Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆଜବେଷ୍ଟସ୍ ଭାଙ୍ଗି ଦୋକାନରୁ ଚୋରି କରୁଥିଲେ ୨ ସିକ୍ୟୁରିଟି ଗାର୍ଡ, ଧରିଦେଲେ ଗାଁ ଲୋକେ
  • ||
  • ଭିଜିଲାନ୍ସ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକଙ୍କ ବିୟୋଗରେ ଶୋକ ପ୍ରକାଶ କଲେ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ
  • ||
  • ଘରୁ ଉଠାଇ ନେଇ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ, ୨ ଗିରଫ
  • ||
  • ଆଖିବୁଜିଲେ ଫ୍ଲାଇଂ ଶିଖ୍ ତଥା କିମ୍ୱଦନ୍ତୀ ଧାବକ ମିଲଖା ସିଂହ
  • ||
  • ବରିଷ୍ଠ ଆଇପିଏସ୍‌ ଅଧିକାରୀ ତଥା ରାଜ୍ୟ ଦୁର୍ନୀତି ନିବାରଣ ବିଭାଗର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଦେବାଶିଷ ପାଣିଗ୍ରାହୀଙ୍କର ପରଲୋକ
  • ||
  • ବିରୋଧ ପରେ ବାଟକୁ ଆସିଲା ହକି ଇଣ୍ଡିଆ, ଦିଲ୍ଲୀପ ତିର୍କୀ ଆଡହକ୍ କମିଟିର ଚେୟାରମାନେ ଭାବେ ନିଯୁକ୍ତ
  • ||

ଲଗାଣ ବର୍ଷାରେ ବେହାଲ ପୁରୀ ସହର ; ଜଳବନ୍ଦୀ ରହିଛନ୍ତି ହଜାର ହଜାର ଲୋକ

6/09/2018 at 11:56 AM

ପୁରୀ ୬|୯: ଲଗାଣ ବର୍ଷା ଯୋଗୁଁ ପୁରୀ ସହରର ତଳି ଅଞ୍ଚଳରେ ସାଂଘାତିକ ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି । ଦୀର୍ଘ ୨ ମାସ ଧରି ଜଳବନ୍ଦୀ ଅବସ୍ଥାରେ ରହିଛନ୍ତି ପ୍ରାୟ ୧୫ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ଲୋକେ । ଛାତିଏ ପାଣିରେ ବୁଡ଼ି ଯିବା ଆସିବା କରୁଛନ୍ତି ଲୋକେ । ତେବେ ସ୍ପଟ୍ ଭିଜିଟ୍ କରିବା ସହ ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ଜଳ ନିସ୍କାସନ ପାଇଁ ପଦକ୍ଷେପ ନେବାକୁ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଇଛନ୍ତି ଜିଲ୍ଲାପାଳ । ବର୍ଷାଜଳରେ ବୁଡ଼ି ରହିଛି ପୁରୀ ସହରର ସୁଜାତା ନଗର, ମାଟିତୋଟା, ମୁକୁନ୍ଦ ମିଶ୍ର ନଗର, ଗୋପିନାଥପୁର, ଜେଟିପି କଲୋନୀ ଏବଂ ତଳ ନୂଆସାହି । ପ୍ରାୟ ୧୫ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ଲୋକ ଦୀର୍ଘ ୨ ମାସ ହେଲାଣି ଏମିତି ଜଳବନ୍ଦୀ ହୋଇ ରହିଛନ୍ତି । ଗୁରୁତର ସମସ୍ୟା ଘେରରେ ଥିବା ଏଠାକାର ବାସିନ୍ଦା, ଜଳ ନିଷ୍କାସନ ପାଇଁ ପ୍ରଶାସନ ପାଖରେ ବାରମ୍ବାର ଗୁହାରି କରି ଆସୁଥିଲେ ମଧ୍ୟ କିଛି ବି ପ୍ରଭାବ ପଡ଼ିନଥିଲା । ଏବେ ଆକ୍ସନକୁ ଆସିଛି ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ । ଝିପ୍ ଝିପ୍ ବର୍ଷା ସତ୍ବେ ବୁଧବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ସମସ୍ତ ବିଭାଗୀୟ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଡ଼ାକି ଆଲୋଚନା କରିବା ସହ ଘଟଣାସ୍ଥଳ ପରିଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି ପୁରୀ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଜ୍ୟୋତି ପ୍ରକାଶ ଦାଶ । ତୁରନ୍ତ ଜଳ ନିଷ୍କାସନ ବ୍ୟବସ୍ଥା ସହ ସ୍ଥାୟୀ ପ୍ରତିକାର କରାଯିବା ନେଇ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକଙ୍କୁ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ମଧ୍ୟ ଦେଇଛନ୍ତି । ଆବଶ୍ୟକ ପଡ଼ିଲେ ପାଖରେ ଥିବା ନ୍ୟାସନାଲ ହାଇଓ୍ବେକୁ କଟାଯାଇ ପାଣି ନିସ୍କାସନ କରାଯିବ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ଜିଲ୍ଲାପାଳ । ସଂପୃକ୍ତ ଅଞ୍ଚଳରେ ପହଞ୍ଚି ଲୋକଙ୍କ ଦୁର୍ଦ୍ଦଶା ଦେଖିବା ପରେ ତୁରନ୍ତ ସେମାନଙ୍କୁ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟସେବା, ଖାଦ୍ୟପଦାର୍ଥ ସହ ଅତ୍ୟାବଶ୍ୟକୀୟ ସାହାଯ୍ୟ ଯୋଗାଇ ଦେବା ପାଇଁ ସମସ୍ତ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି ଜିଲ୍ଲାପାଳ।

   Related Posts