Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ଘୋଷଣା, ଟି-୨୦ ୱାର୍ଲ୍ଡ କପ୍‌ ପରେ ଛାଡ଼ିବେ କ୍ୟାପ୍ଟେନ୍‌ ପଦ
  • ||
  • ସାନଖେମୁଣ୍ଡି : ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଆସିଷ୍ଟାଣ୍ଟ ଇଂଜିନିୟର, ଠିକାଦାରଙ୍କଠୁ ନେଉଥିଲେ ୫୦ହଜାର ଟଙ୍କା ଲାଞ୍ଚ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ବଙ୍ଗୋପସାଗରରେ ଦାନା ବାନ୍ଧୁଛି ଆଉ ଏକ ଲଘୁଚାପ, ୧୯ ଓ ୨୦ରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା : IMD ଡିଜି
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ମାଲକାନଗିରିରେ ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀ-ମାଓବାଦୀ ଗୁଳିବିନିମୟ, ଛତ୍ରଭଙ୍ଗ ଦେଲେ ମାଓବାଦୀ : କ୍ୟାମ୍ପ୍‌ରୁ ବିପୁଳ ପରିମାଣର ମାଓ ସାମଗ୍ରୀ ଠାବ
  • ||
  • ପୁରୀ : ଶୁକ୍ରବାର ବନ୍ଦ ରହିବ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର, ବିଶେଷ ନୀତି ଯୋଗୁଁ ଶ୍ରୀଜିଉଙ୍କୁ ଦର୍ଶନ କରିପାରିବେନି ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ
  • ||
  • ସୋର : ଫୁଲୁଛି କାଂଶ ବାଂଶ ନଦୀ, ବଢୁଛି ଜଳସ୍ତର : ଚିନ୍ତାରେ ତଳିଆ ଅଞ୍ଚଳବାସୀ
  • ||
  • ଖଣ୍ଡପଡା : ରଥିଆ ନାଳରେ ଭାସି ବୃଦ୍ଧ ନିଖୋଜ, ମାଛ ଧରିବାକୁ ଯାଇ ନାଳରେ ଭାସିଯାଇଥିବା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର : ମହାନଦୀ ବନ୍ୟାଜଳରେ ବୁଡି ଗାଡି ଚାଳକ ନିଖୋଜ, ଇଟାଭାଟିକୁ ଯାଉଥିବା ବେଳେ ଅଘଟଣ
  • ||
  • ଯାଜପୁର : ପାଣିରେ ଭାସି ଯାଇଥିଲେ ବାପା-ପୁଅ, ଠାବ ହେଲା ମୃତଦେହ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୫୮୦ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||

ଚିଟ୍ଫଣ୍ଡ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତଙ୍କ ଚେତାବନୀ: ନୋଟ୍ ଫେରସ୍ତ ନାହିଁ ତ ଭୋଟ ନାହିଁ

19/02/2019 at 7:50 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର ୧୯/୨: ରାଜଧାନୀରେ ଚିଟଫଣ୍ଡ ଜମାକାରୀଙ୍କ ମେଳି । ମିଳିତ ମଞ୍ଚ ଡାକରାରେ ଏକାଠି ହୋଇଛନ୍ତି ହଜାର ହଜାର ଚିଟଫଣ୍ଡ ଜମାକାରୀ । ସରକାରଙ୍କ ବିଫଳତା ବିରୋଧରେ ଚଳାଇଛନ୍ତି ଆନ୍ଦୋଳନ, ନାରାବାଜି ।

ଚିଟ୍‌ଫଣ୍ଡ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତଙ୍କ ଚେତାବନୀ । ବହୁତ ହେଇଗଲା। ଏଥର ସହିବୁନି। ନୋଟ୍ ଫେରସ୍ତ ନାହିଁ ତ ଭୋଟ ନାହିଁ ।  ଲୋୟର ପିଏମଜିରେ ଏକାଠି ହେଲେ ହଜାର ହଜାର ଜମାକାରୀ । ଏଭଳି ନାରାବାଜି କରି ସରକାରଙ୍କ ବିଫଳତା ବିରୋଧରେ ସତ୍ୟାଗ୍ରହ ଧମକ ଦେଇଛନ୍ତି । ରାଜ୍ୟର ପ୍ରାୟ ୨୦ ଲକ୍ଷ ବ୍ୟକ୍ତି ଚିଟଫଣ୍ଡରେ ଟଙ୍କା ଜମା କରିଥିଲେ । ପାଖାପାଖି ୨୦ ହଜାର କୋଟି ଟଙ୍କା ହରାଇଛନ୍ତି ଜମାକାରୀ । କ୍ଷୁଦ୍ର ଜମାକରୀଙ୍କୁ ଟଙ୍କା ଫେରସ୍ତ ପାଇଁ ସରକାର ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଇଥିଲେ । ହେଲେ ଜଣେବି ଟଙ୍କା ଫେରିନପାଇବା ଅଭିଯୋଗ କରି ମିଳିତ ମଞ୍ଚ ଡାକରାରେ ପୁଣି ରାସ୍ତାକୁ ଓହ୍ଲାଇଛନ୍ତି ଜମାକାରୀ । ଟଙ୍କା ଫେରସ୍ତ ନହେବା ଯାଏ ରାଜଧାନୀ ଛାଡ଼ିବୁ ନାହିଁ ବୋଲି ମଞ୍ଚ ଚେତାବନୀ ଦେଇଛି । …

୨୦୧୪ ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ୩ଶହ କୋଟି ଟଙ୍କାର କର୍ପସ ଫଣ୍ଡ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର । ୨୦୧୩ରୁ ଜମାକାରୀ ଚିହ୍ନଟ ପାଇଁ କମିଶନ ଗଠନ ହୋଇଥିଲେ ବି ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ ପ୍ରକ୍ରିୟା ସରିନି ।  ଜମାକାରୀ ଚିହ୍ନଟ ପାଇଁ ଆହୁରୀ ୨/୩ ବର୍ଷ ସମୟ ଲାଗିବ ବୋଲି କମିଶନ କହିଛନ୍ତି । କର୍ପସ ଫଣ୍ଡରେ କାହାକୁ କେତେ ଟଙ୍କା ଦିଆଯାଇଛି, ସରକାରଙ୍କୁ ସେ ହିସାବ ମାଗିଛନ୍ତି ବିରୋଧୀ  କଂଗ୍ରେସ ଓ ବିଜେପି । ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ ଶଶୀଭୂଷଣ ବେହେରା କିନ୍ତୁ କହିଛନ୍ତି, ସରକାରଙ୍କ ଉପରେ ଜମାକାରୀଙ୍କ ଆସ୍ଥା ଅତୁଟ ରହିଛି । କ୍ଷୁଦ୍ର ଜମାକାରୀଙ୍କ ଟଙ୍କା ଫେରସ୍ତ ନେଇ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଓ ପ୍ରୟାସ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି । ପ୍ରକ୍ରିୟାରେ ସ୍ବଚ୍ଛତା ରଖିବାକୁ ଯଥେଷ୍ଟ ସତର୍କତା ଅବଲମ୍ବନ କରାଯାଉଥିବାରୁ ବିଳମ୍ବ ହେଉଥିବା କହିଛନ୍ତି ଅର୍ଥ ମନ୍ତ୍ରୀ ।

ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ଏକାଠି ହୋଇ ଚିଟ୍‌ଫଣ୍ଡ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ଗୋଟିଏ ଚେତାବନୀ ଶୁଣାଇଛନ୍ତି ଏଥର  ନିର୍ବାଚନରେ ସେମାନଙ୍କର ଭୋଟ ହାରଜିତ୍‌ର ନିର୍ଣ୍ଣାୟକ ହୋଇପାରେ। 

   Related Posts