Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଯୁବ ମୋର୍ଚ୍ଚା ନେତାଙ୍କୁ ମାଡ଼ ଘଟଣାରେ ପ୍ରତିବାଦ, ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ କୁଶ ପୁତ୍ତଳିକା ଦାହ କଲା ବିଜେପି
  • ||
  • କାର୍ତ୍ତିକ ମାସର ପ୍ରଥମ ସୋମବାରରେ ଧବଳେଶ୍ଵର ପୀଠରେ ୧୪୪ ଧାରା ଜାରି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମନୀଷ ଅନୁରାଗ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲା : ବଦଳିଲେ ତମାଣ୍ଡୋ ଥାନା IIC, ଚନ୍ଦକା ଥାନାର ସବ୍ ଇନ୍ସପେକ୍ଟର ତୁଲାଇବେ ଦାୟିତ୍ବ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମନୀଷ ଅନୁରାଗ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲା, କନେଷ୍ଟବଳ ପ୍ରସନ୍ନ ବେହେରା ନିଲମ୍ବିତ
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର : ଦେବୀ ନଦୀରେ ବୁଡି ୫ମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ଅନ୍ୟ ୩ଜଣ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ବ୍ରହ୍ମପୁରରେ ସ୍ବର୍ଣ୍ଣିମ ବିଜୟ ବର୍ଷ ପାଳିତ, ପୋଲିସ ରିଜର୍ଭ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମଶାଲ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ତେଲ ଟ୍ୟାଙ୍କରରେ ଗଞ୍ଜେଇ ଚାଲାଣ, ଅଢେଇ କ୍ବିଣ୍ଟାଲ ଗଞ୍ଜେଇ ସହ ୨ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କଲା ଏନ୍‌ସିବି
  • ||
  • ବାଲିପାଟଣା : ବୃଦ୍ଧଙ୍କୁ ଚାପିଦେଲା ହାଇଓ୍ବା, ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ : ଗଛରୁ ଉଦ୍ଧାର ହେଲା ଯୁବକଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ, ଆତ୍ମହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ବାରିପଦା : ମୟୁରଭଞ୍ଜରେ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ସ୍ମାର୍ଟ କାର୍ଡ ବାଣ୍ଟିଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ, ବିଭିନ୍ନ ଉନ୍ନୟନମୂଳକ ପ୍ରକଳ୍ପର ଉଦଘାଟନ ଓ ଶିଳାନ୍ୟାସ
  • ||

ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ଅକ୍ଟୋବର ୧ରୁ ଖୋଲିବ ସିନେମା ହଲ, ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମମତା ବାନାର୍ଜୀ ଦେଲେ ଅନୁମତି

27/09/2020 at 10:42 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୭/୦୯: ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ଅକ୍ଟୋବର ୧ ତାରିଖରୁ ଖୋଲିବ ସିନେମା ହଲ୍‌। ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମମତା ବାନାର୍ଜୀ ଗତକାଲି (ଶନିବାର) ଏ ନେଇ ଅନୁମତି ଦେଇଛନ୍ତି। ସେ ଟ୍ବିଟ୍ କରି କହିଛନ୍ତି ରାଜ୍ୟରେ ଜୀବନଧାରଣକୁ ସାଧାରଣ କରିବା ପାଇଁ ଅନ୍ୟ ଏକ ପଦକ୍ଷେପ ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ଯାଇ ଯାତ୍ରା, ନାଟକ, ଓପନ ଥିଏଟର, ସିନେମା ହଲ, ସଂଗୀତ, ଡାନ୍ସ ଆଦି ଶୋ’କୁ ଅକ୍ଟେବାର ୧ ତାରିଖରୁ ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ଅନୁମତି ଦିଆଗଲା। ତେବେ ପ୍ରାୟ ସାଢ଼େ ସାତ ମାସ ପରେ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ଖୋଲିବ ସିନେମା ହଲ ।

ଅବଶ୍ୟ ଏ ସବୁ ପାଇଁ ଲୋକଙ୍କୁ ମମତାଙ୍କ କିଛି ସର୍ତ ବା ନିୟମ ବି ପାଳନ କରିବାକୁ ହେବ। ୫୦ ପ୍ରତିଶତ ଲୋକଙ୍କୁ ନେଇ ଏ ସବୁ କିଛି ପରିଚାଳିତ ହେବ। ଏହା ସହ ମାସ୍କ, ସାମାଜିକ ଦୂରତ୍ବ ତଥା କରୋନାକୁ ନେଇ ଥିବା ଅନ୍ୟ ଗାଇଡଲାଇନ୍ସ ପାଳନ କରିବାକୁ ହେବ।

କରୋନା ଭାଇରସ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିବା ପରେ ମାର୍ଚ ମାସରୁ ଦେଶବ୍ୟାପି ଲକଡାଉନ କରାଯାଇଥିଲା। ସବୁ ସ୍କୁଲ, କଲେଜ, ସିନେମା ହଲ, ବସ. ଟ୍ରେନ ସହ ତମାମ ବଜାର ମଧ୍ୟ ବନ୍ଦ ହୋଇଥିଲା। ଜୁନ ମାସରୁ ସରକାରଙ୍କ ଅନଲକ୍ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଆରମ୍ଭ ହେବାରୁ ଧୀରେ ଧୀରେ  ଦୋକାନ ବଜାର ଖୋଲିବା ସହ ଅନ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ ହେଲା। ଏ ଭିତରେ ଅନେକ ଜିନିଷ ଖୋଲିବାକୁ ଅନମତି ମିଳିଥିବା ବେଳେ ସିନେମା ହଲ ଓ ସ୍କୁଲ ବନ୍ଦ ଥିଲା। ଏହା ସହ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୨୧ରେ ସ୍କୁଲ ଖୋଲି ଦିଆଯାଇଛି ଏ​‌ବେ ସେଠାରେ ସିନେମା ହଲ୍ ଖୋଲିବାକୁ ଅନୁମତିକୁ ଦେଖି ଅନୁମାନ କରାଯାଉଛି ଯେ ହୁଏତ ଅକ୍ଟୋବରରୁ ଅନ୍ୟ ରାଜ୍ୟରେ ମଧ୍ୟ ସିନେମା ହଲ ଖୋଲିବାକୁ ଅନୁମତି ମିଳିପାରେ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଏବେ ସବୁଠାରୁ ଭାରତରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ମାମଲା ରହିଛି ଅଧିକ। ଦେଶରେ ଗତକାଲି ସୁଦ୍ଧା ୫୯ ଲକ୍ଷ ୧୫ ହଜାର ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି। ତେବେ ଏବେ ସୁଦ୍ଧା ଦେଶରେ ସମୁଦାୟ ଭାଇରସ ଯୋଗୁ ୯୩,୪୬୫ ଜଣ ପ୍ରାଣ ହରାଇସାରିଲେଣି। ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ରାଜ୍ୟରେ କେବଳ ଦୁଇ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ମାମଲା କରୋନାର ରହିଛି।

   Related Posts