Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରଚାର ବେଳେ ଉତ୍ତେଜନା : କୋଭିଡ୍ କଟକଣା ଭାଙ୍ଗି କରୁଥିଲେ ସଭା, ୨ ଗୋଷ୍ଠୀ ମୁହାଁମୁହିଁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୭ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୩୨କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଖସିଲା ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୫୮୯୧ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୨୧୭୮୪୨ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ମଙ୍ଗଳବାରଠୁ ଓଡିଶା ଓପନ୍ ବ୍ୟାଡମିଣ୍ଟନ୍, ଭାଗନେବେ ୧୭ ଦେଶର ୩୫୦ ପ୍ରତିଯୋଗୀ
  • ||
  • ସମାଧାନ ପାଇଁ ଯାଇଥିଲେ ମହିଳା ଏସଆଇ, ୨ ଘଣ୍ଟା ଅଟକ ରଖିଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ
  • ||
  • ଇନ୍ଦୋରରେ ଓମିକ୍ରନ୍ ଭାରିଆଣ୍ଟର ନୂଆ ଷ୍ଟ୍ରେନ୍, ୬ ଶିଶୁଙ୍କ ସମେତ ୧୨ ରୋଗୀ ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • କରଞ୍ଜିଆ ରେଞ୍ଜରେ ଗୋଠଛଡା ଦନ୍ତା ଆତଙ୍କ : ଭାଙ୍ଗିଲା ଘର, ନଷ୍ଟ କଲା ଫସଲ
  • ||
  • ମଙ୍ଗଳବାର ପ୍ରକାଶ ପାଇବ ଚୂଡାନ୍ତ ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା, ମିଳିବ ନିର୍ବାଚନୀ ଚିହ୍ନ
  • ||

ଶୋଷିଲା ଥିଲେ, ସାତଦିନରେ ପିଇଦେଲେ ସାଢେ ୫ ଲକ୍ଷ ଲିଟର ମଦ

2/06/2020 at 11:43 AM

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୦୨।୦୬: ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ରେ ବିଦେଶୀ ମଦ ଟିକେ ପାଇଁ ଡହଳବିକଳ ହେଉଥିଲେ । ସପ୍ତାହେ ତଳେ ସରକାର ଘୋଷଣା କଲେ ଅନ୍‌ଲାଇନ୍‌ରେ ମଦ ବିକାଯିବ । ଏଇ ସପ୍ତାହକ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରାୟ ୫.୩୯ ଲକ୍ଷ ଲିଟର ମଦ ପିଇ ସାରିଛନ୍ତି ଲୋକେ । ବେଶୀ ପିଇଛନ୍ତି ବିଅର । ପ୍ରାୟ ୨.୯୮ ଲକ୍ଷ ଲିଟର ବିଅର ଏହି ସପ୍ତାହକ ମଧ୍ୟରେ କିଣି ନେଇଛନ୍ତି । ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ ୪.୦ରେ ଗତ ୨୫ ତାରିଖରୁ ଅନ୍‌ଲାଇନ୍‌ ଯୋଗେ ମଦ ବିକା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି । ମଦ ଦୋକାନ ସାମ୍ନାରୁ ଅଯଥା ଗହଳି ହଟାଇବା ଲକ୍ଷ୍ୟରେ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଗଲା । ଏହି ନୂଆ ବ୍ୟବସ୍ଥାକୁ ଗତକାଲି ସପ୍ତାହେ ପୂରିଛି ।

ଅବକାରୀ ବିଭାଗ ରିପୋର୍ଟ କହୁଛି, ବିକ୍ରି ହୋଇଥିବା ଉପରୋକ୍ତ ପରିମାଣର ମଦ ଭିତରେ ବିଦେଶୀ ମଦ ୨ ଲକ୍ଷ ୪୧ ହଜାର ୮୪୨.୨ ଲିଟର ରହିଛି । ବିକା ଯାଇଥିବା ବିଅର ମାତ୍ରା ୨ ଲକ୍ଷ ୯୮ ହଜାର ୧୩୬.୪ ଲିଟର ଅଛି । ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ମଦ ବିକ୍ରି ସଂଖ୍ୟା କମ୍‌ ଥିଲା । ମାତ୍ର ୯ ହଜାର ୮୬୮.୫ ଲିଟର ବିଦେଶୀ ମଦ ଓ ୧୦ ହଜାର ୯୮୨.୬ ଲିଟର ବିଅର ବିକାଯାଇଥିଲା । ତା’ ପରଦିନଠୁ କିନ୍ତୁ ଡବଲରୁ ଅଧିକ ଅର୍ଡର ଆସିଥିଲା । ୨୩ ହଜାର ୬୫୫.୪ ଲିଟର ବିଦେଶୀ ମଦ ଓ ୨୬ ହଜାର ୨୭୬.୦ ବିଅର ଅର୍ଡର କରି ପିଇଥିଲେ ଗ୍ରାହକ । ୨୭ ତାରିଖରେ ୩୫ ହଜାର ୮୬୯.୨ ଲିଟର, ତା’ ପରଦିନ ୩୯ ହଜାର ୪୭୮.୬ ଲିଟର, ୨୯ ତାରିଖରେ ୪୩ ହଜାର ୪୯ ଲିଟର, ୩୦ ତାରିଖରେ ୪୨ ହଜାର ୪୯୮.୯ ଲିଟର ଓ ୩୧ ତାରିଖରେ ୪୭ ହଜାର ୪୨୨.୬ ଲିଟର ବିଦେଶୀ ମଦ ବିକାଯାଇଛି।

ସେହିପରି ୨୭ ତାରିଖରେ ୪୬ ହଜାର ୯୭୯.୨ ଲିଟର ଏହାପରେ ୫୦ ହଜାର ୨୬୨.୩ ଲିଟର, ୫୨ ହଜାର ୫୬୩ ଲିଟର, ୪୯ ହଜାର ୭୭୦.୩ ଲିଟର, ୬୧ ହଜାର ୩୦୩ ଲିଟର ବିଅର ଗ୍ରାହକ ପିଇ ସାରିଛନ୍ତି । ୨ ଲକ୍ଷ ୪୨ ହଜାର ୩୮ଟି ଅର୍ଡର ବୁକିଂ କରାଯାଇ ହୋମ୍‌ ଡେଲିଭରି କରାଯାଇଛି । ତେବେ ସ୍ୱିଗି ଜୋମାଟୋ ଭଳି ଅନ୍‌ଲାଇନ୍‌ ଯୋଗାଣକାରୀ ସଂସ୍ଥା ଜରିଆରେ ମଦ ମଗାଇବାକୁ ଗ୍ରାହକମାନେ ନାପସନ୍ଦ କରିଛନ୍ତି । ମାତ୍ର ୧.୩୮ ପ୍ରତିଶତ ହୋମ୍‌ ଡେଲିଭରି ପାଇଁ ଏହି ସଂସ୍ଥାଗୁଡିକୁ ଅର୍ଡର ହୋଇଛି । ସପ୍ତାହକ ମଧ୍ୟରେ ମୋଟ ୩୪୨୪ଟି ଅର୍ଡର ବୁକିଂ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ୩୪୧୩ଟି ଅର୍ଡରର ହୋମ୍‌ ଡେଲିଭରି କରାଯାଇଛି

   Related Posts