Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କେନ୍ଦ୍ରକୁ ଓଡ଼ିଶା ମାଗିଲା ଅଗଷ୍ଟ ବର୍ଷା-ବନ୍ୟାର ସହାୟତା, ଦାବି କଲା ୧୫୬୯.୫୦ କୋଟି ଟଙ୍କା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୬ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୬୩୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଟ୍ରକକୁ ପଛ ପଟୁ ପିଟିଲା ଟ୍ରଲର, ୨ ମୃତ
  • ||
  • ଡ଼କାୟତି ଯୋଜନା ପଣ୍ଡ, ବାଇପାସ କଡ଼ରୁ ୬ ଡକାୟତ ଗିରଫ
  • ||

ତେଜିଲା ରାଜନୈତିକ ହିଂସା, ବିଜେପି ନେତାଙ୍କୁ ହତ୍ୟା : ଆଉ ଜଣେ ଗୁରୁତର

10/12/2018 at 12:40 PM

ଦୁର୍ଗାପୁର୧୦/୧୨: ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ପୁଣି ଥରେ ରାଜନୈତିକ ହିଂସାର ଖବରସାମନାକୁ ଆସିଛି। ଦୁର୍ଗାପୁରର ଜଣେ ବିଜେପି ନେତାଙ୍କ ହତ୍ୟା ହୋଇଛି। ଏହି ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡର କ୍ଷମତାସୀନତୃଣମୂଳ କଂଗ୍ରେସ କର୍ମୀ କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି । ଦୁର୍ଗାପୁରର କାଂସା ସରସ୍ବତୀଗଞ୍ଜ ଅଞ୍ଚଳରେସନ୍ଦୀପ ଘୋଷ ନାମକ ବିଜେପି ନେତାଙ୍କୁ ଗୁଳି କରି ହତ୍ୟା କରାଯାଇଛି।

ଏହି ଆକ୍ରମଣରେ ଜୟଦୀପ ବାନାର୍ଜୀ ନାମକ ଅନ୍ୟ ଜଣେ ବିଜେପି କର୍ମକର୍ତ୍ତାମଧ୍ୟ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଆହତଙ୍କୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏକ ବେସରକାରୀ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି। ସୂଚନାଅନୁସାରେ ସରସ୍ବତୀଗଞ୍ଜର  ବିଜେପି ବୁଥ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରୁବାହାରିବାବେଳେ ସନ୍ଦୀପଙ୍କୁ ଗୁଳି ହୋଇଥିଲା।

 

ଦୁର୍ଗାପୁରର  ବିଜେପିଜିଲ୍ଲା ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଏହି ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡର ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ ଦାବି କରିଛନ୍ତି। ସୂଚନା ମିଳିଛି ଯେ ଆଜି ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରବିଜେପି ସାଂସଦ ଏବଂ କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ବାବୁଲ ସୁପ୍ରିୟୋ ସହିତ ଅନ୍ୟ ବିଜେପି ନେତାମାନେ ମଧ୍ୟହସ୍ପିଟାଲକୁ ଯାଇପାରନ୍ତି।

   ଡିସେମ୍ବର ୬ତାରିଖ ଦିନ ମଧ୍ୟ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର ବିଜେପି ଗୋଷ୍ଠୀଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଦିଲ୍ଲୀପ ଘୋଷଙ୍କ ଗାଡ଼ି ଉପରକୁ କୁଚବିହାର ଜିଲ୍ଲାର ଶୀତଲକୁଚି ଅଞ୍ଚଳରେ ଅଜଣା ଲୋକମାନେଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲେ। ଦିଲ୍ଲୀପ ଘୋଷ ବିଜେପିର ‘ରଥଯାତ୍ରା’ରେ ଯୋଗ ଦେବାକୁ ଯାଇଥିଲେ। ସେ ମଠଭଙ୍ଗାକୁଯାଉଥିବାବେଳେ ତାଙ୍କ ଗାଡ଼ି ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ ହୋଇଥିଲା।

ତୃଣମୂଳ କଂଗ୍ରେସର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ରବୀନ୍ଦ୍ର ନାଥ ଘୋଷ ଏହି ଅଭିଯୋଗକୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଅମୂଳକ  ବୋଲି କହି ଏହି ଆକ୍ରମଣକୁ ବିଜେପିର ପାରସ୍ପରିକ କଳହର ଫଳବୋଲି କହିଛନ୍ତି । ପୋଲିସ୍ ପ୍ରଶାସନ ଏହି ମାମଲାର ତଦନ୍ତ କରୁଅଛି।

   Related Posts