Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଫୁଟବଲର ଡିଏଗୋ ମାରାଡୋନାଙ୍କ ପରଲୋକ, ୩ ଦିନ ପୂର୍ବେ ପାଳିଥିଲେ ୬୦ତମ ଜୟନ୍ତୀ
  • ||
  • ଦୈନିକ ଆକ୍ରାନ୍ତ ତୂଳନାରେ ଆଜି କମିଲା ସୁସ୍ଥ ସଂଖ୍ୟା, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ କରୋନାରୁ ଆରୋଗ୍ୟ ହେଲେ ୭୨୮
  • ||
  • ଯୋଡାମୁଣ୍ଡ ଶିଶୁ କାଳିଆର ମୃତ୍ୟୁ, ଏସସିବିରେ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ଥିଲେ ଚିକିତ୍ସାଧୀନ, ସୁସ୍ଥ ଅଛି ଜଗା
  • ||
  • ପରିବାର ପାଇଁ ଏତିକି ସମ୍ପତ୍ତି ଛାଡି ଯାଇଛନ୍ତି କଂଗ୍ରେସର ଚାଣକ୍ୟ ଅହମଦ ପଟେଲ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୬ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧୬୮୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୭୩୦ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୩୧୬୦୦୧ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଦ୍ୱିତୀୟ AIIMS ପ୍ରତିଷ୍ଠା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତାବ, କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସଚିବଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଲେ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ
  • ||
  • ପୁରୀ : ବାହାର ଭକ୍ତଙ୍କୁ ପୁରୀ ମନା, ନାଗାର୍ଜୁନ ବେଶ ପାଇଁ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନର କଟକଣା
  • ||
  • ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଓଡିଶା ବନୀକରଣ ଅତିରିକ୍ତ ପିସିସିଏଫ୍, ଭୁବନେଶ୍ବରର ୫ଟି ଓ ମୁମ୍ବାଇ ଏବଂ ପୁନେର ୭ଟି ସ୍ଥାନରେ ଚଢାଉ
  • ||
  • କଂଗ୍ରେସର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ଅହମଦ ପଟେଲଙ୍କ ପରଲୋକ : କରୋନାରେ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇ ଚାଲିଥିଲା ଚିକିତ୍ସା
  • ||

୧୨ ତାରିଖ ସୁଦ୍ଧା ପୁରୀକୁ ଛାଡି ସବୁ ସ୍ଥାନକୁ ବିଜୁଳି ଶହେକୁ ଶହେ, ପିଇବା ପାଣି ସବୁ ସ୍ଥାନରେ ପହଞ୍ଚିବା ନେଇ ସରକାରଙ୍କ ଦାବି

10/05/2019 at 10:09 AM

ଭୁବନେଶ୍ବର ୧୦|୫: ସରକାରଙ୍କ ଦାବି ପିଇବା ପାଣି ଯୋଗାଣ ଶହେକୁ ଶହେ ଛୁଇଁଲା । ଆଉ ଦୁଇ ତିନି ଦିନ ଭିତରେ ବିଜୁଳି ବି ମିଳିଯିବ। ଅର୍ଥାତ୍ ଭୁବନେଶ୍ବର, କଟକ ଓ ଖୋର୍ଦ୍ଧାବାସୀ ଖୁସ୍ । ପୁରୀରେ ବି ପିଇବାପାଣି ଲୋକଙ୍କୁ ମିଳିଗଲାଣି । ବିଜୁଳି ୧୨ ତାରିଖରୁ ଆସିବା ଆରମ୍ଭ ହେବ । ସାଇକ୍ଲୋନ ଫୋନି ଯିବାର ୮ ଦିନ ପରେ ଲୋକଙ୍କ ମନକୁ ବୁଝାଇବାକୁ ଏମିତି କିଛି ଚିତ୍ର ଦେଇଛନ୍ତି ସରକାର । ସୂଚନା ଓ ଲୋକସଂପର୍କ ସଚିବ ସଂଜୟ ସିଂ ପ୍ରେସମିଟ୍ କରି କହିଛନ୍ତି ୧୨ ତାରିଖ ସୁଦ୍ଧା ପୁରୀକୁ ଛାଡି ଆଉ ସବୁ ସ୍ଥାନକୁ ବିଜୁଳି ଶହେକୁ ଶହେ । ସେହିଭଳି ପିଇବାପାଣି ସବୁ ସ୍ଥାନରେ ପହଁଚିଗଲା ବୋଲି ସରକାର ଦାବି କରିଛନ୍ତି । ପରିମଳ ପାଇଁ ସରକାରଙ୍କ ଦାବି ଯେ ୬୨୧ ଜଣ ଇଂଜିନିୟର ଓ ମୁନିସପାଲିଟି ଷ୍ଟାଫ ସାଙ୍ଗକୁ ୫୦୦୦ ଲୋକ ଲାଗିଛନ୍ତି ।

ଆଜି ନୁହେଁ ଗତ ୩ଦିନ ତଳୁ ସରକାରଙ୍କ ତରଫରୁ ଏଭଳି କିଛି ଚେଷ୍ଟା ହେଉଛି ଯେମିତି ସବୁ ଜିନିଷ ଠିକ୍ ଠାକ୍ ଚାଲିଛି । କିନ୍ତୁ ବାସ୍ତବ ଚିତ୍ର କିଛି ଅଲଗା କହୁଛି । ଆଜି ସୁଦ୍ଧା ଭୁବନେଶ୍ବରର ୮୦ ପ୍ରତିଶତ ଅଞ୍ଚଳକୁ ବିଜୁଳି ମିଳିଯିବ ବୋଲି ସରକାର ଦୋହରାଇ ଚାଲିଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ଭୁବନେଶ୍ବରବାସୀ ଜାଣିଛନ୍ତି ୮୦ ପ୍ରତିଶତ ଅଞ୍ଚଳରେ ବିଜୁଳି ହିଁ ନାହିଁ । ପାଣି ପାଇଁ ଭୁବନେଶ୍ବରର ଗଳିକନ୍ଦି ଚିତ୍ର ବୟାନ କରୁଛି କେମିତି ଲୋକେ ଡହଳ ବିକଳ ହେଉଛନ୍ତି ।

ଯଦି ଭୁବନେଶ୍ବରର ସ୍ଥିତି ଏଇଆ ତାହାଲେ ପୁରୀ ଅବସ୍ଥା କଣ ଥିବ ତାହା ସ୍ପଷ୍ଟ ଅନୁମେୟ । କଟକରେ ବିଜୁଳି ଶତପ୍ରତିଶତ ହୋଇଗଲା ବୋଲି ସରକାର ପ୍ରେସମିଟ୍ କରି କହିସାରିଲେଣି । କିନ୍ତୁ କଟକବାସୀ କହୁଛନ୍ତି ଅବସ୍ଥା ବାସ୍ତବରେ ସୁଧୁରି ନାହିଁ । ପ୍ରତିଦିନ ସକାଳୁ ସନ୍ଧ୍ୟା ଯାଏଁ ସମସ୍ତଙ୍କ ମନରେ ଗୋଟିଏ କଥା ବିଜୁଳି ଆସିବ କେବେ।

ସରକାରଙ୍କ ଦାବି ଅନୁସାରେ ଲୋକ ପିଇବାପାଣି ଓ ବିଜୁଳି ପାଉନାହାଁନ୍ତି, ଏହା ହେଉଛି ଗ୍ରାଉଣ୍ଡ ରିଅଲିଟି । କିନ୍ତୁ ସରକାର ଘୋଷଣାରେ ଡେଡ୍ ଲାଇନ୍ ମିଟ୍ କରିଦେଉଛନ୍ତି । ଯାହାକୁ ନେଇ ଏବେ ଚାରିଆଡେ ଚର୍ଚ୍ଚା ।

   Related Posts