Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭଞ୍ଜନଗର : ମାଇକ୍ରୋ କଣ୍ଟେନମେଣ୍ଟ ଜୋନ୍ ହେଲା ଲାଲସିଙ୍ଗି ପଞ୍ଚାୟତର କିଛି ଅଞ୍ଚଳ, କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ ପରେ ପଦକ୍ଷେପ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବିଧାନସଭା ପରେ ସମସ୍ତଙ୍କର ହେବ RTPCR ଟେଷ୍ଟ : ବାଚସ୍ପତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମହାନଦୀରେ କମିଛି ଜଳ ପ୍ରବାହ, ୫୧୬ ଚେକ୍ ଡ୍ୟାମ୍ କରିଛି ଛତିଶଗଡ : ଜଳସମ୍ପଦ ମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମମିତାକୁ ନ୍ୟାୟ ଦେବାକୁ ବିଜେପିର ଦାବି : ବ୍ୟାରିକେଟ୍ ଭାଙ୍ଗି ବିଧାନସଭା ଘେରାଉ ଉଦ୍ୟମ ବେଳେ ଧସ୍ତାଧସ୍ତି, ପୋଲିସର ଲାଠିଚାର୍ଜ
  • ||
  • ଜୟପୁର : ଜୟପୁର ଏସଡିଜେଏମ୍ କୋର୍ଟରେ NIAର ୨ ଜଣିଆ ଟିମ୍, ମାଓ ନେତା ଦୁବାସୀ ଶଙ୍କରକୁ ପଚରାଉଚରା ପାଇଁ ଲୋଡିଲେ ଅନୁମତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବିଜେଡି ଓ ବିଜେପି ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରସଙ୍ଗ : କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକ ମହମ୍ମଦ ମୋକିମ କହିଲେ- ଗୋଟିଏ ମୁଦ୍ରାର ଦୁଇ ପାର୍ଶ୍ବ
  • ||
  • ଟାଙ୍ଗୀ : କେନ୍ଦୁଆ ଜଙ୍ଗଲରୁ ମିଳିଲା ଅଜଣା ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ, ମୃତ୍ୟୁର କାରଣ ଅସ୍ପଷ୍ଟ
  • ||
  • ବଡବିଲ : ଶନି ମନ୍ଦିରରୁ ଲୁଟ୍, ଦାନ ବାକ୍ସ ଉଠାଇନେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି : ଛେଳି ଚୋରକୁ ଛେଚିଲେ ଗାଁ ଲୋକେ, ପୋଲିସର ଜିମାଦେଲେ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କୁନ୍ନୁର ସେନା ହେଲିକପ୍ଟର ଦୁର୍ଘଟଣା ନେଇ ବିଧାନସଭାରେ ଶୋକ ପ୍ରସ୍ତାବ ଆଗତ : ଗୃହରେ ୧ ମିନିଟ୍ ନୀରବ ପ୍ରାର୍ଥନା
  • ||

ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗଙ୍କ ବଡ ଆକ୍ସନ, ତତ୍କାଳ ପ୍ରଭାବରୁ ହଟିଲେ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ଡିଜିପି

9/03/2021 at 10:57 PM

କୋଲକାତା ୦୯।୦୩: ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗ ଆକ୍ସନ ମୋଡକୁ ଆସିଛନ୍ତି। ମଙ୍ଗଳବାର ଆୟୋଗ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର ପୋଲିସ ମହାନିର୍ଦ୍ଦେଶକଙ୍କ ବଦଳି କରିଛନ୍ତି। ଡିଜିପି ବୀରେନ୍ଦ୍ରଙ୍କ ଜାଗାରେ ପି ନିରଜନୟନଙ୍କୁ ଦାୟିତ୍ଵ ଦିଆଯାଇଛି। ନିର୍ବାଚନ  ଆୟୋଗ ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି ଯେ, ବୀରେନ୍ଦ୍ରଙ୍କୁ ନିର୍ବାଚନୀ ସମ୍ଵନ୍ଧି କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟରେ ନିୟୋଜିତ କରାଯିବ ନାହିଁ।

ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗ ରାଜ୍ୟ ମୁଖ୍ୟ ସଚିବଙ୍କୁ ପଠାଇଥିବା ଚିଠିରେ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ, ବୀରେନ୍ଦ୍ରଙ୍କୁ ତତ୍କାଳ ପ୍ରଭାବରୁ ପୋଲିସ ମହାନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ପଦରୁ ହଟାଯାଉ। ବୀରେନ୍ଦ୍ରଙ୍କୁ ନିର୍ବାଚନ ସମ୍ବନ୍ଧିତ କୌଣସି ବି କାର୍ଯ୍ୟର ଦାୟିତ୍ଵ ନଦେବାକୁ କଡା ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି। ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରସ୍ତୁତି ପାଇଁ ଖାସ୍ ପର୍ଯ୍ୟବେକ୍ଷକ ନିଯୁକ୍ତ କରାଯାଇଛି। କୋଲକାତାରେ ପର୍ଯ୍ୟବେକ୍ଷକ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ଏହି ବଡ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ରାଜ୍ୟରେ ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୭ରୁ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ଆରମ୍ଭ  ହେଉଛି। ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ସୁରକ୍ଷିତ ଓ ନିରପେକ୍ଷ ମତଦାନକୁ ନେଇ ଆରମ୍ଭରୁ ବହୁତ ସତର୍କ ହୋଇ ଯାଇଛନ୍ତି। ଆୟୋଗ ରାଜ୍ୟରେ ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରସ୍ତୁତ ପାଇଁ ପର୍ଯ୍ୟବେକ୍ଷକ ମଧ୍ୟ ପଠାଇଛି। ଶୁକ୍ରବାର ସ୍ଵତନ୍ତ୍ର ପର୍ଯ୍ୟବେକ୍ଷକ ଭାବେ ଅଜୟ ନାୟକ ଓ ପୋଲିସ ପର୍ଯ୍ୟବେକ୍ଷକ ଭାବେ ବିବେକ ଦୁବେଙ୍କୁ କୋଲକାତା ପଠାଯାଇଥିଲା।

ଦୁଇ ପର୍ଯ୍ୟବେକ୍ଷକ ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରସ୍ତୁତିର ସମୀକ୍ଷା କରିଛନ୍ତି। ଏହା ପରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଡିଜିପିଙ୍କ ବଦଳି ପାଇଁ ଆୟୋଗଙ୍କ ତରଫରୁ ଆଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି। ରାଜ୍ୟରେ ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରସ୍ତୁତିର ସମୀକ୍ଷା ପରେ ଡିଜିପିଙ୍କ ବଦଳି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଥିବା ଆୟୋଗ କହିଛନ୍ତି। ଏ ସଂପର୍କରେ ଆୟୋଗ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କୁ ଆଦେଶ ପତ୍ର ମଧ୍ୟ ପଠାଇଛନ୍ତି।

   Related Posts