟୁକୁ ନେଇ ମେଡିକାଲରେ ଉତ୍ତେଜନା
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଜଙ୍ଗଲକୁ ଗଲେ ଠିକଣା ରଖିବ ବନ ବିଭାଗ, ନିଆଁ ଲଗାଇଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ ସୂଚନା ଦେଲେ ମିଳିବ ୫ହଜାର
  • ||

ବେଙ୍ଗଲରେ ଟିଏମସି କର୍ମୀଙ୍କୁ ନିର୍ମମ ହତ୍ୟା : ୪ ବିଜେପି କାର୍ଯ୍ୟକର୍ତ୍ତା ଗିରଫ, ଦଳୀୟ କର୍ମୀଙ୍କ ସହ ଫେରୁଥିବା ବେଳେ ହୋଇଥିଲା ଆକ୍ରମଣ

19/01/2021 at 8:49 AM

କୋଲକାତା ୧୯/୦୧ : ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ରାଜନୈତିକ ହିଂସା ବୃଦ୍ଧିପାଇବାରେ ଲାଗିଛି । ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ରାଜ୍ୟରେ ଆଇନଶୃଙ୍ଖଳା ପରିସ୍ଥିତି ବିଗିଡିବାରେ ଲାଗିଛି । ଏହାରି ମଧ୍ୟରେ ଉତ୍ତର ବେଙ୍ଗଲର ଜଲପାଇଗୁଡୀ ଜିଲ୍ଲାର ମୟନାଗୁଡୀରେ ତୃଣମୂଳ କଂଗ୍ରେସର ଜଷର କାର୍ଯ୍ୟକର୍ତ୍ତାଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରାଯାଇଛି । ଏହି ମାମଲାରେ ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟିର ୪ ଜଣ କାର୍ଯ୍ୟକର୍ତ୍ତାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି ।

ଟିଏମସି କାର୍ଯ୍ୟକର୍ତ୍ତାଙ୍କ ହତ୍ୟା ଏବଂ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡରେ ସଂପୃକ୍ତ ବିଜେପି କାର୍ଯ୍ୟକର୍ତ୍ତା ଖବର ସାମ୍ନାକୁ ଆସିବା ପରେ ରାଜନୀତି ସରଗରମ ହୋଇଯାଇଛି । ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ଜଲପାଇଗୁଡୀ ଜିଲ୍ଲାର ମୟନାଗୁଡୀରେ ଟିଏମସି କାର୍ଯ୍ୟକର୍ତ୍ତା ରଣଜୀତ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଧାରୁଆ ଅସ୍ତ୍ରରେ ଆକ୍ରମଣ କରାଯାଇଥିଲା । ମଙ୍ଗଳବାର ସକାଳୁ ରଣଜୀତଙ୍କ ରକ୍ତରଞ୍ଜିତ ମୃତଦେହ ଜବତ କରାଯାଇଛି ।

ଏହି ଆକ୍ରମଣ ଜାନୁୟାରୀ ୧୮ ତାରିଖ ରାତିରେ ଘଟିଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି । ଦଳର କିଛି କାର୍ଯ୍ୟକର୍ତ୍ତାଙ୍କ ସହ ରଣଜୀତ ଫେରୁଥିବା ତାଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ କରାଯାଇଥିଲା । ଏହି ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ଘଟଣାରେ ପିଜେପିର ୪ ଜଣ କାର୍ଯ୍ୟକର୍ତ୍ତାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି । ତେବେ ବିଜେପି ଏହି ଗିରଫଦାରୀକୁ ନେଇ ସରକାରଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ୍ କରିଛି । ବିଜେପି ନେତା ଦୀପେନ୍‌ ପରମାଣିକ କହିଛନ୍ତି, ଏହା ଟିଏମସି ଗୁଣ୍ଡାଙ୍କ କାମ । ବିଜେପିକୁ ବଦନାମ କରିବା ପାଇଁ ଦଳର କାର୍ଯ୍ୟକର୍ତ୍ତାଙ୍କୁ ପୋଲିସ ଜାଣିଶୁଣି ଗିରଫ କରିଥିବା ଦୀପେନ୍‌ ପରମାଣିକ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ।

ଏହି ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ପରେ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ଅସ୍ଥିରତା ଦେଖାଦେଇଛି । ଆଗକୁ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ଥିବାରୁ ପୋଲିସ ପାଇଁ ଏ​‌ବେଠାରୁ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ୍ ସୃଷ୍ଟି ହେଲାଣି । ଅର୍ଥାତ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ମାତ୍ର କିଛି ମାସ ପରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବାକୁ ଯାଉଛି । ଏହାରି ମଧ୍ୟରେ ରାଜ୍ୟରେ ଆଇନଶୃଙ୍ଖଳା ପରିସ୍ଥିତି ବିପର୍ଯ୍ୟସ୍ତ ହୋଇପଡିବା ପୋଲିସ ପାଇଁ ମୁଣ୍ଡ ବିନ୍ଧାର କାରଣ ପାଲଟିଛି ।

   Related Posts