Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଟିକା ପାଇଁ ଗ୍ଲୋବାଲ୍‌ ଟେଣ୍ଡର: ୧୯ ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ନେଇ ଗଠନ ହେଲା କମିଟି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ବଢୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୯୬୨ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : କରୋନାର ସାମାନ୍ୟ ଲକ୍ଷଣ ଥିବା ରୋଗୀଙ୍କ ପାଇଁ ଉପଯୋଗୀ ଆୟୁଷ-୬୪, ଏହି କେନ୍ଦ୍ରରେ ମିଳୁଛି ମାଗଣାରେ
  • ||
  • ଶାମଲୀ : ଲଜ୍ଜାଜନକ ଦୃଶ୍ୟ, ଅଳିଆ ବୁହା ଗାଡିରେ ଶ୍ମଶାନଘାଟ ଗଲା ମହିଳାଙ୍କ ମୃତଦେହ
  • ||
  • ଟିକା ପାଇଁ ହେବ ଗ୍ଲୋବାଲ୍‌ ଟେଣ୍ଡର, ରାଜ୍ୟ କ୍ୟାବିନେଟ୍ ବୈଠକରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ରାହୁଲ ଭୋରାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ପତ୍ନୀ ସେୟାର କଲେ ଯନ୍ତ୍ରଣାଦାୟକ ଭିଡିଓ… କେମିତି ଅକ୍ସିଜେନ୍ ଟିକିଏ ପାଇଁ ହେଉଥିଲେ ଛଟପଟ
  • ||
  • ମଥୁରା : କରୋନାରେ ହେମାମାଳିନୀଙ୍କ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ସଚିବଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ଟ୍ବିଟ୍ କରି ଅଭିନେତ୍ରୀ ଦେଲେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି
  • ||
  • ଭୁବନ : ଦୀର୍ଘ ୭ଘଣ୍ଟା ବନ୍ଦ ଘରେ ପଡିରହିଲା ମୃତଦେହ, କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ଆଶଙ୍କାରେ ପାଖ ମାଡିଲେନି ପରିବାର
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ରୋଗୀଙ୍କୁ ଲାଞ୍ଚ ମାଗିବା ପଡିଲା ମହଙ୍ଗା, SDMOଙ୍କୁ ସୋ-କଜ୍ ନୋଟିସ୍ ପରେ ପଠାଗଲା ଡେପୁଟେସନରେ, ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକର୍ମୀ ସସ୍‌ପେଣ୍ଡ
  • ||
  • ହାଇଦ୍ରାବାଦ : ଅକ୍ସିଜେନ୍ ଟ୍ୟାଙ୍କର ଡ୍ରାଇଭର ଭୁଲିଗଲା ହସ୍ପିଟାଲ ରାସ୍ତା, ଅକ୍ସିଜେନ୍ ଅଭାବରୁ ଚାଲିଗଲା ୭ କରୋନା ରୋଗୀଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||

ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଝଡାଫୁଙ୍କା

3/08/2018 at 11:54 AM

ଅନ୍ଧବିଶ୍ବାସର ପ୍ରଭାବ । ସାପ କାମୁଡାରେ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ମୃତବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଗୁଣିଆ ସାହାଯ୍ୟରେ ଝଡାଫୁଙ୍କା କରି ବଞ୍ଚାଇବାକୁ ଉଦ୍ୟମ। ବାଲେଶ୍ବର ଜିଲ୍ଲା ଜଳେଶ୍ବର ବ୍ଲକ୍ ମହିଷାମୁଣ୍ଡା ଗ୍ରାମରେ ସିଦ୍ଧେଶ୍ବର ଜେନା ନାମକ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ବିଷଧର ସାପ କାମୁଡି ଦେଇଥିଲା । ତେବେ ମେଡିକାଲରେ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ସିଦ୍ଧେଶ୍ବରଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ପରିବାର ଲୋତେ ତାଙ୍କୁ ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ମେଡିକାଲ ନେଇଥିଲେ । ତେବେ ସେଠାରେ ତାଙ୍କର ଚିକିତ୍ସାଧିନ ଅବସ୍ଥାରେ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା । ମାତ୍ର ପରିବାର ଲୋକେ ତାହା ବିଶ୍ବାସ କରିପାରିନଥିଲେ । ପରେ ପରିବାର ଲୋକେ ବାରିପଦା ଅଞ୍ଚଳର ଜଣେ ଗୁଣିଆକୁ ଫୋନ୍ କରିଥିଲେ । ଗୁଣିଆ କହିବା ମୁତାବକ ସିଦ୍ଧେଶ୍ବରଙ୍କ ମୁଣ୍ଡପାଖରେ ନିମ୍ବ ଡାଳ ବିଛାଇଥିଲେ । ସେଥିରେ କିଛି କାମ ନକରିବାରୁ ଡାକ୍ତରଖାନା କର୍ତ୍ତୁପକ୍ଷଙ୍କ ବିନାନୁମତିରେ ପରିବାରଲୋକେ ସିଦ୍ଧେଶ୍ବରଙ୍କୁ ଗୁଣିଆ ପାଖକୁ ନେଇଯାଇଥିଲେ । ପରେ ଗୁଣିଆ ମଧ୍ୟ ସିଦ୍ଧେଶ୍ବରଙ୍କୁ ମୃତ୍ୟୁ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ । ସେହିଭଳି ଅନୁଗୋଳ ଜିଲ୍ଲା ଛେଣ୍ଡିପଦା ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ଏମିତି ଏକ ଦୃଶ୍ୟ । ଛେଣ୍ଡିପଦା ଥାନାର କନେଷ୍ଟବଳ ମଞ୍ଜୁଲତା ସାହୁଙ୍କୁ ସାପ କାମୁଡି ଦେଇଥିଲା । ତାଙ୍କୁ ତୁରନ୍ତ ଛେଣ୍ଡିପଦା ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା । କିନ୍ତୁ ଡାକ୍ତରୀ ଚିକିତ୍ସା ଉପରେ ଯେମିତି ଭରସା ପାଇନଥିଲା । ତେଣୁ ଛେଣ୍ଡିପଦା ଅଞ୍ଚଳର ଜଣେ ଗୁଣିଆକୁ ଡକାଯାଇଥିଲା । ଗୁଣିଆ ଜଣଙ୍କ ତାଙ୍କ ଡାକ୍ତରଖାନା ବେଡ଼ ଉପରେ ହିଁ ଝଡାଫୁଙ୍କା କରିଥିଲେ । ମନ୍ତ୍ର ଉଚ୍ଚାରଣ ସହ ଏକ ଘଣ୍ଟା ଧରି ଫୁଙ୍କି ଚାଲିଥିଲେ ଗୁଣିଆ । ହେଲେ ଏଥିରେ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଅବସ୍ଥା ସୁଧୁରି ନଥିଲା । ବରଂ ଅଧିକ ବିଗିଡି ଯାଇଥିଲା

   Related Posts