Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୨୫ ବର୍ଷ ପରେ ଦୁର୍ଲଭ ନାଗାର୍ଜୁନ ବେଶରେ ସଜେଇ ହେବେ ଶ୍ରୀଜିଉ, ଆରମ୍ଭ ହେଲା ପ୍ରସ୍ତୁତି
  • ||
  • କୋଇଲା ଖଣି ଆବଣ୍ଟନ ଦୁର୍ନୀତି ମାମଲାରେ ପୂର୍ବତନ କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ଦିଲ୍ଲୀପ ରାୟଙ୍କୁ ମିଳିଲା ଜାମିନ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ମାଟି ତଳୁ ବିପୁଳ ପରିମାଣର ଅସ୍ତ୍ରଶସ୍ତ୍ର ସହ ବିସ୍ଫୋରକ ସାମଗ୍ରୀ ଜବତ
  • ||
  • ରାଜନଗର : ଭୋଗ ଖାଇ ୧୫୦ ଅସୁସ୍ଥ, ୩୦ ଜଣଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଗୁରୁତର
  • ||
  • ପାରାଦୀପ : ସମୁଦ୍ରରେ ବୁଡିଗଲା ମାଛଧରା ଟ୍ରଲର, ୫ ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀ ଉଦ୍ଧାର, ୪ ନିଖୋଜ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୪ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୪୮୦କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଟ୍ରେନ୍‌ରେ କଟି ବାପା-ଝିଅ-ପୁଅର ମୃତ୍ୟୁ, ଆତ୍ମହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ବାଇକ୍‌କୁ ଧକ୍କାଦେଲା ହାଇଓ୍ୱା ଟ୍ରକ, ଆରୋହୀ ମୃତ
  • ||

ଟାଟା ଗ୍ରୁପର ‘ସୁପର ଆପ୍’ରେ ୨୫ ବିଲିୟନ ନିବେଶ କରିବ ଓ୍ଵାଲମାର୍ଟ ! ଚାଲିଛି ଆଲୋଚନା

29/09/2020 at 7:20 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୯।୦୯: ଓ୍ଵାଲମାର୍ଟ ଇଙ୍କ ଟାଟା ଗ୍ରୁପ ସହିତ ଭାରତୀୟ ଲୁଣ-ଟୁ-ସଫ୍ଟଓୟାର ଗ୍ରୁପର ନୂତନ ‘ସୁପର ଆପ୍‌’ରେ ୨୫ ବିଲିୟନ ସମ୍ଭାବିତ ନିବେଶ ନେଇ ଆଲୋଚନା କରୁଛି। ଏହି ମାମଲାରେ ଜଡିତ ଲୋକଙ୍କ ସୂତ୍ରରୁ ମିଣ୍ଟ ଖବରକାଗଜ ମଙ୍ଗଳବାର ଏହାର ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।

ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ ଦୁଇ କମ୍ପାନୀ ମଧ୍ୟରେ ଜାରି ଆଲୋଚନା ମୁତାବକ ସୁପର ଆପ୍‌କୁ ଟାଟା ଓ ଓ୍ଵାଲମାର୍ଟ ମିଳିତ ଉଦ୍ୟମରେ ଲଞ୍ଚ କରି ପାରନ୍ତି। ଏହା ଟାଟାର ଇ-କମର୍ସ ବ୍ୟବସାୟ ଓ ଓ୍ଵାଲମାର୍ଟର ଇ-କମର୍ସ ସଂସ୍ଥା ଫ୍ଲିପକାର୍ଟ ମଧ୍ୟରେ ଉତ୍ତମ ସମନ୍ଵୟ ରଖିବ।

ଏସିଆର ସବୁଠୁ ଧନଶାଳୀ ବ୍ୟକ୍ତି ମୁକେଶ ଅମ୍ବାନୀଙ୍କ ରିଲାଏନ୍ସ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରୀଜ ଲିମିଟେଡ୍‌ ଏହାର ଡିଜିଟାଲ୍ ବ୍ୟବସାୟ ଜିଓ ପ୍ଲାଟଫର୍ମର ଷ୍ଟକ୍ ବିକ୍ରୟ କରି ଫେସବୁକ୍, ଆଲଫାବେଟର ଗୁଗୁଲ୍, କେକେଆର୍ ଆଣ୍ଡ କୋ ଏବଂ ସିଲଭର ଲେକ୍ ପାର୍ଟନର ସମେତ ନିବେଶକଙ୍କ ଠାରୁ ୨୦ ବିଲିୟନ ଡଲାରରୁ ଅଧିକ ସଂଗ୍ରହ କରି ପାରିଛି। ସେହି ପରି ଟାଟା ଗ୍ରୁପ ମଧ୍ୟ ନିବେଶ ସନ୍ଧାନରେ ରହିଛି।

ବ୍ଲୁମର୍ଗର ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ ଟାଟା ଗ୍ରୁପ ନିଜର ନୂତନ ଡିଜିଟାଲ ପ୍ଲାଟଫର୍ମରେ ଅଂଶଧନ ବିଷୟରେ ସମ୍ଭାବ୍ୟ ନିବେଶକଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କରୁଛି। ଓ୍ଵାଲମାର୍ଟ ଟାଟା ଗ୍ରୁପରେ ଡିଜିଟାଲ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ପାଇଁ ୨୦ ରୁ ୨୫ ବିଲିୟନ ନିବେଶ କରିପାରେ।

ଏହି ସୁପର ଆପ୍ ଭାରତରେ ଡିସେମ୍ଵର କିମ୍ବା ଜାନୁଆରୀରେ ଲଞ୍ଚ ହୋଇପାରେ। ଏହି ଆପ୍ ଜରିଆରେ ଟାଟା ଗ୍ରାହକ ଏବଂ ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କୁ ଗୋଟିଏ ଚ୍ୟାନେଲ ଅଧିନକୁ ଆଣି ପାରିବ ଏବଂ ନିଜର ଖୁଚୁରା ସ୍ଥାନରେ ବିଭିନ୍ନ ଉତ୍ପାଦ ପ୍ରଦାନ କରି ପାରିବ।

ଟାଟା କନସେଲଟେନ୍ସି ସର୍ଭିସେଜ, ଟାଟା ମୋଟର୍ସ ଓ ଟାଟା ଷ୍ଟିଲ ସେୟାରରେ ୧ ପ୍ରତିଶତରୁ ଅଧିକ ବୃଦ୍ଧି ସହିତ ଟିସିଏସର ନିଫଟି ୫୦ ସୂଚକାଙ୍କ ଶୀର୍ଷରେ ପହଞ୍ଚିଛି। ଯଦି ଓ୍ଵାଲମାର୍ଟ ଟାଟା ଗ୍ରୁପରେ ନିବେଶ କରେ ତେବେ ଫ୍ଲିପକାର୍ଟ ନିଜର ନିବେଶକକୁ ଶୀର୍ଷ ସ୍ତରକୁ ନେଇ ପାରିବ।

   Related Posts