Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • IPL 2021: ଦିଲ୍ଲୀ କ୍ୟାପିଟାଲ୍ସର ବିଜୟରେ ଲାଗିଲା ବ୍ରେକ୍, ପନ୍ତଙ୍କ ଟିମ୍‌କୁ ୩ ଓ୍ଵିକେଟ୍‌ରେ ହରାଇଲା କୋଲକାତା ନାଇଟ୍ ରାଇଡର୍ସ
  • ||
  • କଂଗ୍ରେସରେ ମିଶିଲେ କହ୍ନେୟା କୁମାର ଓ ଜିଗ୍ନେଶ ମେଓ୍ଵାଣୀ, ରାହୁଲଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ଗ୍ରହଣ କଲେ ସଦସ୍ୟତା
  • ||
  • ହରିୟାଣା ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅନିଲ ବିଜଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟବସ୍ଥା ଗୁରୁତର, ଦିଲ୍ଲୀ ଏମ୍ସରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା : ଅଂଳେଇ ମନ୍ଦିରରୁ ଦାନବାକ୍ସ ଉଠାଇନେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • କୋରାପୁଟ : କୋରାପୁଟ ଜିଲ୍ଲା ସୁନାବେଡ଼ା ଟିଟିଏସରେ ଛାତ୍ର ଅଶାନ୍ତି, ଷ୍ଟାଇପେଣ୍ଡ ଟଙ୍କା ନମିଳିବାରୁ ବିକ୍ଷୋଭ
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ବର : ଅବକାରୀ ବିଭାଗ ଦ୍ଵାରା ୪ ଚୋରା ଦେଶୀ ମଦ ବେପାରୀ ଗିରଫ, ୨ଶହ ଲିଟରରୁ ଅଧିକ ଦେଶୀ ମଦ ଜବତ
  • ||
  • ଆନନ୍ଦପୁର : କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲ୍ଲା ଘଷିପୁରା ଥାନା ଦୀପପାଳ ଗାଁରେ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା, ଘର ଭିତରୁ ମିଳିଲା ନବ ବିବାହିତାଙ୍କ ମୃତଦେହ, ବାପଘର ପକ୍ଷରୁ ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • ସାନଖେମୁଣ୍ଡି : ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲା ଧରାକୋଟ ଥାନା ସୁଂଦୁରିଆପଲି ଗାଁ ନିକଟ ଋଷିକୁଲ୍ୟା ନଦୀରେ ବୁଡି ବୃଦ୍ଧା ମୃତ, ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇଥିବା ବେଳେ ବୁଡିଗଲେ
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୧୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୧୭୯ ମୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୭ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||

ରେଲଓ୍ୱେ ଓ୍ୱେବସାଇଟ୍ ହ୍ୟାକ୍, ପଟ୍ଟାମୁଣ୍ଡାଇରୁ ଗିରଫ ହେଲା ହ୍ୟାକର୍ : କମ୍ପ୍ୟୁଟର- ହାର୍ଡଡିକ୍ସ-ପ୍ରିଣ୍ଟର ଜବତ

31/08/2020 at 12:49 PM

ପାରାଦୀପ ୩୧।୦୮:  ରେଲୱେ ଓ୍ୱେବ୍‌ ସାଇଡ଼କୁ ହ୍ୟାକିଂ ଅଭିଯୋଗ । ଓ୍ୱେବ ସାଇଟ୍‌କୁ ହ୍ୟାକିଂ କରିବା ସହ ଅଗ୍ରିମ ଟିକେଟ ବୁକିଂ କରାଯିବା ଅଭିଯୋଗରେ ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ଗିରଫ । ପାରାଦୀପ ରେଳ ସୁରକ୍ଷା ବଳ ଜଣେ ହ୍ୟାକରକୁ ପଟ୍ଟାମୁଣ୍ଡାଇରୁ ଗିରଫ କରିଛି ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ଟିକେଟ ବୁକିଂ ପାଇଁ ରେଳବାଇ ପକ୍ଷରୁ ଓ୍ୱେବ ସାଇଟ୍‌ ଜରିଆରେ ଟିକେଟ୍ ବିକ୍ରି ପାଇଁ ରହିଛି । କିନ୍ତୁ କିଛି ହ୍ୟାକର୍‌ ଓ୍ୱେବ୍‌ସାଇଟ୍‌କୁ ହ୍ୟାକିଂ କରାଯାଉଥିବା ଅଭିଯୋଗ ଆସିଥିଲା । ଏହାପରେ  ଭାରତୀୟ ରେଳ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଆଲର୍ଟ ରହିବା ପାଇଁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଥିଲା ।

ଅନ୍ ଲାଇନ ଟିକେଟ ସିଷ୍ଟମକୁ ହ୍ୟାକିଂ କରାଯାଉଥିବା ନେଇ ଖବର ଦିଆଯିବା ପରେ ପାରାଦୀପ ରେଳ ପୋଲିସ ଆଲର୍ଟ ରହିଥିଲା । ଓ୍ୱେବ ସାଇଡ଼୍‌କୁ କେଉଁ ମାନେ ହ୍ୟାକିଂ କରୁଛନ୍ତି ତାହା ଉପରେ କଡ଼ା ନଜର ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା । ପୋଲିସର ଛାନ୍‌ଭିନ୍‌ ସମୟରେ ଜଣେ ହ୍ୟାକରକୁ କାବୁ କରିନେଇଛି । ଗିରଫ ହ୍ୟାକର ଜଣଙ୍କ ବିକ୍ରମ କୁମାର ମଲ୍ଲିକ, ଏବଂ ଘର ପଟ୍ଟାମୁଣ୍ଡାଇ ଅଞ୍ଚଳ ଓୌପଦା ଗାଁର ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି ।

ପୋଲିସ ବିକ୍ରମକୁ ଗିରଫ କରିବା ସହ ତା ନିକଟରୁ କମ୍ପ୍ୟୁଟର, ହାର୍ଡଡିଷ୍କ, ପ୍ରିଣ୍ଟର ମଧ୍ୟ ଜବତ କରିଛି । ବିକ୍ରମ ଦୀର୍ଘଦିନ ହେବ ଏକ ବେଆଇନି ସଫ୍ଟୱେର ରିଏଲ ମ୍ୟାଙ୍ଗୋକୁ ବ୍ୟବହାର କରି ଅନେକ ଜାଲ୍‌ ଆଇ.ଡି ତିଆରି କରି ଅଗ୍ରିମ ଟିକେଟ , ତତ୍କାଳ ଟିକେଟ ବାହାର କରୁଥିଲା ।  ଟିକେଟର ମୁଲ୍ୟ ଠାରୁ ମନ ଇଛା ଅଧିକ ଅର୍ଥ ଲୋକମାନଙ୍କ ଠାରୁ ନେଉଥିଲ ।  ତେବେ ବିକ୍ରମ ମଲ୍ଲିକଙ୍କ ସହିତ ଆଉ କିଏ ଏଥିରେ ଅଛନ୍ତି । ତାକୁ ନେଇ ପଚରାଉଚରା ଜାରି ରଖିଛି ରେଳ ପୋଲିସ ।

   Related Posts