Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଯାଜପୁର : ରାସ୍ତା ନିର୍ମାଣକୁ କେନ୍ଦ୍ର କରି ଗୋଷ୍ଠୀ ସଂଘର୍ଷ, ୭ ଆହତ
  • ||
  • ବୁର୍ଲା ଭୀମସାରରେ ଅଘଟଣ, ବିଦ୍ୟୁତ ତାର ଛିଣ୍ଡି ପୋଡିଗଲା ରକ୍ତ ଭଣ୍ଡାର ଓ ପ୍ଲାଜମା ବ୍ୟାଙ୍କର ୫ଟି ଫ୍ରିଜର
  • ||
  • ଯୁକ୍ତ ୨ କଲେଜ୍ ଖୋଲିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ! ବିଶୋଧନ ଓ ସଫା କରି କ୍ଲାସ୍ ରୁମ୍ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବାକୁ ଉଚ୍ଚ ଶିକ୍ଷା ବିଭାଗର ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • ଫ୍ରାନ୍ସରେ ବିଜୟ ମାଲ୍ୟାଙ୍କ ବିରୋଧରେ EDଙ୍କ ବଡ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ, ଜବତ ହେଲା ୧.୬ ମିଲିୟନ ୟୁରୋ ସମ୍ପତ୍ତି
  • ||

ଦୀପାବଳିରେ ନିଜ ରାଶି ଅନୁସାରେ ଏହି ରଙ୍ଗର ବସ୍ତ୍ର ପିନ୍ଧି କରନ୍ତୁ ପୂଜା, ଖୋଲିଯିବ ଧନର ଭଣ୍ଡାର

12/11/2020 at 4:06 PM

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୧୨/୧୧ : ଦୀପାବଳି ସୁଖ ସମୃଦ୍ଧିର ପର୍ବ ବୋଲି କୁହାଯାଏ। ଦୀପାବଳି ଦିନ ରୀତିନୀତି ଅନୁସାରେ ମାତା ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ ପୂଜା କଲେ ମା’ ପ୍ରସନ୍ନ ହୁଅନ୍ତି ଏବଂ ଭକ୍ତଙ୍କ ଆର୍ଥିକ ସମସ୍ୟା ଦୂର କରନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ବେଳେ ବେଳେ କିଛି ଲୋକ ପୂଜା ବେଳେ ଛୋଟ ଛୋଟ ଭୁଲ କରିବସନ୍ତି। ପୂଜା ସମୟରେ ଏହି ଛୋଟ ଛୋଟ ଦିଗ ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ, ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନରେ ମା’ ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ କୃପା ସର୍ବଦା ରହିବ।

ମଣିଷ ଜୀବନରେ ରଙ୍ଗର ଅନେକ ମହତ୍ତ୍ୱ ରହିଛି ଓ ଏହା ଜୀବନରେ ଗଭୀର ପ୍ରଭାବ ପକାଇଥାଏ। ଭାଗ୍ୟ ଓ ଭାବନା ଉପରେ ରଙ୍ଗ ପ୍ରଭାବ ପକାଇଥାଏ। ସେଥିପାଇଁ ଦୀପାବଳି ଦିନ ରାଶି ଅନୁସାରେ ଡ୍ରେସ ପିନ୍ଧିବା ଉଚିତ। ପ୍ରତ୍ୟେକ ରାଶିର ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଖାସ ରଙ୍ଗ ଥାଏ। ସେହି ରଙ୍ଗର ଡ୍ରେସ ପିନ୍ଧି ଦୀପାବଳି ଦିନ ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ ପୂଜା କରିବା ଉଚିତ। ଜାଣନ୍ତୁ କେଉଁ ରାଶିର ବ୍ୟକ୍ତି କେଉଁ ରଙ୍ଗର ଡ୍ରେସ ପିନ୍ଧିବା ଉଚିତ :

Indian Family celebrating Diwali festival with fire crackers

୧. ମେଷ – ମେଷ ରାଶିର ବ୍ୟକ୍ତି ବିଶେଷ ଦୀପାବଳି ଦିନ ସୁନେଲି ରଙ୍ଗର ବସ୍ତ୍ର ପିନ୍ଧି ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ ପୂଜା କରିବା ଉଚିତ। ମେଷ ରାଶି ପାଇଁ ଏହା ବିଶେଷ ଫଳଦାୟକ ହୋଇଥାଏ।

୨. ବୃଷ – ବୃଷ ରାଶିର ବ୍ୟକ୍ତି ବିଶେଷ ଦୀପାବଳି ଦିନ ଧଳା ରଙ୍ଗର ବସ୍ତ୍ର ପିନ୍ଧି ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ ପୂଜା ଉଚିତ। ପାଖରେ ଧଳା ରୁମାଲ ମଧ୍ୟ ରଖିବା ଉଚିତ।

୩. ମିଥୁନ – ମିଥୁନ ରାଶିର ବ୍ୟକ୍ତି ବିଶେଷ ଦୀପାବଳି ଦିନ ଧଳା ଓ ନୀଳ ରଙ୍ଗର ବସ୍ତ୍ର ପିନ୍ଧି ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ ପୂଜା କରିବା ଉଚିତ। ମା’ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ପ୍ରସନ୍ନ ହେବେ।

୪. କର୍କଟ – କର୍କଟ ରାଶିର ବ୍ୟକ୍ତି ବିଶେଷ ନାରଙ୍ଗୀ କିମ୍ବା ନାଲି ରଙ୍ଗର ବସ୍ତ୍ର ପିନ୍ଧି ପୂଜା କରିବା ଉଚିତ। ଏହା ଫଳଦାୟୀ ହେବ।

୫. ସିଂହ – ସିଂହ ରାଶିର ବ୍ୟକ୍ତି ବିଶେଷ ହଳଦିଆ ରଙ୍ଗର ବସ୍ତ୍ର ପିନ୍ଧି ମା’ ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ ପୂଜା କରିବା ଉଚିତ। ମା’ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ପ୍ରସନ୍ନ ହେବେ।

୬. କନ୍ୟା – କନ୍ୟା ରାଶିର ବ୍ୟକ୍ତି ବିଶେଷ ଦୀପାବଳି ଦିନ ନୀଳ ଓ ଧଳା ରଙ୍ଗର ବସ୍ତ୍ର ପିନ୍ଧି ପୂଜା କରିବା ଉଚିତ। ମା’ ଙ୍କ କୃପା ମିଳିବ।

୭. ତୁଳା – ତୁଳା ରାଶି ବ୍ୟକ୍ତି ନୀଳ କିମ୍ବା ଧଳା ରଙ୍ଗର ବସ୍ତ୍ର ପିନ୍ଧି ପୂଜା କରିବା ଉଚିତ।

୮. ବିଛା – ବିଛା ରାଶି ବ୍ୟକ୍ତି ଧଳା କିମ୍ବା ହଳଦିଆ ରଙ୍ଗର ବସ୍ତ୍ର ପିନ୍ଧି ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ ପୂଜା କରିବା ଉଚିତ।

୯. ଧନୁ – ଧନୁ ରାଶିର ବ୍ୟକ୍ତି ଦୀପାବଳି ଦିନ ନାଲି ରଙ୍ଗର ବସ୍ତ୍ର ପିନ୍ଧି ମା ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ ପୂଜାର୍ଚ୍ଚନା କରିବା ଉଚିତ।

୧୦. ମକର – ମକର ରାଶି ବ୍ୟକ୍ତି ପୂଜା ସମୟରେ ହଳଦିଆ କିମ୍ବା ବାଦାମୀ ରଙ୍ଗର ବସ୍ତ୍ର ପିନ୍ଧିବା ଉଚିତ। ଏହା ଶୁଭ ହୋଇଥାଏ।

୧୧. କୁମ୍ଭ – କୁମ୍ଭ ରାଶି ବ୍ୟକ୍ତି ସବୁଜ କିମ୍ବା ଧଳା ରଙ୍ଗର ବସ୍ତ୍ର ପିନ୍ଧି ପୂଜା କରିବା ଉଚିତ।

୧୨. ମୀନ – ମୀନ ରାଶିର ବ୍ୟକ୍ତି ନାଲି କିମ୍ବା ଧଳା ରଙ୍ଗର ବସ୍ତ୍ର ପିନ୍ଧି ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ ପୂଜା କରିବା ଉଚିତ।

   Related Posts