Sunday, September 15, 2019

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ଡ୍ରେନେଜ୍ ବ୍ୟବସ୍ଥା ନହେବାରୁ ୧୫ ଦିନ ହେବ ଜଳବନ୍ଦୀ ୧୦ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ବ ପରିବାର, ପ୍ରତିବାଦରେ ତହସିଲ ଅଫିସ୍ ଆଗରେ ଦେଲେ ଧାରଣା

ସୋର ୧୨।୯: ବାଲେଶ୍ବର ଜିଲ୍ଲା ବାହାନଗା ବ୍ଲକ୍ ଅନ୍ତର୍ଗତ କଲ୍ୟାଣୀ ପଞ୍ଚାୟତ ୬ ନମ୍ବର ୱାର୍ଡ଼ ସେଠୀ ସାହିର ରାସ୍ତା କାର୍ଯ୍ୟ ନୂତନ ଭାବେ ନିର୍ମାଣ ହୋଇଛି । ସ୍ଥାୟୀ ରାସ୍ତା ନିର୍ମାଣ ସରିଥିବାବେଳେ ଡ୍ରେନେଜ ହୋଇନଥିବାରୁ ଜଳ ନିସ୍କାସନ ବ୍ୟବସ୍ଥା ଠପ୍‍ ହୋଇଯାଇଛି ଯାହା ଫଳରେ ଏବେ ୧୦ରୁଉର୍ଦ୍ଧ୍ବ ପରିବାର ୧୫ ଦିନ ହେବ ଜଳବନ୍ଦୀ ହୋଇ ଜୀବନଯାପନ କରୁଛନ୍ତି ।

ରାସ୍ତା ନିର୍ମାଣ ବେଳେ ଡ୍ରେନେଜ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିବା ପାଇଁ  ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକମାନେ ବାହାନଗା ତହସିଲଦାର ଦେବଯାନୀ ଭୂୟାଁଙ୍କ ନିକଟରେ ଲିଖିତ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ । ପରେ ତହସିଲ ତରଫରୁ ଜଳ ନିସ୍କାସନ ବ୍ୟବସ୍ଥା ଠପ୍‍ ହୋଇଥିବାରୁ ସରକାରୀ ଜମି କେତେ ଲୋକମାନେ ଅକ୍ତିଆର କରିଛନ୍ତି ତାହାକୁ ମାପି ଚିହ୍ନ ଦେଇଥିଲେ ।  କିନ୍ତୁ  ତହସିଲଦାର ଜବରଦଖଲ ଉଚ୍ଛେଦ ନକରି, ଡ୍ରେନେଜ ବ୍ୟବସ୍ଥା ନ କରାଯାଇ ଆର.ଡି ବିଭାଗ  ଠିକାଦାରଙ୍କ ଦ୍ବାରା କଂକ୍ରିଟ  ରାସ୍ତା ନିର୍ମାଣ କରିଥିଲେ ଯାହା ଫଳରେ ଜଳ ନିସ୍କାସନ ନ ହୋଇ ଘର ଭିତରକୁ  ପାଣି ପସିବା ସହିତ ରାସ୍ତା ଗୁଡିକ ବୁଡି ଯାଇଛି  ।

ବାଧ୍ୟ ହୋଇ ଏହି ପରିବାର ମାନେ ବର୍ଷାରେ ଓଦା ହୋଇ ତହସିଲ ଆଗରେ ଧାରଣାରେ ବସି ରହିଛନ୍ତି ଯେତେ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରଶାସନ ଜଳ ନିଷ୍କାସନ ପାଇଁ କିଛି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନ ନିଅନ୍ତି ସେତେ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଧାରଣାରେ ବସି ରହିବେ ବୋଲି ପୀଡିତ ପରିବାରମାନେ କହିଛନ୍ତି ।

ଅତିରିକ୍ତ ତହସିଲଦାରଙ୍କୁ ପଚାରିବାରୁ ତାଙ୍କ କହିବା ଅନୁଯାଇ ଏହି ରାସ୍ତାଟି ଆରଡି ବିଭାଗ କରିଛନ୍ତି । ତାଙ୍କ ସହିତ କଥା ହୋଇ ଯଥାଶୀଘ୍ର ସମାଧାନ କରିବା ପାଇଁ ଚେଷ୍ଟା କରିବେ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି । ଧାରଣାରେ ବସିଥିବା ପୀଡିତ ପରିବାରଙ୍କୁ ଆଶ୍ବାସନା ମଧ୍ୟ ଦେଇଛନ୍ତି  ।

56 Views

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର