Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • JEE ମେନ୍ ରେଜଲ୍ଟ ପ୍ରକାଶିତ
  • ||
  • ଦେଶର ୪ଟି ସ୍ଥାନରେ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ହେବ ଜାତୀୟ ଭୂତାଣୁ ବିଜ୍ଞାନ ସଂସ୍ଥାନ, ଭୁବନେଶ୍ଵରରେ ପ୍ରତିଷ୍ଠା କରିବାକୁ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଲେ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର
  • ||
  • ବଦଳିଲେ ପୋଲିସ କମିଶନର, ସୁଧାଂଶୁଙ୍କ ଜାଗା ନେଲେ ସୌମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରିୟଦର୍ଶୀ
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ଜମିଜମା ବିବାଦରୁ ବିଧବା ମହିଳାଙ୍କୁ ବୀଭତ୍ସ ହତ୍ୟା
  • ||
  • କଟକ : SCBରେ ମହିଳା ରୋଗୀଙ୍କ ଉପରେ ଖସିପଡିଲା ଫ୍ୟାନ୍, ଆଇସିୟୁରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ମହିଳା ଦିବସରେ ବିଜେଡିର ମହିଳା ସମାବେଶ, ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କହିଲେ ମା’ମାନେ ଆଜନ୍ମ ନେତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଗଠନ ହେଲା ୯ଜଣିଆ ଟାସ୍କ ଫୋର୍ସ, ଆୟତ୍ତ କରିବେ ନିଆଁ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗିର : ରକ୍ତ ପାଇଁ ଗଲା ଜୀବନ ! ରୋଗୀ ମୃତ୍ୟୁକୁ ନେଇ ମେଡିକାଲରେ ଉତ୍ତେଜନା
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଜଙ୍ଗଲକୁ ଗଲେ ଠିକଣା ରଖିବ ବନ ବିଭାଗ, ନିଆଁ ଲଗାଇଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ ସୂଚନା ଦେଲେ ମିଳିବ ୫ହଜାର
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ : ବାଲି ଗଦାରୁ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା କରି ଫିଙ୍ଗି ଦେଇଥିବା ସନ୍ଦେହ
  • ||

ୟେସ୍ ବ୍ୟାଙ୍କ୍ ମାମଲା : କ୍ବାରେଣ୍ଟାଇନ୍ ମୁକ୍ତ ହେଲେ ୱାଧୱାନ ବ୍ରଦର୍ସ, ଗିରଫ କରିପାରେ ସିବିଆଇ

22/04/2020 at 6:44 PM

ମୁମ୍ବାଇ ୨୨।୪: ୟେସ୍ ବ୍ୟାଙ୍କ ମାମଲାରେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଦିୱାନ୍ ହାଉସିଂ ଫାଇନାନ୍ସ ଲିମିଟେଡ୍ (DHLF)ର ପ୍ରମୋଟର ୱାଧୱାନଙ୍କ ପରିବାରକୁ କ୍ବାରେଣ୍ଟାଇନ୍ ମୁକ୍ତ କରାଯାଇଛି । ସେମାନଙ୍କୁ ମହାବଲେଶ୍ବରରେ ଥିବା ଘରେ ରହିବାକୁ କୁହାଯାଇଛି । ସେଠାରୁ ସେମାନଙ୍କୁ ଅପ୍ରେଲ ୯ ରେ ଅଟକ ରଖାଯାଇଥିଲା। ୧୪ ଦିନିଆ କ୍ବାରେଣ୍ଟାଇନ୍ ଅବଧି ସମାପ୍ତ ହେବାପରେ କପିଲ ୱାଧୱାନ ଏବଂ ଧୀରଜ ୱାଧୱାନଙ୍କ ସମେତ ସମସ୍ତ ୨୩ ଜଣଙ୍କୁ ମୁକ୍ତ କରାଯାଇଛି ବୋଲି ଅଧିକାରୀମାନେ କହିଛନ୍ତି। ସରକାରୀ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଅନୁଯାୟୀ ସିବିଆଇର ଅନୁମତି ବିନା ୱାଧୱାନ ପରିବାର ସତରା ଜିଲ୍ଲା ଛାଡିପାରିବେନି ।

ଅପ୍ରେଲ ୯ ରେ କପିଲ ଏବଂ ଧୀରଜ ୱାଧୱାନଙ୍କୁ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ମହାବାଲେଶ୍ବରରେ ଅଟକ ରଖାଯାଇଥିଲା। ଏହାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ସିବିଆଇ ସତ୍ତାର ଜିଲ୍ଲା ମାଜିଷ୍ଟ୍ରେଟଙ୍କୁ ଏକ ଚିଠି ଲେଖି ଯାଞ୍ଚ ଏଜେନ୍ସିର ଅନୁମତି ବିନା ୱାଧୱାନ ପରିବାରକୁ କ୍ବାରେଣ୍ଟାଇନ୍ ନ ଛାଡିବାକୁ କହିଥିଲା । ସିବିଆଇ ୱାଧୱାନ କପିଲ ଏବଂ ଧୀରଜ ୱାଧୱାନଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି । କୋର୍ଟ ଉଭୟଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଜାରି ହୋଇଥିବା ଜାମିନ ବିହୀନ ୱାରେଣ୍ଟକୁ ମେ ୫ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସ୍ଥଗିତ ରଖିଛନ୍ତି।

ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ସରକାର ସିବିଆଇ ଏବଂ ଇଡିକୁ ମଧ୍ୟ ସୂଚନା ଦେଇଥିଲା ଯେ, ସମସ୍ତ ୨୩ ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ଅପ୍ରେଲ ୨୨ରେ କ୍ବାରେଣ୍ଟାଇନ୍ ମୁକ୍ତ କରାଯିବ । ଯଦି ୱାଧୱାନ ଭାଇମାନଙ୍କ ବିରୋଧରେ କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଏ ତେବେ ସେମାନେ ସହାୟତା ପ୍ରଦାନ କରିବେ। ଇଡି ମଧ୍ୟ ସାତାର କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କ ସହ ଯୋଗାଯୋଗରେ ରହିଛି ।  ୟେସ୍ ବ୍ୟାଙ୍କ ମାମଲାରେ ତଦନ୍ତରେ ସହଯୋଗ କରିବା ପାଇଁ ହାଜର ହେବାକୁ ଅନୁସନ୍ଧାନକାରୀ ସଂସ୍ଥା ୱାଧୱାନ ଭାଇଙ୍କୁ ଏକାଧିକ ସମନ ଜାରି କରିଛନ୍ତି। ତେବେ କରୋନା ଭାଇରସ୍ ବିସ୍ତାର ଯୋଗୁଁ ହାଜର ହୋଇପାରିବେ ନାହିଁ ବୋଲି ଯୁକ୍ତି ଦର୍ଶାଇ ସେମାନେ ମନା କରି ଦେଇଥିଲେ ।

ୟେସ୍ ବ୍ୟାଙ୍କ ପ୍ରତିଷ୍ଠାତା ରାଣା କପୁରଙ୍କ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ୬୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ବଦଳରେ DHFL ୩,୭୦୦କୋଟି ଟଙ୍କା ବିନିଯୋଗ କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲା ।  ସିବିଆଇ ୟେସ୍ ବ୍ୟାଙ୍କ ମାମଲାରେ ୱାଧୱାନ ଭାଇମାନଙ୍କୁ ତଦନ୍ତ ପରିସରଭଉକ୍ତ କରିଛି ।  ଇଡି ମଧ୍ୟ ଏହି ମାମଲାର ଅନୁସନ୍ଧାନ କରୁଛି।

   Related Posts