Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଅଗସ୍ତି ନୂଆଗାଁ ଓ ଚମାଖଣ୍ଡି ପଞ୍ଚାୟତର ସରପଞ୍ଚ ଏବଂ ସମିତି ସଭ୍ୟ ପ୍ରାର୍ଥୀ ନିର୍ଦ୍ବନ୍ଦରେ ନିର୍ବାଚିତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ବୁଧବାର ସୁସ୍ଥହେଲେ ଆଉ ୧୦ହଜାର ୭୮ଜଣ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୨୮୭୩ ଜଣ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ପାଟ୍ରୋଲିଂ ଗାଡିକୁ ଚକ୍‌ମା ଦେଇ ଖସିଯିବା ବେଳେ ଗୋଡାଇ ଗୋଡାଇ କାବୁ କଲା ପୋଲିସ: ଅଟୋରୁ ବିପୁଳ ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ, ୫ ଗିରଫ
  • ||
  • ମାତ୍ର ୬୦ ସେକେଣ୍ଡରେ ଜଣାପଡିବ ଶରୀରର ରକ୍ତ ସର୍କରା, ଛୁଞ୍ଚିର ଭୟ ରହିବନି… ଆସିଗଲା ନୂଆ ମେସିନ୍
  • ||
  • ଖଲ୍ଲିକୋଟ : ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲାର ଚୂଡାନ୍ତ ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା ପ୍ରକାଶ, ମୈଦାନରେ ୧୩ ହଜାର ୬୭୫ ପ୍ରାର୍ଥୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଭୀମସାର ଡାକ୍ତରୀ ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ, ଗୋଡ ଭାଙ୍ଗିବା ସହ ଶରୀରରେ ଲାଗିଛି ଆଘାତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଜାଲ୍‌ ପ୍ରମାଣପତ୍ର ଦେଇ ୩କୋଟି ୬୮ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗ, ପିଏନବି ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟ ପରିଚାଳକ ସମେତ ୩ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କୋଭିଡ୍‌ର କେବେ ବି ଅନ୍ତ ହେବନାହିଁ : ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ କମିବା ନେଇ ମିଳିଲାଣି ସଂକେତ : SRC
  • ||
  • ପୁରୀ : ମହିଳାଙ୍କ ଅଶ୍ଳୀଳ ଫଟୋ ଓ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ୍ ପଡିଲା ମହଙ୍ଗା, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ
  • ||

ଡ୍ରେନେଜ୍ ବ୍ୟବସ୍ଥା ନହେବାରୁ ୧୫ ଦିନ ହେବ ଜଳବନ୍ଦୀ ୧୦ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ବ ପରିବାର, ପ୍ରତିବାଦରେ ତହସିଲ ଅଫିସ୍ ଆଗରେ ଦେଲେ ଧାରଣା

12/09/2019 at 8:40 AM

ସୋର ୧୨।୯: ବାଲେଶ୍ବର ଜିଲ୍ଲା ବାହାନଗା ବ୍ଲକ୍ ଅନ୍ତର୍ଗତ କଲ୍ୟାଣୀ ପଞ୍ଚାୟତ ୬ ନମ୍ବର ୱାର୍ଡ଼ ସେଠୀ ସାହିର ରାସ୍ତା କାର୍ଯ୍ୟ ନୂତନ ଭାବେ ନିର୍ମାଣ ହୋଇଛି । ସ୍ଥାୟୀ ରାସ୍ତା ନିର୍ମାଣ ସରିଥିବାବେଳେ ଡ୍ରେନେଜ ହୋଇନଥିବାରୁ ଜଳ ନିସ୍କାସନ ବ୍ୟବସ୍ଥା ଠପ୍‍ ହୋଇଯାଇଛି ଯାହା ଫଳରେ ଏବେ ୧୦ରୁଉର୍ଦ୍ଧ୍ବ ପରିବାର ୧୫ ଦିନ ହେବ ଜଳବନ୍ଦୀ ହୋଇ ଜୀବନଯାପନ କରୁଛନ୍ତି ।

ରାସ୍ତା ନିର୍ମାଣ ବେଳେ ଡ୍ରେନେଜ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିବା ପାଇଁ  ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକମାନେ ବାହାନଗା ତହସିଲଦାର ଦେବଯାନୀ ଭୂୟାଁଙ୍କ ନିକଟରେ ଲିଖିତ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ । ପରେ ତହସିଲ ତରଫରୁ ଜଳ ନିସ୍କାସନ ବ୍ୟବସ୍ଥା ଠପ୍‍ ହୋଇଥିବାରୁ ସରକାରୀ ଜମି କେତେ ଲୋକମାନେ ଅକ୍ତିଆର କରିଛନ୍ତି ତାହାକୁ ମାପି ଚିହ୍ନ ଦେଇଥିଲେ ।  କିନ୍ତୁ  ତହସିଲଦାର ଜବରଦଖଲ ଉଚ୍ଛେଦ ନକରି, ଡ୍ରେନେଜ ବ୍ୟବସ୍ଥା ନ କରାଯାଇ ଆର.ଡି ବିଭାଗ  ଠିକାଦାରଙ୍କ ଦ୍ବାରା କଂକ୍ରିଟ  ରାସ୍ତା ନିର୍ମାଣ କରିଥିଲେ ଯାହା ଫଳରେ ଜଳ ନିସ୍କାସନ ନ ହୋଇ ଘର ଭିତରକୁ  ପାଣି ପସିବା ସହିତ ରାସ୍ତା ଗୁଡିକ ବୁଡି ଯାଇଛି  ।

ବାଧ୍ୟ ହୋଇ ଏହି ପରିବାର ମାନେ ବର୍ଷାରେ ଓଦା ହୋଇ ତହସିଲ ଆଗରେ ଧାରଣାରେ ବସି ରହିଛନ୍ତି ଯେତେ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରଶାସନ ଜଳ ନିଷ୍କାସନ ପାଇଁ କିଛି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନ ନିଅନ୍ତି ସେତେ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଧାରଣାରେ ବସି ରହିବେ ବୋଲି ପୀଡିତ ପରିବାରମାନେ କହିଛନ୍ତି ।

ଅତିରିକ୍ତ ତହସିଲଦାରଙ୍କୁ ପଚାରିବାରୁ ତାଙ୍କ କହିବା ଅନୁଯାଇ ଏହି ରାସ୍ତାଟି ଆରଡି ବିଭାଗ କରିଛନ୍ତି । ତାଙ୍କ ସହିତ କଥା ହୋଇ ଯଥାଶୀଘ୍ର ସମାଧାନ କରିବା ପାଇଁ ଚେଷ୍ଟା କରିବେ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି । ଧାରଣାରେ ବସିଥିବା ପୀଡିତ ପରିବାରଙ୍କୁ ଆଶ୍ବାସନା ମଧ୍ୟ ଦେଇଛନ୍ତି  ।

   Related Posts