Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପୁଣି ନକଲି ଘିଅ କାରଖାନାରେ ରେଡ୍‌, ମାଲିକ ଫେରାର
  • ||
  • ବିଧାନସଭା ଆଗରେ ମାଆ ଓ ପୁଅଙ୍କ ଆତ୍ମାହୁତି ଉଦ୍ୟମ ଘଟଣା: ସ୍ପଷ୍ଟୀକରଣ ରଖିଲା ଜଗତସିଂହପୁର ପୋଲିସ
  • ||
  • ଲିଭର ପ୍ରତ୍ୟାରୋପଣ ପାଇଁ ସମ୍‌ ହସ୍ପିଟାଲ ଓ ଏସିଆନ ଇନ୍‌ଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ୍‌ ଅଫ ଗ୍ୟାଷ୍ଟ୍ରୋଏନଟେରୋଲୋଜି (ଏଆଇଜି ) ମଧ୍ୟରେ ବୁଝାମଣା ସ୍ଵାକ୍ଷରିତ
  • ||
  • ଆନ୍ଦୋଳନରତ କୃଷକଙ୍କୁ ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରୀ ଶାହାଙ୍କ ସନ୍ଦେଶ, ସରକାର ଆପଣଙ୍କ ଦାବି ଓ ସମସ୍ୟା ଉପରେ ଆଲୋଚନା କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ
  • ||
  • ଡିସେମ୍ବର ମାସ ପାଇଁ ଗାଇଡ୍‌ ଲାଇନ୍ ଜାରି କଲେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର
  • ||
  • ଭାଇ ହେଲା ଭଗାରୀ: ଜମିବାଡି ଲୋଭରେ ନିଜ ରକ୍ତ ସଂପର୍କର ଭାଇ-ପୁତୁରାକୁ ଦେଲା ହାଣି
  • ||
  • ଅଭୟକାନ୍ତଙ୍କ ଲିଙ୍କ୍‌ର ଖୋଳତାଡ଼: ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଯିବ ନୋଟିସ୍, କିଏ ବଫାଦାର- କିଏ ଗଡ଼ ଫାଦର?
  • ||
  • ପରୀ ହତ୍ୟା ମାମଲା: ଅରୁଣ ବୋଥ୍ରାଙ୍କ ନେତୃତ୍ବରେ ୫ ଜଣିଆ ଏସ୍‌ଆଇଟି ଟିମ୍‌ ଗଠିତ, ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କୁ ଅବଗତ କଲେ ସରକାର
  • ||
  • ସୋର : ବେଙ୍ଗାଲୁରୁରୁ ଲୁଟ୍ ହୋଇଥିବା ୪ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ମିଳିଲା ଚାଉଳ ଡବାରୁ
  • ||
  • ତେଲକୋଇ : ମଞ୍ଚାରେ ଶୋଇଥିବା ବେଳେ ଲାଗିଗଲା ନିଆଁ, ପୋଡି ହୋଇ ମହିଳା ଗୁରୁତର
  • ||

ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ନବରାତ୍ରି ପ୍ରସ୍ତୁତି ଚୂଡ଼ାନ୍ତ, ଭିଡିଓ କନଫରେନସିଂରେ ଦୁର୍ଗାପୂଜା ମଣ୍ଡପ ଉଦଘାଟନ କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ

14/10/2020 at 5:40 PM

କୋଲକାତା ୧୪।୧୦: କରୋନା ଭାଇରସ ମହାମାରୀ ସତ୍ୱେ ସାରା ଦେଶରେ ଦୁର୍ଗାପୂଜା ଓ ନବରାତ୍ରିକୁ ନେଇ ଉତ୍ସାହ ଖେଳିଯାଇଛି। ୧୭ ଅକ୍ଟୋବର ଶନିବାର ଆରମ୍ଭ ହେବ ନବରାତ୍ରି। ଏଥିଲାଗି ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର ପ୍ରସ୍ତୁତି ଚୂଡାନ୍ତ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମମତା ବାନାର୍ଜୀ ବୁଧବାର ଦୁର୍ଗାପୂଜା ପେଣ୍ଡାଲ ଆନୁଷ୍ଠାନିକ ଉଦଘାଟନ କରିଛନ୍ତି।

ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭିଡିଓ କନଫରେନସିଂ ମାଧ୍ୟମରେ ପୂଜା ପେଣ୍ଡାଲମାନଙ୍କର ଉଦଘାଟନ କରିଛନ୍ତି। କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଅନଲକ୍‌ ୫ରେ ଧାର୍ମିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ  ସର୍ବାଧିକ ୧୦୦ ଲୋକଙ୍କୁ ନେଇ ଆୟୋଜନ କରିବା ଲାଗି ଅନୁମତି ଦେଇଛନ୍ତି। ହେଲେ ପ୍ରଥମେ ମମତା ବାନାର୍ଜୀ ଏଥିରେ ସହମତ ହେଉ ନଥିଲେ ହେଁ ଦୁର୍ଗାପୂଜାକୁ ନଜରରେ ରଖି ଏଥିଲାଗି ରାଜ୍ୟରେ ଅନୁମତି ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି।

ସୂଚନା ଯୋଗ୍ୟଯେ  ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ଭାଇରସ ମହାମାରୀ ପ୍ରକୋପକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ମମତା ବନାର୍ଜୀ ସରକାର ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ  ସମସ୍ତ ପ୍ରକାର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ବାତିଲ କରିଥିଲେ। ଏଥିରେ ଧାର୍ମିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ମଧ୍ୟ ବନ୍ଦ ଥିଲା। ତେବେ ପରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନିଜର ନିଷ୍ପତ୍ତି ପ୍ରତ୍ୟାହାର କରିଛନ୍ତି। ମମତା ଏକ ବୟାନରେ ଯଦି ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ଭାଇରସ ଗାଇଡଲାଇନ ପାଳନ କରାଯାଏ ତେବେ ସର୍ବାଧିକ ୧୦୦ ଜଣ ଲୋକଙ୍କୁ ନେଇ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଆୟୋଜନ ନିମନ୍ତେ ଅନୁମତି ଦିଆଯାଇପାରେ ବୋଲି କହିଥିଲେ। ତେବେ ପୂଜା ପେଣ୍ଡାଲରେ ଯେପରି ଜନଗହଳି ନ ହୁଏ ସେଥିପ୍ରତି କଡାକ଼ଡି ଧ୍ୟାନ ରଖିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି।   

   Related Posts