Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଫେବୃଆରୀ ପାଇଁ କୋଭିଡ୍ ଗାଇଡ୍ଲାଇନ୍: ଏବେ ସିନେମା ହଲ୍ରେ ବସି ପାରିବେ ୫୦%ରୁ ଅଧିକ ଦର୍ଶକ, ସଭିଙ୍କ ପାଇଁ ଖୋଲିଲା ସ୍ଵିମିଂ ପୁଲ୍
  • ||
  • ଜାମିନ ସତ୍ତ୍ଵେ ଜେଲ୍‌ରେ ରହିବେ ପାଠକ ବାପ-ପୁଅ
  • ||
  • ପାଠକ ବାପ-ପୁଅଙ୍କୁ ମିଳିଲା ଜାମିନ‌
  • ||
  • ବିସିସିଆଇର ଘୋଷଣା-ଫେବୃଆରୀ ୧୮ରେ ଚେନ୍ନାଇରେ ହେବ ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୧ ପାଇଁ ଖେଳାଳିଙ୍କ ନିଲାମୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ‘ପରୀକ୍ଷା ଦର୍ପଣ’ ପୁସ୍ତକ ଉନ୍ମୋଚିତ, ମାଟ୍ରିକ୍ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀ ହେବେ ଉପକୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୩୮ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍‌, ୩୩୪୬୬୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଜି.ଉଦୟଗିରି : ବାଇକ୍-ଅଟୋ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା : ଜଣେ ମୃତ, ତିନି ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଭୁବନେଶ୍ବର ବ୍ଲକ୍ କନିଷ୍ଠ ଯନ୍ତ୍ରୀ ଶୁଭେନ୍ଦୁ କୁମାର ପ୍ରଧାନ, ଆୟ ବହିର୍ଭୂତ ସମ୍ପତ୍ତି ଠୁଳ ଅଭିଯୋଗରେ ଚଢାଉ
  • ||
  • ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସର ଆକ୍ସନ : ଟ୍ରାକ୍ଟର ରାଲି ବେଳେ ହିଂସା ପରେ ୨୨ଟି ମାମଲା ରୁଜୁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଅଟୋକୁ ଧକ୍କା ଦେଲା କାର୍, ୪ ଗୁରୁତର
  • ||

ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ଓ ମିଜୋରାମ ବିଧାନସଭା ପାଇଁ ମତଦାନ ; ଇଭିଏମ୍ ଖରାପ ହେବାକୁ ନେଇ ଆପତ୍ତି ଉଠାଇଲା କଂଗ୍ରେସ

28/11/2018 at 2:54 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୮|୧୧:   ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ଓ ମିଜୋରାମ ବିଧାନସଭା ପାଇଁ ମତଦାନ ଜାରି । ମଧ୍ୟାହ୍ନ ସାଢେ ୧ ଟା ସୁଦ୍ଧା ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦେଶରେ ୩୧. ୩୩ ପ୍ରତିଶତ ମତଦାନ ହୋଇଛି । ସକାଳ ୮ଟାରୁ ମତଦାନ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଅପରାହଣ ୫ଟା ଯାଏଁ ଭୋଟ୍ ଗ୍ରହଣ ଚାଲିବ । ନିଜ ନିଜ ପସନ୍ଦର ପ୍ରାର୍ଥୀ ଙ୍କୁ ଭୋଟ୍ ଦେଉଛନ୍ତି ଭୋଟର୍ । ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ବିଧାନସଭାର ୨୩୦ ଆସନ ପାଇଁ ୨,୮୯୯ଜଣ ପ୍ରାର୍ଥୀ ମୈଦାନରେ ପ୍ରତିଦ୍ବନ୍ଦିତା କରୁଛନ୍ତି । ଶାସକ ବିଜେପି ପକ୍ଷରୁ ୨୩୦ଜଣ ପ୍ରାର୍ଥୀ  ଦିଆଯାଇଛି । ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଶିବରାଜ ସିଂ ଚୌହାନ ସକାଳୁ ପୂଜା ପାଠ କରିବା ପରେ ଭୋଟ୍ ଦେଇଛନ୍ତି । ସେହିଭଳି କଂଗ୍ରେସ ନେତା କମଲ ନାଥ ମଧ୍ୟ ମତଦାନ କରିଛନ୍ତି । ପୂର୍ବ ନିର୍ବାଚନରେ ୧୬୫ଟି ବିଧାନସଭା କ୍ଷେତ୍ରରେ ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀ ବିଜୟ ହୋଇଥିଲେ । ତେବେ ଚଳିତ ନିର୍ବାଚନରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଶିବରାଜ ସିଂହ ଚୌହାନଙ୍କୁ କଡା ପ୍ରତିଦ୍ବନ୍ଦିତାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡିବ ।

ସେପଟେ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଇଭିଏମ୍  ଖରାପ ହେବାକୁ ନେଇ କଂଗ୍ରେସ ଆପତ୍ତି ଉଠାଇଛି । ଦଳ କହିଛି ଯେଉଁଠି କଂଗ୍ରେସର ଭଲ ସ୍ଥିତି ଅଛି ସେଠାରେ ଇଭିଏମ୍ ଖରାପ ହୋଇଯାଉଛି । ତେଣୁ ଇଭିଏମ୍  ଖରାପ ସ୍ଥାନରେ ରି ପୁଲ କରିବାକୁ ଦଳ ନିର୍ବାଚନ କମିଶନଙ୍କ ପାଖରେ ଦାବି କରିଛି । ପାଖାପାଖି ୨୫୦ଟି ସ୍ଥାନରେ ଇଭିଏମ୍ ଖରାପ ହେବାର ଅଭିଯୋଗ ଆସିଥିଲା । ପରେ ଅନେକ ସ୍ଥାନରେ ଇଭିଏମ୍  ବଦଳା ଯାଇ ପୋଲିଂ କରାଯାଉଛି ।

ସେପଟେ ମିଜୋରାମର ୪୦ଆସନ ବିଶିଷ୍ଟ ବିଧାନସଭା ପାଇଁ ମତଦାନ ଚାଲିଛି । ସକାଳ ୮ଟାରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ମତଦାନ । ଦିନ ସାଢେ ୧ଟା ସୁଦ୍ଧା ମିଜୋରାମରେ ରେକର୍ଡ ୫୦ ପ୍ରତିଶତ ମତଦାନ ହୋଇଛି । ମିଜୋରାମରେ ମୋଟ୍ ୨୦୯ ଜଣ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଦେଇଛନ୍ତି ବିଭିନ୍ନ ଦଳ । ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ କଂଗ୍ରେସ ୪୦, ବିଜେପି ୩୯ ଏବଂ ଏମ୍  ଏନ୍  ଏଫ୍  ୪୦ଜଣ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଛିଡା କରାଇଛନ୍ତି ।  ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା କଡାକଡି କରାଯାଇଛି । ଉଭୟ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ଓ ମିଜୋରାମରେ ଡିସେମ୍ବର ୧୧ରେ ଭୋଟ୍ ଗଣତି କରାଯିବା ସହ ଫଳାଫଳ ପ୍ରକାଶ ପାଇବ ।

   Related Posts