Wednesday, August 21, 2019

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ବାରବାଟୀ ବିଧାୟକ ଦେବାଶିଷଙ୍କ ଜନ୍ମଦିନରେ କର୍ମୀ ଓ ଭୋଟର ଫୋକସ୍‌ରେ

କଟକ ୧୧|୯: ଜନ୍ମଦିନ ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ଖାସ୍। ହେଲେ ନେତାଙ୍କ ପାଇଁ ଟିକିଏ ନିଆରା । ଖାସକରି ଯେତେବେଳେ ନିର୍ବାଚନ ପାଖେଇ ଆସିଲାଣି ଜନ୍ମଦିନକୁ ଆଖିଦୃଶିଆ ଭାବେ ପାଳନ କରିବା ମୌକା କିଏ ବା ହାତଛଡା କରିବ । ସୋମବାର ଏଭଳି ଏକ ଦିନ ଥିଲା ବାରବାଟି-କଟକ ବିଧାୟକ ଦେବାଶିଷ ସାମନ୍ତରାୟଙ୍କ ପାଇଁ । ଫୁଲ ଦିଆନିଆ, ଶୁଭେଚ୍ଛା ବାର୍ତ୍ତା ଭିତରେ ବି ଜମିଥିଲା ଭୋଟ୍ ଚର୍ଚ୍ଚା ।

ବସନ୍ତ ଋତୁରେ ବିଭିନ୍ନ ଫୁଲର ବାସ୍ନା । ଏହାରି ଭିତରେ କିନ୍ତୁ ଚାରିଆଡେ ବାରିହୋଇ ପଡୁଛି ପଲିଟିକ୍ସର ଗନ୍ଧ । ଭାଇଚାରାର ସହର କଟକରେ ଏହାକୁ ନିର୍ବାଚନୀ ଉତ୍ସବ କହିଲେ କିଛି ଭୂଲ ହେବନି । ପ୍ରତିଦିନ କିଛିନା କିଛି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ, ଭେଟଘାଟ, କର୍ମୀ ସମ୍ମିଳିନୀ ଚାଲିଛି । ଏସବୁ କେବଳ କର୍ମୀ, ଭୋଟରଙ୍କୁ ମନେଇବାର ପ୍ରୟାସ । ଯୋଗକୁ ସୋମବାର ଥିଲା ବାରବାଟି-କଟକ ବିଧାୟକ ଦେବାଶିଷ ସାମନ୍ତରାୟଙ୍କ ଜନ୍ମଦିନ । ଭୋଟ ଚର୍ଚ୍ଚା ପାଇଁ ଇଆଠୁ ବଡ ସୁଯୋଗ କ’ଣ ବା ହୋଇପାରେ । ତେଣୁ ଅନୁଗୁତ, କର୍ମୀ, ସାଧାରଣ ଲୋକଙ୍କୁ ଖୁସି କରିବାର ମୌକା ହାତଛଡା କରିନଥିଲେ ଦେବାଶିଷ । ଦିଅଁ ଦେଖାକୁ କଦଳୀ ବିକା ।  ମାନେ ଜନ୍ମ ଦିନର ଶୁଭେଚ୍ଛା, ଫୁଲ ଦିଆନିଆ ଭିତରେ ଚାଲିଥିଲା ପଲିଟିକ୍ସ ଚର୍ଚ୍ଚା ।

ବିଜେଡିରେ ଏବେ ଯୁବାଙ୍କ ଦବଦବା ଅଧିକ । ଯଦିଓ କେଉଁ ନେତାଙ୍କୁ କେଉଁଠୁ ଟିକେଟ୍ ମିଳିବ ଘୋଷଣା ହୋଇନି, ତଥାପି ଋଷି ମାନେ ଦେବାଶିଷ ସାମନ୍ତରାୟ ଆଉଥରେ ବାରବାଟି-କଟକ ଆସନରୁ ଲଢିବେ ବୋଲି ମନସ୍ଥିର କରିସାରିଛନ୍ତି । ତେଣୁ ଜନ୍ମଦିନ ପାଳନ ବେଳେ କର୍ମୀଙ୍କୁ ସେ ଭୋଟ ବାର୍ତ୍ତା ଦେବା ଭୁଲିନଥିଲେ । ମାତ୍ର କ୍ୟାମେରା ସାମ୍ନାରେ ସେ ଏହାକୁ ମାନିବାକୁ ନାରାଜ । ଦେବାଶିଷ କହିଛନ୍ତି, ଜନ୍ମଦିନ ସମସ୍ତେ ପାଳନ କରନ୍ତି । ବିଜେଡି ସୁପ୍ରିମୋ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ଜନ୍ମଦିନ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ପ୍ରସଂଶକ ପାଳନ କରିଥାନ୍ତି । ତେଣୁ ଯଦି ଶ୍ରଦ୍ଧାରେ କିଏ ଫୁଲତୋଡାଟିଏ ଆଣି ଦେଲା ତାହେଲେ ତାକୁ ଗ୍ରହଣ କରିବାରେ ଅସୁବିଧା କେଉଁଠି ?  

କେବଳ ବିଜେଡି ନୁହେଁ, କଂଗ୍ରେସ ଓ ବିଜେପିର ଆଶାୟୀ ପ୍ରାର୍ଥୀ ମଧ୍ୟ ମୈଦାନକୁ ଓହ୍ଲାଇଲେଣି । କିଏ କିଭଳି ଭୋଟରଙ୍କୁ ଆକୃଷ୍ଟ କରିବେ ତାର ବ୍ଲୁ-ପ୍ରିଣ୍ଟ୍ ପ୍ରସ୍ତୁତିରେ ଲାଗିଛନ୍ତି । ବିଭିନ୍ନ ଉତ୍ସବ ବାହାନାରେ ନେତା-ଭୋଟର ଓ କର୍ମୀ ଏକାଠୀ ହେଉଛନ୍ତି ।

211 Views

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର