Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବୌଦ୍ଧ : ହାଇଓ୍ୱାକୁ ପଛ ପଟୁ ପିଟିଲା ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବସ୍, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ୪୦ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଫେବୃଆରୀ ପାଇଁ କୋଭିଡ୍ ଗାଇଡ୍ଲାଇନ୍: ଏବେ ସିନେମା ହଲ୍ରେ ବସି ପାରିବେ ୫୦%ରୁ ଅଧିକ ଦର୍ଶକ, ସଭିଙ୍କ ପାଇଁ ଖୋଲିଲା ସ୍ଵିମିଂ ପୁଲ୍
  • ||
  • ଜାମିନ ସତ୍ତ୍ଵେ ଜେଲ୍‌ରେ ରହିବେ ପାଠକ ବାପ-ପୁଅ
  • ||
  • ପାଠକ ବାପ-ପୁଅଙ୍କୁ ମିଳିଲା ଜାମିନ‌
  • ||
  • ବିସିସିଆଇର ଘୋଷଣା-ଫେବୃଆରୀ ୧୮ରେ ଚେନ୍ନାଇରେ ହେବ ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୧ ପାଇଁ ଖେଳାଳିଙ୍କ ନିଲାମୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ‘ପରୀକ୍ଷା ଦର୍ପଣ’ ପୁସ୍ତକ ଉନ୍ମୋଚିତ, ମାଟ୍ରିକ୍ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀ ହେବେ ଉପକୃତ
  • ||
  • ଜି.ଉଦୟଗିରି : ବାଇକ୍-ଅଟୋ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା : ଜଣେ ମୃତ, ତିନି ଗୁରୁତର
  • ||

ବର୍ଷାରେ ବୁଡିଲା ଟ୍ବିନ୍ ସିଟ୍ : ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଜଳବନ୍ଦୀ ଅବସ୍ଥା, ଘରେ ପଶିଲା ନର୍ଦ୍ଦମା ପାଣି

2/07/2019 at 3:42 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର|କଟକ ୨|୭: ଲଗାଣ ବର୍ଷାରେ ବେହାଲ ଟ୍ବିନ ସିଟି । ରାତି ତମାମ ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ଝିପଝିପ ବର୍ଷା ଲାଗି ରହିଥିବା ବେଳେ ଏବେବି ବର୍ଷା ହେଉଛି । ଫ୍ଲାଏ ଓଭରରୁ ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ରାଜଧାନୀର ବିଭିନ୍ନ ଛକ, ବସ୍ତି ଓ ଖାଲୁଆ ରାସ୍ତାରେ ପାଣି ଜମି ରହିଛି । ବିଶେଷ କରି ଫୋନି ବାତ୍ୟା ପରେ ନିଜ ଘର ସଜାଡି ପାରି ନଥିବା ବସ୍ତି ବାସିନ୍ଦା ନାହି ନଥିବା ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଛନ୍ତି । ଆଚାର୍ଯ୍ୟ ବିହାର, ଜୟଦେବ ବିହାର ରସୁଲଗଡ, ଫ୍ଲାଏଓଭର, ଜାଗମରା ନ୍ୟୁ ଏୟାର ପୋର୍ଟ  ରୋଡ, ଜାଗମରା ମଲ୍ଲିକ କଂପ୍ଲେକ୍ସ ଅଞ୍ଚଳରେ ଜଳବନ୍ଦୀ ଅବସ୍ଥା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ।

ସେପଟେ କଟକରେ ଲଗାଣ ବର୍ଷା ଯୋଗୁ ସହରର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ବର୍ଷା ପାଣି ଜମିଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ  ସହରରେ ୫୪ ମିଲିମିଟର ବର୍ଷା ହୋଇଛି । ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଜଳବନ୍ଦୀ ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି । ବିଶେଷ କରି ବସ୍ତି ଅଞ୍ଚଳରେ ରାସ୍ତା ଉପରେ ବର୍ଷା ପାଣି ଜମି ରହୁଛି । ଘରେ ଘରେ ପଶିଛି ନର୍ଦ୍ଦମା ପାଣି । ରକ୍ସି ଗଳି,କାଜିବଜାର,ଫ୍ରଣ୍ଡସ୍ କଲୋନୀ,ନୂଆ ରାଉସା ପାଟଣାର ଅଧିକାଂଶ ଅଞ୍ଚଳରେ ଗତ ରାତିରେ ଜଳବନ୍ଦୀ ଅବସ୍ଥା ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିଲା । କିନ୍ତୁ ଗତ ବର୍ଷା ତୁଳନାରେ ଚଳିତ ବର୍ଷାରେ ଜଳବନ୍ଦୀ ଅବସ୍ଥା ବେଶୀ ସମୟ ରହି ନାହିଁ । ଡ୍ରେନ୍ ଗୁଡିକୁ ଆଗରୁ କିଛି ପରିମାଣରେ ସଫା କରାଯାଇଥିବାରୁ ଓ ପଙ୍କୋଦ୍ଧାର କରାଯାଇଥିବାରୁ ଜଳ ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ନିଷ୍କାସିତ ହୋଇଥିଲା। ତେଣୁ କଟକବାସୀଙ୍କୁ ଅଧିକ ସମୟ ଜଳବନ୍ଦୀ ଅବସ୍ଥା ଭୋଗ କରିବାକୁ ପଡିନି । ଆଜି ସକାଳୁ ଯଦି ବର୍ଷା ଲାଗି ରହିଥାଆନ୍ତା, ତେବେ ପୁରା ସହରର ଅବସ୍ଥା ବେହାଲ୍ ହୋଇଥାଆନ୍ତା। ସେପଟେ ସିଏମସି କମିଶନର ଆଜି ପ୍ରଭାବିତ ଅଞ୍ଚଳ ବୁଲି ଦେଖିଛନ୍ତି । ଜଳନିଷ୍କାସନ ପାଇଁ ପର୍ଯ୍ୟାପ୍ତ ପମ୍ପର ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯାଉଛି ବୋଲି କହିଛନ୍ତି କମିସନର ।   

   Related Posts