Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଏବେ ତୃତୀୟ ଲହର ଚାଲିଛି, ତଥାପି ଭୟଭୀତ ହେବାର ଆବଶ୍ୟକତା ନାହିଁ: ମୁଖ୍ୟ ସଚିବ
  • ||
  • ପୁରୀ: ପୋଲିସ କବଜାରେ ୩ ଧଳାଜହର ବେପାରୀ, ୧୭୨ ବ୍ରାଉନ ସୁଗାର ଜବତ
  • ||
  • କ୍ୟାପଟେନ୍ ପଦ ଛାଡିବା ପରେ କୋହଲିଙ୍କ ଟେଷ୍ଟ ରାଙ୍କିଙ୍ଗ୍ରେ ସୁଧାର, ଟପ୍-୧୦କୁ ଫେରିଲେ ବୁମରା
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି; ଗୋଲାମୁଣ୍ଡା ଗାଁ ପୋଖରୀରେ ବୁଡି ଜାଆଁଳା ଭାଇ ମୃତ
  • ||
  • ବିଜେପିରେ ମିଶି ପାରନ୍ତି କଂଗ୍ରେସର ପୋଷ୍ଟର ଗର୍ଲ ପ୍ରିୟଙ୍କା ମୌର୍ଯ୍ୟ, କହିଲେ- ପାର୍ଟି ମୋର ଫାଇଦା ଉଠାଇଲା
  • ||
  • ଭାରତର ଷ୍ଟାର ଟେନିସ୍ ଖେଳାଳି ସାନିଆ ମିର୍ଜାଙ୍କ ଅବସର ଘୋଷଣା, ୨୦୨୨ ହେବ ଶେଷ ସିଜିନ
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୨ ଲକ୍ଷ ୮୨ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୪୪୧ ମୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୬ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୪୯୪କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ପୁଣି ୧୧ ହଜାର ଉପରେ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୧୬୦୭ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୬୭୦୯୪ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଗ୍ଲୋବାଲ ମେୟର୍ସ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ-୨୦୨୧: ବିଶ୍ୱର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ୧୫ ସହରରେ ରାଉରକେଲା, ଟ୍ୱିଟ୍‌ କରି ପ୍ରଶଂସା କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||

ଶାଗୁଣା ପିଠିରେ ଚିପ୍ ଓ ଟ୍ୟାଗ୍ ଦେଖି ଲୋକେ ଡରିଲେ, ବନ କର୍ମଚାରୀ କହିଲେ…

24/04/2020 at 4:37 PM

କୂଶୀନଗର ୨୪/୦୪ : କୂଶୀନଗର ବରବାପଟ୍ଟୀ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ରାମପୁର ବକୁଳହବା ଗାଁରେ ଆଖୁ କିଆରୀରେ ଏକ ଶାଗୁଣା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ଯାହା ଦେହରେ ଚିପ ଲାଗିଛି | ଶାଗୁଣା ଦେହରେ କୋଡ଼ିଙ୍ଗ ମଧ୍ୟ ହୋଇଛି | ଶାଗୁଣା ସମ୍ପର୍କରେ ସୂଚନା ପାଇ ଆଖୁ କିଆରୀରେ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ଭିଡ ଲାଗିଥିଲା | ସୂଚନାପାଇ ଥାନା ଅଧିକାରୀ ଅରବିନ୍ଦ କୁମାର ଫୋର୍ସ ସହ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ | ପୋଲିସ ଆସି ଶାଗୁଣାକୁ କାବୁ କରି ବନବିଭାଗକୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରିଥିଲା | ବନ ଅଧିକାରୀଙ୍କ କହିବାନୁଯାୟୀ, ଏହି ଶାଗୁଣାରେ କୌଣସି ଏକ ଅନୁସନ୍ଧାନ ସଂସ୍ଥା କୋଡ଼ିଙ୍ଗ କରିଛି ଏବଂ ତାର ଲୋକେସନ ଜାଣିବା ପାଇଁ ତା ଦେହରେ ଚିପ ଲଗାଇଛି | ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ବିଲୁପ୍ତ ପ୍ରାୟ ପଶୁପକ୍ଷୀଙ୍କ ପାଇଁ ତାଙ୍କ ଅସ୍ତିତ୍ବ ଜାଣିବା ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଟ୍ୟାଗିଙ୍ଗ କରାଯାଇଥାଏ | ତେବେ ଏ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଘଟଣା ସମ୍ପର୍କରେ କିଛି ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇନାହିଁ | କୂଶୀନଗର ଡ଼ିଏଫଓଙ୍କୁ ଅବଗତ କରାଇ ଦିଆଯାଇଛି | ଶାଗୁଣା ଭୋକିଲା ଅଛି ଏବଂ ତା ପାଇଁ ମାଂସାହାରୀ ଭୋଜନର ପ୍ରବନ୍ଧ କରାଯାଉଛି |

ଥାନା ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଶାଗୁଣାର ଦୁଇ ପରରେ ହଳଦିଆ ରଙ୍ଗର ଟ୍ୟାଗ ଲାଗିଛି ଏବଂ ଗୋଟିଏ ଜିପିଏସ ଟ୍ରାକର ଲାଗିଛି | ଶାଗୁଣା ପ୍ରଜନନ ଓ ସଂରକ୍ଷଣ କେନ୍ଦ୍ର ସହିତ ସମ୍ବନ୍ଧିତ | ଏହାକୁ ସୁରକ୍ଷିତ ରଖିବା ପାଇଁ ପ୍ରଜନନ କେନ୍ଦ୍ର ଦ୍ୱାରା ଟ୍ୟାଗ କରାଯାଇଛି | ଜିପିଏସ ଟ୍ରାକର ମାଧ୍ୟମରେ ତାର ଲୋକେସନ ଏବଂ ଗତିବିଧି ଜାଣି ଡାଟା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଇଥାଏ | ଏହି ଶାଗୁଣାର ସମ୍ବନ୍ଧ କୌଣସି ଜାସୁସ କିମ୍ବା ସନ୍ଦିଗ୍ଧ କାର୍ଯ୍ୟକର୍ତ୍ତୀଙ୍କ ସହ ନୁହେଁ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ବନ ବିଭାଗ ଅଧିକାରୀ |

   Related Posts