Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ଘଟଣା : ମହାଲିଙ୍ଗ୍ ଷ୍ଟାଡିୟମ୍‌ରେ ଅନୁଧ୍ୟାନ କଲେ ମହିଳା କମିଶନ ଅଧ୍ୟକ୍ଷା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ପୁରୀ ନୀଳାଚଳ ହୋଟେଲ ବିକ୍ରି ପାଇଁ ଚାଲିଥିଲା ଯୋଜନା, ୫୦ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ହେରଫେର ଅଭିଯୋଗରେ ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଶସ୍ତା ରାଜନୀତି କରୁଛି ବିଜେପି, ମମିତା ମେହେର ପ୍ରସଙ୍ଗକୁ ରାଜନୀତିର ରୂପ ଦିଆଯାଉଛି : ବିଜେଡି
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ଏକତରଫା ପ୍ରେମ : ନାବାଳିକା ଯାଉଥିବା ବାଇକ୍‌କୁ ଗୋଇଠା ମାରି ଗଡାଇଦେଲେ ଯୁବକ, ଏସ୍‌ପିଙ୍କ ଦ୍ବାରସ୍ଥ ହେଲେ ମା’
  • ||
  • ବାରଙ୍ଗ : ନନ୍ଦନକାନନରେ ବିରଳ ହିମାଳୟ ଅଣ୍ଡିରା ଭାଲୁ ‘ମୋତି’ର ମୃତ୍ୟୁ, ୫କୁ ଖସିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଫୁଲବାଣୀ : କନ୍ଧମାଳକୁ ଛୁଇଁଲା ପହିଲି ଶୀତ, କୁହୁଡି ଚାଦରରେ ଢାଙ୍କି ହେଲାଣି ସହର
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର : ଶିଶୁ କନ୍ୟାର ଉଲଗ୍ନ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ବୁଧବାରଠୁ ଝୁମର ନାଚ ଦେଖିବାକୁ ଯାଇ ନିଖୋଜ ଥିଲେ
  • ||
  • ପାକିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷରେ ଭାରତ ଫେଭରେଟ୍, ବିଜୟ ସମ୍ଭାବନା ଅଧିକ : ଅନୁମାନ ଲଗାଇଲେ ମହମ୍ମଦ ଅମିର
  • ||
  • କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜି : ଝରଣୀ ଗାଁରେ ମମିତା ମେହେରଙ୍କ ପରିବାରକୁ ଭେଟିଲେ ରାଜ୍ୟ ମହିଳା ଆୟୋଗ ଅଧ୍ୟକ୍ଷାଙ୍କ ସହ ୪ଜଣିଆ ଟିମ୍
  • ||
  • ପନିପରିବା ଖାଇଦେଉଛନ୍ତି ବାର୍‌ହା, ଚିନ୍ତାରେ ଚାଷୀ
  • ||

ମାଫିଆଙ୍କ କବଳରେ ଜୋବ୍ରା ବ୍ୟାରେଜ, ମାଛ ପାଇଁ ମୁଣ୍ଡ ଗଡିବା ପରେ ଚେତିଲେ ଜଳସମ୍ପଦ ବିଭାଗ ଓ ପୋଲିସ, ଏବେ ମିଳିମିଶି ଜଗିବେ ବ୍ୟାରେଜ

13/06/2019 at 7:51 PM

କଟକ ୧୩।୬:  ରାଜ୍ୟ ଜଳସମ୍ପଦ ବିଭାଗ ଓ ବ୍ୟାରେଜ୍‌ ଡିଭିଜନ ଅଧୀନରେ ଥିବା ମହାନଦୀର ଯୋବ୍ରା ବ୍ୟାରେଜ୍‌ ଏବେ ମାଛ ମାଫିଆଙ୍କ କବଳରେ  । ପ୍ରତିଦିନ କ୍ବିଣ୍ଟାଲ କ୍ବିଣ୍ଟାଲ ମାଛ ମାରି ମୁନାଫା କମାଉଥିବା ମାଫିଆ ଏଥି ପାଇଁ ମଣିଷ ମାରିବାକୁ ବି ପଛାଉନାହାନ୍ତି । ଆଉ ମାଫିଆଙ୍କ ଠାରୁ ହାତଗୁଞ୍ଜା ପାଇ ବେଶ  ପକେଟ୍‌ ଗରମ୍‌ କରୁଛନ୍ତି ସରକାରୀ କର୍ମଚାରୀ  ।

ଏବେ ଯେତେବେଳେ ମାଛମରାକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ଗ୍ୟାଙ୍ଗଓ୍ବାରରୁ ମର୍ଡ଼ର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କଥା ଯାଉଛି ସେତେବେଳେ ଉଭୟ ପୋଲିସ ଓ ଜଳସମ୍ପଦ ବିଭାଗର ଚେତା ପଶିଛି । ଆଉ ଆକ୍ସନକୁ ଆସିଛନ୍ତି ଜଳ ସମ୍ପଦ ବିଭାଗ ଓ ବ୍ୟାରେଜ୍‌ ଡିଭିଜନ୍‌ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ।  ମିଳିମିଶି ଗେଟ୍‌ ଜଗିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି କରିଛନ୍ତି ।ମାଛ ମରାକୁ କେନ୍ଦ୍ର କରି ଗ୍ୟାଙ୍ଗଓ୍ବାର୍‌ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି । ଅପରାଧୀ ତପନ  ନାୟକର ମୁଣ୍ଡ ଗଡ଼ିଛି ।ଇତି ମଧ୍ୟରେ ପୋଲିସ ତପନ୍‌ ମର୍ଡ଼ର କେଶ୍‌ରେ ଅନ୍ୟ ଜଣେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ବଳିଆ ଓରଫ ବଳରାମ୍‌ ପାତ୍ରକୁ ଗିରଫ କରିଛି ।

ତେବେ କେବଳ ଯୋବ୍ରା ବ୍ୟାରେଜ୍‌ ନୁହେଁ, କଟକର ଥିବା ବିରୂପା ବ୍ୟାରେଜ୍‌, ନରାଜ ବ୍ୟାରେଜ୍‌, ମୁଣ୍ଡଳୀ ବ୍ୟାରେଜ୍‌ ସବୁଠି ଚାଲିଛି ମାଛ ମାଫିଆଙ୍କ ରାଜ୍‌ । ଜଳ ସମ୍ପଦ ବିଭାଗ ଓ ବ୍ୟାରେଜ୍‌ ଡିଭିଜନ ଅଧିକାରୀ ଓ କର୍ମଚାରୀ କିଛି ଟଙ୍କା ନେଇ ଏଭଳି ବେଆଇନ୍‌ କାରବାରକୁ ପ୍ରୋତ୍ସାହନ ଦେଇଛନ୍ତି । କଥା ଏବେ ହାଟରେ ପଡ଼ି ଦାଣ୍ଡରେ ଗଡ଼ିବା ପରେ ଚେତା ପଶିଛି ବ୍ୟାରେଜ୍‌ ଡିଭିଜନର । ପୋଲିସ ସହ ଆଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି ବ୍ୟାରେଜ ଡିଭିଜନ  ଅଧିକାରୀ । ଏଣିକି ପୋଲିସ ସହାୟତାରେ ଏଭଳି ବେଆଇନ୍‌ କାର୍ଯ୍ୟକୁ ରୋକିବାକୁ ପ୍ରୟାସ କରିବେ ବ୍ୟାରେଜ ଡିଭିଜନ ।

   Related Posts