Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଗହଣା ଦୋକାନରୁ ଚୋରି, ଛାତ କଣା କରି ଲୁଟିନେଲେ ୨ କିଲୋର ସୁନା ଅଳଙ୍କାର
  • ||
  • ସାରୁଅ ଜମି କେଳେଙ୍କାରୀ : ଓଡିଶା ଇନଫ୍ରାଟେକ୍‌ର ଦୁଇ କର୍ମଚାରୀ ଗିରଫ, ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ଧମକ ଅଭିଯୋଗରେ ବାନ୍ଧିଲା ବାଘମାରୀ ପୋଲିସ
  • ||
  • IPL 2020: ବୁମରା ଓ ବୋଲ୍ଟଙ୍କ ଶାଣିତ ବୋଲିଂ ପରେ ଇଶାନଙ୍କ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ, ୯ ଓ୍ଵିକେଟ୍‌ରେ ଜିତିଲା ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ, ଦିଲ୍ଲୀର କ୍ରମାଗତ ଚତୁର୍ଥ ପରାଜୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆସିଲା ଅନଲକ୍ ୬.୦ ଗାଇଡ଼ଲାଇନ୍‌
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୨ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୧୪୭୦ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୧୬ତାରିଖରେ ଖୋଲିବ ସ୍କୁଲ, ନବମରୁ ଦ୍ୱାଦଶ ଶ୍ରେଣୀ ଯାଏଁ ପିଲା ପଢିବାକୁ ଆସିବେ
  • ||
  • ଝରକା ତାଡ଼ି ବ୍ୟାଙ୍କରୁ ଲୁଟ୍ ! ପୋଲିସର ତଦନ୍ତ ଜାରି
  • ||
  • ଭୟଙ୍କର ଭୂକମ୍ପରେ ଥରିଲା ତୁର୍କୀ ଓ ଗ୍ରୀସ : ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୧୭କୁ ବୃଦ୍ଧି, ୭ ଶହରୁ ଅଧିକ ଆହତ
  • ||
  • ସାଲେପୁର : ଟ୍ରକକୁ ଧକ୍କାଦେଲା ଆଉ ଏକ ଟ୍ରକ, ଜଣେ ମୃତ
  • ||

ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ସର୍ବପ୍ରଥମେ ଭୋଟ ଦେଲେ ଆଇଟିବିପି ଯବାନ

6/04/2019 at 4:59 PM

ଲୋହିତପୁର ୬/୪ : ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଅରୁଣାଚଳ ପ୍ରଦେଶରେ ସର୍ଭିସ ଭୋଟର ନିଜ ମତଦାନ ଦେଇଛନ୍ତି | ଉତ୍ତର ପୂର୍ବାଂଚଳର ଶିରେର ଦୁରାନ୍ତର କ୍ଷେତ୍ରରେ ଅବସ୍ଥିତ ଭାରତ ତିବ୍ବତ ସୀମା ପୋଲିସ ଗତକାଲି ଅରୁଣାଚଳ ପ୍ରଦେଶର ଲୋହିତପୁର ଅଂଚଳରେ ଗୁପ୍ତ ୱାଲେଟ ଜରିଆରେ ଭୋଟ ଦେଇଛନ୍ତି | ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଗ୍ରହଣ ଏପ୍ରିଲ ୧୧ ତାରିଖରେ ହେବ | ଫଳ ମେ ୨୩ ତାରିଖକୁ ବାହାରିବ ବୋଲି ଘୋଷଣା ହୋଇଛି |


ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ପୋଷ୍ଟାଲ ୱାଲେଟ ପେପର ଜରିଆରେ ଆଇଟିବିପି ଯବାନ ମତଦାନ କରିଛନ୍ତି | ଦିଲ୍ଲୀ ଠାରୁ ପାଖାପାଖି ୨୬୦୦ କି:ମି: ଦୂର ଅରୁଣାଚଳ ପ୍ରଦେଶର ଲୋହିତପୁରର ଏନିମାଲ ଟ୍ରେନିଂ ସ୍କୁଲ ପରିସରରେ ସକାଳ ୧୦ଟାରେ ମତଦାନ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା | ଆଇଟିବିପି ମୁଖ୍ୟ ଡ଼ିଆଇଜି ସୁଧାକର ନଟରାଜନ ପ୍ରଥମେ ମତଦାନ କରିଥିଲେ | ରାଜ୍ୟର ଅନ୍ୟ ପ୍ରାନ୍ତରେ ନିୟୋଜିତ ଆଇଟିବିପି ଯବାନଙ୍କ ଆଉ ଗୋଟିଏ ୟୁନିଟ ମଧ୍ୟ ପୋଷ୍ଟାଲ ୱାଲେଟ ଜରିଆରେ ମତଦାନ କରିଛନ୍ତି |


ଚଳିତଥର ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗ ଅଧିକରୁ ଅଧିକ ସର୍ଭିସ ଭୋଟରଙ୍କୁ ଯୋଡିବାକୁ ଉଦ୍ୟମ କରିଛି | ସର୍ଭିସ ଭୋଟରଙ୍କୁ ଯୋଡିବା ପାଇଁ ସଚେତନତା ଅଭିଯାନ କରାଯାଇଥିଲା | ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗ, ଇଲେକ୍ଟ୍ରୋନିକ୍ସ ମେଡିଆ, ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆ, ପ୍ରିଣ୍ଟ ମିଡ଼ିଆ ଜରିଆରେ ପ୍ରଚାର କରି ଅଧିକରୁ ଅଧିକ ମତଦାନ ପାଇଁ ଭୋଟରଙ୍କୁ ଉତ୍ସାହିତ କରିଥିଲା | ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗଙ୍କ ଗଣନା ଅନୁଯାୟୀ, ଦେଶରେ ସମୁଦାୟ ୩୦ ଲକ୍ଷ ସର୍ଭିସ ଭୋଟର ଅଛନ୍ତି |

   Related Posts