Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୩ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୪୪୩ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ବୋହୂକୁ ପଥରରେ ଛେଚି ଦେଲା ଶାଶୂ, ପାରିବାରିକ କଳହରୁ ଜଘନ୍ୟ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ…
  • ||
  • ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ପରେ ଭୂସ୍ଖଳନ: ୧୮ ମୃତ ଓ ଅନେକ ନିଖୋଜ, ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଲୋଡିଲେ ସେନା ସହାୟତା
  • ||
  • ଆଜିଠୁ ଓଜେଇଇ କାଉନସେଲିଂ, ପଞ୍ଜୀକରଣ ଓ ଚଏସ ଲକିଂ କରିପାରିବେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ନଭେମ୍ୱରରେ ବସିବ ବୈଠକ : ପାକିସ୍ତାନକୁ ନିମନ୍ତ୍ରଣ କଲା ଭାରତ
  • ||
  • ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ୩ ଦଳ ପ୍ରସ୍ତୁତ, ସଂରକ୍ଷଣ ତାଲିକା ପ୍ରକାଶ ପରେ ଗଦାଗଦା ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • ମନୀଷ ଅନୁରାଗ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲା : ରବିବାର ୩ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ରିମାଣ୍ଡ ଆବେଦନର ଶୁଣାଣି
  • ||

୯୬ ବର୍ଷିୟା ମହିଳାଙ୍କ ଉପରେ ୧୧ ହଜାର ଲୋକଙ୍କ ହତ୍ୟା ଆରୋପ : ଜାରି କଲେ ଗିରଫ ପରୱାନା….

3/10/2021 at 12:29 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୩/୧୦ ୯୬: ବର୍ଷ ବୟସ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବଞ୍ଚିବା ବହୁତ ବଡ କଥାର ବିଷୟ, କିନ୍ତୁ ଯଦି ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ସେହି ବୟସରେ ଚଲା-ବୁଲା କରିବାରେ ସକ୍ଷମ ହୁଏ, ତାହା ସବୁ ଠାରୁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ କଥା । କିନ୍ତୁ ଉତ୍ତର ଜର୍ମାନୀରେ ଜଣେ ୯୬ ବର୍ଷ ବୟସ୍କା ମହିଳା ଏପରି କାର୍ଯ୍ୟ କରିଛନ୍ତି ଯାହାକୁ ବିଶ୍ୱାସ କରିବା କଷ୍ଟକର ।

ଜର୍ମାନର ଏକ ଜିଲ୍ଲା କୋର୍ଟ ଜଣେ ୯୬ ବର୍ଷୀୟା ମହିଳାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଗିରଫ ପରୱାନା ଜାରି କରିଛନ୍ତି, ଯାହା ପରଠାରୁ ଏହି ମାମଲା ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ରହିଛି। ଏ ସମ୍ପର୍କରେ କୋର୍ଟରେ ମହିଳାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଏକ ମାମଲା ମଧ୍ୟ ଚାଲିଛି, କିନ୍ତୁ ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ସେ ଅନ୍ୟ ଏକ ମାମଲା କରିଥିଲେ। ବାସ୍ତବରେ, ନାଜି ଯୁଦ୍ଧ ସମୟରେ ହୋଇଥିବା ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡରେ ଏହି ମହିଳାଙ୍କ ଭୂମିକା ସନ୍ଦେହଜନକ ରହିଥିଲା ଏବଂ ଏବେ ମକଦ୍ଦମା ଆରମ୍ଭ ହେବା ପୂର୍ବରୁ ସେ ଫେରାର ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି।

ଅଭିଯୋଗ ଥିଲା କି, ଦ୍ୱିତୀୟ ବିଶ୍ୱଯୁଦ୍ଧ ସମୟରେ ନାଜି ଶିବିରରେ ହୋଇଥିବା ସାମୂହିକ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡରେ ସହାୟତା କରିବା ଏବଂ ଉସୁକାଇବାରେ ମହିଳା ସାମିଲ ଥିଲେ। ଏହି ଅଭିଯୋଗ ଉପରେ ଶୁଣାଣି ମଧ୍ୟ ହୋଇଥିଲା, କିନ୍ତୁ ମକଦ୍ଦମା ପୂର୍ବରୁ ମହିଳା ଜଣକ ପଳାଇ ଯାଇଥିଲେ। ମହିଳାଙ୍କ ନାମ ଇରମଗାର୍ଡ ଫୁରଚନର। ଯେବେ ସେ ୧୮ ବର୍ଷର ହୋଇଥିଲେ, ୧୧,୪୧୨ଜଣ ଲୋକଙ୍କ ହତ୍ୟାରେ ତାଙ୍କର ହାତ ଥିବା ନେଇ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲା। ଏହି କମ୍‌ ବର୍ଷ ବୟସରେ ସେ ଷ୍ଟୁଥୋଫ୍ ଏକାଗ୍ରତା ଶିବିରରେ ୧୯୪୩ରୁ ୧୯୪୫ ମସିହା ମଧ୍ୟରେ ଜଣେ ଟାଇପିଷ୍ଟ ରୂପେ କାମ କରୁଥିଲେ।

ଅନ୍ୟପଟେ, ଇତଜେହୋ ଜିଲ୍ଲା କୋର୍ଟର ପ୍ରବକ୍ତା ଫ୍ରେଡରିକ ମିଲହୋଫର ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ମହିଳା ଫେରାର ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି ଏବଂ ସେ ସକାଳୁ ସକାଳୁ ମେଟ୍ରୋ ଷ୍ଟେଶନ ଆଡକୁ ଟ୍ୟାକ୍ସି ନେଇ ନିଜ ଘରୁ ବାହାରି ଯାଇଥିଲେ। ଏନେଇ ମହିଳାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଗିରଫ ପରୱାନା ଜାରି କରାଯାଇଛି। ଯେ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମହିଳା ଏଠାରେ ଉପସ୍ଥିତ ହୋଇ ନାହାନ୍ତି, ସେ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଆସିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ମାମଲାର ଶୁଣାଣି ହୋଇପାରିବ ନାହିଁ।

   Related Posts